Reportéři na vaší straně prověří vymáhání poplatků u lékaře

Reportéři na vaší straně s logem Foto: Reportéři na vaší straně s logemFoto: www.iprima.cz

V dalším díle pořadu Reportéři na vaší straně vám Oldřich Navrátil poradí a ukáže, jak se můžete bránit. Tento týden se bude věnovat těmto tématům:

Reklamace křehkého zboží

Také vám přišlo kazové zboží a potřebujete ho vrátit? A chcete při tom využít služeb přepravních společností? Co když se ale zboží rozbije a přepravní společnost vaši reklamaci neuzná, protože jste prý zboží špatně zabalili? Jak se takové situace vyvarovat a o nárok na vrácení peněz nepřijít?

 

Předkupní právo

Pan Staněk zjistil, že pozemek pod domem, ve kterém prožil většinu svého života, není jeho a vlastník ho přeprodal obci, která teď přes jeho pozemek chce vést cestu k novým domům. Co vše by to pro něj znamenalo a může se nějak bránit? Podívejte se.

 

Regulační poplatky

Věděli jste, že když nezaplatíte regulační poplatek v nemocnici, třeba jen proto, že jste na to zkrátka zapomněli, můžete se dostat do velkých problémů? V českém provedení se z nich totiž kromě jiného stal skvělý byznys. Některé nemocnice tak dluhy přeprodávají firmám a ty pak po vás chtějí kromě zaplacení dluhu ještě další a dost vysoké peníze za svou práci. A můžou si to vůbec dovolit?

 

Zrušené lázně

Také jste si ušetřili peníze a teď se chystáte vybrat si nějaký lázeňský pobyt, abyste trošku vylepšili své zdraví? Dobře si přečtěte obchodní podmínky, můžete se totiž ocitnout v podobné situaci jako paní Průšová. Ta za lázně zaplatila, ale pak onemocněla a lázně musela zrušit. Jenže o peníze se pře doteď.

 

Flaška

Na internetu se dá koupit leccos – třeba Flaška. A o co jde? Prý o speciální lahev, která zlepšuje kvalitu obyčejné vody. Je to geniální vynález, anebo dokonale vymyšlený podfuk?

 

Co se nám povedlo

Podívejte se i na některé reportáže, které měly dobrý konec. Boj za svá práva se našim divákům vyplatil. A vyplatilo se jim i svěřit se se svým problémem nám...

 
V sobotu 15. prosince od 18.00 hod. na Prima family.

reklama