Prostřeno! příští týden: Nepřeceňujte zkušené a nepodceňujte tiché vody

Prostřeno IV (13) - příště uvidíte z jižních Čech Foto: Prostřeno IV (13) - příště uvidíte z jižních ČechFoto: All

Pořad Prostřeno! zůstane na jihu republiky, jen se vrátí do Čech. Čtyři ženy a jeden muž – převážně z Českých Budějovic a okolí – se odhodlali prověřit svoje kulinářské zkušenosti a uvařit před televizními kamerami.

Motivuje je samozřejmě lákavá výhra 40 000 korun, která umí splnit nejeden lidský sen. Dvě slečny sotva překročily dvacítku, takže si docela troufají. Poslední hostitelka je životem i světem protřelá dáma. Prostřední amatérský kuchař je zvyklý bavit davy, pracuje jako DJ a v kuchyni dnes prý předčí maminku, která ho kdysi učila vařit. Přesvědčí o svém kulinářském talentu i první hostitelku, jíž je zručná hospodyně Hanka? A ona jeho? Kdo bude „hvězdou týdne“? Vypadá to na pedagožku v důchodu, která nešetří kritikou, občas ani chválou. Jak to krajané Evě ve finále spočítají? Průběh a vyústění jihočeských večírků sledujte každý všední den v 18.00 v Televizi Prima!

Pondělí: květinářka Hanka (45)

Sympatická dáma a brzy trojnásobná babička obývá vkusně a moderně zařízený dům, kde má kuchyni, která rozhodně láká k vaření. Platí to i v pondělí, kdy je Hančin den D. V průběhu týdne ji ale poněkud sklátí choroba a vezme jí chuť k jídlu. Ve  formě ještě uvaří roštěnou na houbách, upeče variace z lískového těsta a uspořádá hudební kreaci u bazénu, kde hostům zazpívá.

Úterý: studentka Veronika (20)

Nejmladší účastnice týdne se netají touhou zvítězit. Co pro to slečna z Nemanic udělá? Předkrm s pomotaným názvem i tvarem, vepřové v kečupové omáčce, skvělé bramborové knedlíky a výborné tiramisu. Bohužel také bramboračku, v níž plavou hořké houby. A vajíčko vypadá jak ze závodky. Takže v lepším případě průměr. Proč by ale jednooká nemohla být zase pro jednou královnou?

Středa: dýdžej Honza (32)

I Jan by chtěl ve své kuchyňce vyvařit čtyřicet tisíc. Ženám je sympatický, sklidí pochvalu za lahodně dochucený těstovinový salát, ale není první, koho trochu vypekla vepřová panenka. Zato moučník příjemně překvapí. Který muž si troufne na bavorské vdolečky, a ještě na ně vlastnoručně nasbírá borůvky? Kdo se ale těší na další hudební produkci, bude zklamán. Honzova zábava je spíš vzpomínkou na školní družinu.

Čtvrtek: operátorka Maruška (21)

Dlouhovlasá bruneta prostře v pokoji spolubydlící, k ní se návštěva nevejde. Marie je tichá voda, co břehy mele. Možná ji soupeřky podceňují. Podává originální předkrm, křupavé špízy v pivním těstíčku a lahodný moučník. A ke všemu se u ní všichni cítí příjemně – ožila a je z ní pozorná hostitelka. Veronika se přesto tváří kysele, zato Eva zapomněla na kritiku. Kolik bodů Marie nakonec dostane?

Pátek: důchodkyně Eva (69)

Suverénka Eva nešetřila na nákupu surovin. Bohužel nešetřila ani kritickými slovy. Kvůli vadě sluchu vede spíš monolog a reakce okolí k ní občas nedolehnou. Bývalá kantorka považuje Jihočechy za výbornou partu, až v závěru si připustí falešné tóny. A její večeře? Kromě financí Eva do předkrmu příliš invence nevložila. Experimentuje s knedlíkem k pravé svíčkové, malinový piškot se rozmočil. Soutěž v bazénu nemusí každého bavit, zvlášť když hostitelka zůstala v suchu. Kdo nejrychleji přenese vajíčko přes hladinu a kdo to Evě ve finále spočítá?

Recepty hostitelů najdete ihned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/prostreno.

reklama