Reportéři na vaší straně: Jak napsat petici?

Reportéři na vaší straně s logem Foto: Reportéři na vaší straně s logemFoto: www.iprima.cz

V dalším díle pořadu Reportéři na vaší straně vám Oldřich Navrátil poradí a ukáže, jak se můžete bránit. Tento týden se bude věnovat těmto tématům:

Zahrada
Myslíte si, že když si chcete pronajmout zahrádku od kamarádky, nebo naopak chcete svou zahradu kamarádce půjčit, smlouvu nepotřebujete? Podívejte se, co se může stát a do jak složité situace se můžete bez jasné dohody dostat.

 
Klepadlo

Co když město rozhodne o změnách v okolí vašeho bydliště, se kterými nesouhlasíte? Jak napsat petici a musí se jí město věnovat?  

 
Spor se stavební firmou

Co když nejste spokojeni s prací stavební firmy, kterou jste si objednali? Na co byste rozhodně při domlouvání stavby neměli zapomenout?

 

Registrace zdarma
Je na internetu avizovaná registrace zdarma opravdu zdarma? Podívejte se na jeden z internetových fíglů. Pokud si řádně nepročtete podmínky, může se stát, že za avizovanou bezplatnou službu vám přijde faktura a vy budete platit nemalé peníze. A co dělat, když se vám něco podobného už stalo?

 
Letáky
Když je člověk dlouho bez práce, je vděčný i za jakoukoliv brigádu. Třeba roznos letáků. Co když mu ale zaměstnavatel nezaplatí ani těch pár korun? Pomůžou v tomto případě české úřady nebo si člověk musí pomoci sám?
 

V sobotu 20. října od 18.00 hod. na Prima family.

 

Více o pořadu se dozvíte také ZDE


reklama