Role vraha mu zničila kariéru, tak přesvědčivý je film Černá punčocha

Černá punčocha Foto: Černá punčochaFoto: All

V roce 1986 natočil režisér Otakar Fuka kriminální film Černá punčocha. Do hlavní role několikanásobného vraha obsadil operního pěvce Milana Karpíška. Ten se zmocnil herecké úlohy tak přesvědčivě, že mu postavu úchylného psychopata už nikdo neodpáral. Žádnou další nabídku na film již nedostal.

Místo aby se z přítomnosti krásných a mladých modelek radoval, dámský krejčí Miroslav alias Miki Opatovský tajně trpí, protože pohledné ženy a dívky nenávidí. Což je problém, zvláště když pracuje ve vyhlášeném salóně, který „obléká“ i módní přehlídky. Modelky ho komandují, mají ho za neškodného, beze studu se před ním svlékají, jako by ani nebyl muž. On navenek žije spořádaný život padesátníka, který přes den pracuje, večer si chodí zaběhat do parku a doma na něj čeká věrná manželka (Ljuba Skořepová). Ve skrytu duše však Opatovský zvráceně spřádá sny o tom, jak ženy škrtí.

Jednoho dne pohár přeteče a násilné, vražedné já uťápnutého krejčího se prodere napovrch. První obětí je fotografka Monika Marková (Hana Heřmánková). Ta sice při zápase o život zmáčkne spoušť, ale vrah vyhodí fotoaparát do hluboké vody. A následují další zavražděné ženy. Některé mají štěstí a násilníkovi, který je vyzbrojen černou punčochou na škrcení, se ubrání. Počet mrtvých však narůstá. Do hry se vkládá policie. Vypátrají poručíci Petr (Vítězslav Jandák) a Krátký (Petr Pospíchal), kdo je škodná v jejich revíru?

Psychologicky laděný krimi thriller Černá punčocha si můžete pustit v sobotu ve 13:40 na Primě!

 

4 zajímavosti o filmu:

1. Stejně jako krimi Smrt stopařek i film Černá punčocha byl natočen podle skutečné události.

2. Tvůrci se inspirovali děsivým příběhem, který se odehrával v 80. letech v severních Čechách a Praze.

3. Hlavní roli úlisného vraždícího krejčího měl hrát původně Josef Kubíček, který několik let před tím hrál mladého psychopata Brunu v seriálu Třicet případů majora Zemana. Kubíček však nechtěl, aby si ho filmaři a diváci zaškatulkovali do podobných rolí a nabídku na Černou punčochu odmítl.

4. Scény vražd se odehrávají ve stejném parku, kam si vrah Miki Opatovský chodíval zaběhat. Natáčelo se v pražské Gröbovce, nádherném parku na rozhraní Vinohrad a Vršovic.

(tek)

 

 

 

 

reklama