Romantické dobrodružství lze zažít i na poušti!

Honba za klenotem Nilu - Obrázek 5 Foto: Honba za klenotem Nilu - Obrázek 5Foto: archiv FTV Prima

Ve volném pokračování Honby za diamantem má mladá spisovatelka Joan Wilderová romantiky takzvaně až po krk. Čím to? Nechte se překvapit! Nalaďte se na dobrodružný film Honba za klenotem Nilu u nás na Primě v neděli ve 21:40!

Joan (v podání Kathleen Turnerové), jedna z nejúspěšnějších spisovatelek dobrodružných romantických příběhů, má za sebou několikaměsíční plavbu po světových oceánech spolu s milovaným mužem (Michael Douglas). Užívá si exotická jídla a kouzelné západy slunce. Zdá se, že je vše tak, jak má být. Jenže každá romantika se brzy omrzí, ono totiž čeho je moc, toho je příliš.

Když se k tomu připojí spisovatelský blok, Joan je jasné, že se sebou musí něco udělat, dokud je čas. Hodiny nemilosrdně odbíhají a poukazují na tříměsíční zpoždění. Tohle si přece nemůže dovolit! A tak se asi nikdo nepodiví, když Joan skočí po prvním dobrodružství, které se naskytne. Klíčem k příběhu se stává mužný šejk Omar, budoucí sjednotitel kmenů v povodí Nilu. Díky němu mladá spisovatelka zažije dobrodružství, o jakém se jí ani ve snu nezdálo.

I mistr filmař se někdy utne

o Nubijec, který bojuje s Jackem o Joaninu ruku, má na ruce snubní prsten.

o Když Ralphovi dojde, že stojí na uhlících, otočí se do leva a odchází. Ale detail jeho kroků ukazuje otočku vpravo.

o Letoun F-16 je jednou z nejhorších rekvizit v dějinách filmu. Že jde o model je vidět v každém detailním záběru. Evidentní jsou například “švy“ na oknech a na břiše letadla.

Kathleen Turnerová a démon alkohol

Málokdo ví, že hereččiny problémy s alkoholem byly v jeden čas fatální natolik, že ji ohrožovaly na životě. Pila přitom proto, aby alkoholické opojení ulevilo od bolesti způsobené revmatickou artritidou: „Byla jsem hloupá. Nechtěla jsem si ničit žaludek prášky na bolest, tak jsem to řešila vodkou. A zničila si mozek. V poslední fázi jsem k vodce přece jen ještě přidala prášky a sebedestrukce byla dokonána,“ dodává Turnerová. „Propadala jsem šíleným depresím. V přestávce divadelního představení Absolvent jsem do sebe házela jednu vodku za druhou. Několikrát jsem se zpila do bezvědomí. Naštěstí je to minulost. Ale chci o tom mluvit, abych varovala ostatní.“

Nenechte si ujít Kathleen Turnerovou ve filmu Honba za klenotem Nilu u nás na Primě  ve 20:15

 

Článek

Honba za diamantem - Obrázek 2 Foto:

V neděli se vydáváme na nestárnoucí Honbu za diamantem!

Ať už nás v budoucnu čekají snímky jakkoli geniální a vizionářské, natočené pomocí nevídaných technologií či počítačových animací, nikdy nepřijde chvíle, kdy bychom si...

reklama