Rozhovor s Michalem Kulkou, mistrem světa v koloběhu

Prvním hostem byl Michal Kulka... Foto: Prvním hostem byl Michal Kulka...Foto: FTV Prima

Michal Kulka je mistr světa v koloběhu, a to v kategorii na 32 kilometrů. Se skupinkou pěti dalších sportovců a nadšenců také zároveň loni jako první absolvovali na koloběžce známý etapový závod Tour de France. V neděli 19.10 ho od 21:30 uvidíte jako hosta TGM: Talkshow Geňi a Míši.

Jak dlouho jezdíte na koloběžce?

Intenzivně asi čtyři roky, ale jezdit jsem začal už o něco dříve. Původně jsem běhal, koloběžka mi přišla jako ideální spojení běhu a jízdy na kole.

Jaká je vaše profese?

Pracuju jako manažer ve vzdělávací společnosti, od osmi do půl šesté jsem v práci nebo chodím po různých schůzkách a mám jednání. Když přijdu z práce, hodím ji za hlavu a jdu si zajezdit na koloběžce. Jízdě na ní už propadla i má přítelkyně.

V čem je koloběžka lepší než kolo?

Nebolí vás z ní zadek, není vám zima, protože se víc hýbete. Ujedete méně kilometrů než na kole. Je to bezpečnější, protože kdykoliv dáte nohu z koloběžky dolů. Při jízdě na koloběžce si protáhnete celé tělo a spálíte mnohem víc energie, nevznikají disbalance tím, že zatěžujete jen určitou skupinu svalů.

 

Střídáte při jízdě na koloběžce nohy?

To je otázka, kterou často dostávám. Ano, střídám nohy, protože překvapivě mnohem víc bolí ne ta noha, kterou se odrážíte, ale ta, na níž stojíte.

Jak vás napadlo přihlásit se na mistrovství světa?

Byl to trochu hec, jestli se takový závod dá zvládnout. Přesvědčili jsme se o tom, že dá. Odjeli jsme všech 21 etap, nejdelší měla asi 250 kilometrů. Jeli jsme vždycky den před závodníky na motorkách, byli jsme vlastně něco jako předjezdci. Byl to pro nás nejen velký zážitek, ale i velký počin pro tento sport.

Do studia jste s sebou přivezl i koloběžku. Jaká je její cena?

Zhruba pětašedesát tisíc. Ale přítelkyně jezdí na koloběžce, která vyšla na necelých patnáct tisíc korun.

Redaktor: Ondřej Těšínský
Kamera Jindra Kodíček
Text: Monika Seidlová

Článek

Druhým hostem byl Michal Horáček... Foto:

Michal Horáček: Bez disciplíny se neobejdete

Michal Horáček - textař, publicista, básník, producent a také vystudovaný antropolog, který tuto neděli ve 21:30 zavítá do pořadu TGM: Talkshow Geňi a Míši. Jaký má názor...

 

Článek

Janek Ledecký v pořadu TGM: Talkshow Geňi a Míši Foto:

VIDEO: Janek Ledecký: Přiznávám, že na anděly nevěřím

V dalším dílu nové talkshow TGM se představí snowboardistka Ester Ledecká, zpěvák Janek Ledecký, první sólista baletu ND Alexandre Katsapov a deratizátor Jaroslav Rybák.

 

Článek

Ewa Farna v TGM Foto:

VIDEO: Rozhovor s Ewou Farnou před natáčením TGM!

V druhém dílu nové talkshow TGM se objeví zpěvačka Ewa Farna, bezpečnostní poradce Andor Šándor a cestovatel, novinář a filmař Dan Přibáň, který jezdí trabantem napříč světem.

 

Článek

A přišel také Adam Mišík... Foto:

VIDEO: Adam Mišík: Těším se do školy v Beverly Hills

V dalším dílu nové talkshow TGM se představí zpěvák Adam Mišík, „ufoložka“ Jitka Lenková a horolezec Marek Holeček.

 

Článek

Roman Šebrle v TGM trénoval roli moderátora Foto:

VIDEO: Roman Šebrle: "Na Geňu a Suchoše jsem si vzal golfovou hůl"

Ve třetím dílu své show TGM přivítají Michal Suchánek, Richard Genzer a Ondřej Sokol sportovce a moderátora Romana Šebrleho. Odchytli jsme ho před natáčením na krátký...

reklama