Prostřeno!: pivo, vošouchy a pálivá indická polévka z Plzně

Prostřeno IV (7) - Příště uvidíte z Plzeňska Foto: Prostřeno IV (7) - Příště uvidíte z PlzeňskaFoto: Prima

V Plzni nevaří jen pivo, ale i vošouchy a dezert zvaný Bác! Libor prodává lyže jako Babica. Co takhle večeře v policejní služebně? Ve čtvrtém největším českém městě a jeho blízkém okolí vařili překvapivě v mírné převaze muži.

Tři amatérští kuchaři a dvě kuchařky se utkají na Plzeňsku. Na co se můžeme těšit? V kurzu jsou nakládané panenky a nepečené moučníky s jahodami. Nejsmělejším kulinářským pokusem je Romanova pálivá indická polévka, nejdéle vzdorují Lukášovy kremrole, zmatkářkou týdne je Lucie, která to ovšem bere se sympatickým nadhledem a černým humorem. A kdo nejvíce remcal? Pondělní hostitel Libor. Asi stál o 40 000 korun více než jiní. Kdo si tuto sumu vyvaří? Sledujte další týden kulinářské show na Primě a uvidíte. Život je jedno velké překvapení!

 

Pondělí: prodavač sportovních potřeb Libor (27)

Libor, který se pasoval na odborníka a gurmána, večeří neohromil. Byt, kde žije s přítelkyní a maminkou, připomíná prodejnu sportovních potřeb, kde pracuje. Má milovník sportu šanci na výhru? Ani jeho jídlo, ani způsob konverzace nikoho za srdce nechytly. A připálené prkýnko, na němž přinesl cibulačku, už vůbec ne. K bramboráku naléval růžové víno a koncem týdne si svými věčnými připomínkami, „moudrostmi“ a mlaskáním vysloužil výsměch i výtky.

 

Úterý: obchodní referentka Lucie (28)

Lucka měla „den blbec“. Přesto je asi dcerou štěstěny, protože nakonec z večera vybruslí se zdravou kůží. Na konci vaření vypadala jako obalený řízek. Co mohla, popletla. Měšce z listového těsta balila nadvakrát, do bramborového těsta nedala vejce, při přípravě moučníku zapomněla na sebe a musela improvizovat. Ostatně – dezert se jmenuje Bác! Nakonec vše polila sektem… Ale konec dobrý, všechno dobré. Její králík, kterému při vaření říká kočka, takový byl. A hostům (až na Libora) chutnal…

 

Středa: starosta Roman (37)

Starosta malé obce a stavební technik Roman zaujme nejen svým domem, zahradou a hospodářstvím se psy a koňmi, ale i vkusnou kuchyní a večeří připravenou s láskou, šarmem a péčí. Vlídná pohostinnost dává Romanovi velké šance. Nebojí se experimentovat a pustí se do plamenné indické polévky a nevšední kombinace masa s rebarborou a šalvějí. Jakou přichystá hostům zábavu? Žádnou jízdu na koních, ale diktát! Proč si hraje na Zdeňka Svěráka? Protože ho zneklidňuje úpadek českého pravopisu.

 

Čtvrtek: prodavačka Ivana (48)

Roman předal vařečkovou štafetu „šťastně rozvedené“ prodavačce a babičce Ivaně, která miluje pikantní maso. Proto udělá zajímavou úpravu číny v lívanečníku. Hosté se do jejího bytečku skoro nevejdou, ale jí to stačí. Překonala vážnou nemoc, tak si umí vážit života a radovat se z dobrého jídla. I z toho, že si splnila sen. Konečně se účastní televizní soutěže, jak si dlouho přála! A kdyby vyhrála? Odjela by k moři, kde ještě nikdy nebyla.

Pátek – vysokoškolák Lukáš (21)

Benjamínek plzeňského týdne bydlí v těsném sousedství hradu Švihov, kam vezme soupeře na večerní prohlídku. Ale ještě předtím je nechá z hecu zadržet na policejní služebně, nad kterou jeho rodina bydlí. Lukáš si vymyslel čtyřchodové menu s plněnými kremrolemi, jenže mu daly pěkně zabrat. Vyjdou konečně na třetí pokus, nebo to vzdá? Maminka mu musí přivézt další těsto, protože dvě várky skončily v koši. Milý a sympatický student České zemědělské univerzity v Praze to ale nevzdává a bojuje až do konce! Zda vítězného? Uvidíte!

Recepty hostitelů najdete ihned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/prostreno.

reklama