Reportéři na vaší straně: Výpověď v nemoci a cesta k domu

Reportéři na vaší straně s logem Foto: Reportéři na vaší straně s logemFoto: www.iprima.cz

V dalším díle pořadu Reportéři na vaší straně vám Oldřich Navrátil poradí a ukáže, jak se můžete bránit. Tento týden se bude věnovat těmto tématům:

Půjčky

Jaká úskalí vás mohou čekat, pokud si chcete půjčit v nebankovním sektoru? A na jaké podmínky od společnosti, která vám půjčky nabízí, byste si měli dát pozor?

 

Rezervační poplatek

Může po vás realitní kancelář chtít rezervační poplatek a ještě pokutu, pokud se nakonec rozhodnete od smlouvy odstoupit? Co by měla obsahovat smlouva s realitní kanceláří? A co byste si měli zjistit, než se k jejímu podpisu vůbec rozhodnete?

 

Výpověď v nemoci

Lze dát výpověď zaměstnanci, který je na neschopence? Jak se má člověk bránit, když dostal výpověď pro hrubé porušení pracovních povinností, ale podle něj neoprávněně? Má vůbec nějakou šanci?

 

Internetový nákup

Jak postupovat, když si vyberete zboží přes internet, zaplatíte, ale vybraná věc vám už nedorazí? A který e-shop se zařadil do seznamu těch nespolehlivých?

 

Live Telecom

Na co je třeba si dát pozor, když si vybíráte z nabídky služeb podomních obchodníků, abyste neplatili za něco, co jste vlastně vůbec nechtěli? A co dělat, když máte pocit, že platíte i něco jiného, než bylo domluveno?

 

Cesta k domu

Co dělat, když máte dům, ale cesta k němu vám nepatří? Lze si vymoci přístup k domu? Na koho by se měl člověk v takové situaci obrátit?

 

V sobotu 1. prosince od 18.00 hod. na Prima family.

reklama