Reportéři na vaší straně prověří příspěvky na péči

Reportéři na vaší straně s logem Foto: Reportéři na vaší straně s logemFoto: www.iprima.cz

V dalším díle pořadu Reportéři na vaší straně vám Oldřich Navrátil poradí a ukáže, jak se můžete bránit. Tento týden se bude věnovat těmto tématům:

Pracovní úraz

Co můžete dělat, když se zraníte na pracovišti, váš zaměstnavatel uzná úraz jako pracovní, ale peníze od pojišťovny stále nepřicházejí? Kde se stala chyba a jak se domoci odškodného?

 

Bankovní registr

Co je to bankovní registr klientských informací, jaké informace shromažďuje, proč a jak se do něj lze dostat? A jaké důsledky pro vás taková registrace má?

 

Zranění na ulici

Přecházeli jste po přechodu nebo šli po chodníku a kvůli poklopu, který tam měl být, ale nebyl, teď trávíte měsíce po lékařích a rehabilitačních centrech? Na co máte nárok a od koho? A jak najít toho, kdo chybějící poklop vlastní a také za něj zodpovídá?

 

Rybník na zahradě

Co když se na vašem pozemku objeví rybník, který jste tam ovšem nechtěli, a vy zjistíte, že pod zemí vede starý trativod nebo kanalizace, která problémy způsobuje? Kdo za něj zodpovídá a jak se můžete domoci nejen nápravy, ale i odškodnění?

 

Příspěvek na péči

Proč čekají lidé na rozhodnutí úřadů, zda dostanou příspěvek na péči, měsíce či dokonce roky? Čeho úřady využívají a lze se nějak bránit a práci úřadů urychlit?

 

V sobotu 19. ledna od 18.05 hod. na Prima family.

reklama