Reportéři na vaší straně: změny v sociálních dávkách a exekuce za korunu

Reportéři na vaší straně s logem Foto: Reportéři na vaší straně s logemFoto: www.iprima.cz

V dalším díle pořadu Reportéři na vaší straně vám Oldřich Navrátil poradí a ukáže, jak se můžete bránit. Tento týden se bude věnovat těmto tématům:

Změny v sociálních dávkách

Od prvního prosince se změní vyplácení některých sociálních dávek; změna má pomoci především zdravotně postiženým a jejich rodičům. Podívejte se, koho se změny týkají a co je třeba udělat.

 

Letenky

Jedna chyba ve variabilním symbolu při placení letenek přes internet může váš plánovaný výlet pěkně prodražit. Jak chybu řešit, abyste na vysněný výlet nakonec odletěli?

 

Exekuce za korunu

Dávejte si pozor při placení poplatků v nemocnici. I za jejich nezaplacení vás může čekat exekuce. A nejen za ně, exekuce může přijít i za nezaplacený úrok z nich. Že se jedná jen o korunu? I ta vám může natropit problémy.

 

Obchodní dům

Staví se ve vaší blízkosti obchodní dům nebo podobná velká stavba? A co když investor svou stavbou zasáhne do vaší nemovitosti? Víte, jaké povinnosti investor má? A na koho se obrátit při ochraně svého majetku?

 

Poplatky za úvěr

Platíte poplatek za vedení hypotečního úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření? A víte, že možná platíte něco, co platit nemusíte, a že se dokonce můžete pokusit požádat o vrácení těch poplatků, které už jste zaplatili? A že můžete být úspěšní?

 
V sobotu 10. listopadu od 18.00 hod. na Prima family.

reklama