Reportéři na vaší straně radí: Pozor na světelný smog

Tomáš Hauptvogel Foto: Tomáš HauptvogelFoto: All

V sobotu 4. května od 18.00 na Prima family poradíme se vším, co vás zajímá. Tentokrát se těšte na tato témata:

Parkourové šílenství

 

Dozvíte se, že Parkour není jízda na koních, ale poměrně riskantní zábava městské mládeže. Přemety, salta a kotouly přímo v ulicích si zkouší naše odvážná reportérka Veronika Klapačová. Už prý utržila pár modřin.

 

Policejní potápěči

 

Přiblížíme vám nebezpečnou práci policejních a vojenských potápěčů. Ponoříme se pod hladinu k nevybuchlé munici.

 

Řešte světelné znečištění!

 

Světlo přes den, umělé světlo i v noci namísto přirozené tmy. Co způsobuje spánek v místnostech zvenku osvětleným umělým světlem? Budete se divit, jaká nese zdravotní rizika.

 

Největší mediální mystifikace historie

 

Čemu všemu jsou lidé schopni a hlavně ochotni uvěřit? Podíváme se na šílenství, které způsobily největší světové a úmyslné „novinářské kachny“. A řekneme vám, že Češi mají mezi mystifikacemi také jedno prvenství.

 

Odměny exekutorům

 

Exekutorům nastaly těžší časy. Už nebudou dostávat tak vysoké odměny za vymáhání dluhů, jako dosud. Jak se to dotkne dlužníků a kolik teď zaplatí?

 

Dárci kostní dřeně

 

Jednoho dne se setkali lidé, kteří se nikdy neviděli a přesto si vděčí za život. Příjemci kostní dřeně, díky které přežili smrtelnou chorobu, se tváří v tvář sešli se svými zachránci. A bylo to velmi emotivní setkání.

 

Absurdity týdne

 

Specialistka na absurdity Michaela Nováková našla další tři témata, nad kterými všichni jen kroutí hlavou. To, co se může stát snad jen u nás!

 

Na Reportéry na vaší straně se podívejte v sobotu 4. května od 18.00 na Prima family.

reklama