Radost ze života? To vám dopřeje francouzský snímek na Primě

První den zbytku tvého života - rodina  Foto: První den zbytku tvého života - rodina Foto: archiv Prima

V úterý pět minut po půlnoci pro vás máme filmovou lahůdku. Snímek První den zbytku tvýho života je chytrý, vtipný a přinese vám radost ze života. Film vypráví o francouzské rodině několika generací. Portrét této rodiny je vykreslen prostřednictvím pěti neobyčejných dnů v rozmezí dvanácti let.

Úterní večer na Primě se vám rozhodně vyplatí. Pohodlně se usaďte do křesel a užijte si filmovou lahůdku První den zbytku tvého života. Film vypráví o početné rodině Duvalových. Manželé mají tři děti, dva dospělé syny a nejmladší dceru. Nejstarší syn se hodlá osamostatnit a stěhuje se do bytu po dědečkovi.

Jaké jsou důležité dny ve vašich životech?

Kouzlo tohoto francouzského snímku najdete hlavně v nápadu. Film totiž zachycuje mozaiků pěti životů různých generací. Lidí, které znáte i vy - jsou to vaši rodiče a sourozenci. Režisér Rémi Bezançon se zaměřil na pět důležitých dní v životech této rodiny. Pět dní, které rozhodly o dalším směřování celé rodiny. Pět momentů, které zásadně ovlivnily životy jedinců. A jak je známo, každé individuální rozhodnutí má vliv na celé vaše okolí, ať chcete nebo nechcete.
První den zbytku tvýho života Foto: První den zbytku tvýho životaFoto: All

Když se tedy nejstarší syn rozhodne osamostatnit, mladší sourozenci jsou z toho zdrceni, stejně jako matka. Aby zahnala smutek po opuštěném hnízdě, rozhodne se navštěvovat vysokou školu. Po pár letech se odstěhuje i mladší ze synů, v domě zůstane jen dcera. Je v pubertě a nesnáší celý svět, především ale matku. Tajně miluje bratrova kamaráda, který o ni nejeví zájem. Absolvuje potrat, o němž nikdo neví.

Po pár letech se žení starší bratr Albert. Při svatbě zemře dědeček, a tak se oslava zruší. Albert s otcem se pohádají a roky spolu nemluví...

Takové jsou životy ostatních. A vy se s nimi dobře pobavíte u svěží a vtipné komedie, která má hloubku. Jedno plus vám můžeme prozradit předem: užijete si krásné francouzské reálie.

Sledujte páteční film První den zbytku tvýho života na Primě po půlnoci

reklama