S VIP hosty do Thajska, Itálie a zpět!

Prostřeno VI (41) Ústí grafika Foto: Prostřeno VI (41) Ústí grafikaFoto: www.iprima.cz

Ve čtvrtek uvaří další smíšený pár. U Alice Bendové a Petra Kotvalda se potvrdí to, co se už rýsovalo v úterý. Totiž že tentokrát se sešla opravdu pohodová parta zábavných a velkorysých lidí a dobrých kuchařů. A nebojí se s láskou nabídnout to, co jim chutná.

 

Protože ale nikdo nedělá schválnosti, nenarazí. Novinky celebrity berou jako příležitost ochutnat dosud nepoznané. Samozřejmě čtvrteční kuchaři jim to ulehčí kvalitními surovinami a zvládnutými recepturami. Jen tak mohla Alice Bendová uspět se svými ústřicemi a dalšími „mořskými potvorami“ a s kari ostrým jako břitva a Petr Kotvald třeba s králíkem. V dalším VIP PROSTŘENO! se na Prima family vypravíte do Itálie, na moře a do Thajska, Petr Kotvald uspořádá „cesty domů“ se svým venkovským sedláckým menu a projížďkou na traktoru. Jak bydlí a co uvaří Alice Bendová a Petr Kotvald, uvidíte v hlavním vysílacím čase jen na Prima family! Kdo pojede na atraktivní zájezd? Budou se tahat sirky?

 


Alice Bendová vezme své hosty z Itálie do Thajska a zpět

Alice Bendová vystudovala ještě jako Veselá nábytkářství, pak ji ale objevil fotograf Jadran Šetlík, čímž začala její kariéra modelky a herečky. Jak víme, před nedávnem prodělala zásadní životní změnu a odstěhovala se od manžela. Diváci se podívají do jejího nového domova, kde žije se svými dvěma malými dětmi. V hezkém domečku se zahradou bydlí už devět měsíců a je tam spokojená. Co uvaří ve velké obytné kuchyni, kam se vejde i houpačka? „Alice je cestovatelka, takže předpokládám, že její menu bude exotický,“ myslí si cvičitelka Hanka Kynychová. „Má určitě ráda čerstvý suroviny, bude vařit z dobrejch věcí, nebude to o bramborách,“ předpokládá herec Viktor Limr. „Pro své hosty jsem si připravila menu podle svého gusta,“ potvrzuje Alice, která tím docela riskuje. Kdo nemusí mořské plody, má smůlu. Ústřice jsou na uvítanou, ale protože si hostitelka uvědomuje, že je nemusí jíst každý, připraví ještě malé italské bruschettky s italskou oblohou. Mušle, slávky na víně, podává jako teplý předkrm, hlavní chod bude thajské kari s krevetami a jasmínovou rýží.
 
Exotickou hostinu zakončí italské mascarpone s čerstvými malinami. „Jsem docela vybíravej člověk, na jídlo teda určitě,“ říká dnešní kuchařka. „Mascarpone je tučná záležitost, ale na ty maliny se těším, a když to bude dobrý, sežeru to celý,“ směje se Hanka, která ty kalorie zase brzy spálí. Alice má ráda autentické suroviny. Nakupuje na asijském tržišti, ze svých cest ví, jak chutnají originály, nebudou to tedy žádná „pseudojídla“. Viktor ví, že kari je koření, ale neví, co to je „uvařit kari“. S mořskými plody je na tom Hanka podobně jako Viktor s kari, takže se těší, že se něco přiučí. Ochutnávku ústřic všichni berou jako životní příležitost. Viktor to stále odkládal, takže dnes má premiéru, podobně jako Petr. Jak si hosté pochutnají na ústřicích, mušlích a thajském kari? „Alice to krásně odprezentovala a bylo bezvadné, že jsme si to mohli sami otevřít,“ hodnotí otvírání ústřic Viktor. A chuť? „Koncentrovaný moře…“ „Bylo to velmi zábavný, pro mě to už byla vlastně zábava,“ libuje si Petr Kotvald. „Je to, jako když si kousneš do kapra,“ říká s nadsázkou bezprostřední Hanka. Z mušlí je ale úplně paf.

 
„Mušle se snědly úplně všechny a zbyly jen ty skořápky, z toho mám velkou radost,“ těší úspěšnou kuchařku. „Hlavní chod pro mě znamenal odcvičenou lekci aerobiku, protože jsem se při ní hrozně zpotila. Měla to do detailu vyprděný,“ soudí Hanka. Zatímco při hlavním chodu se zapotili, jak pálil, při zábavě budou relaxovat. „Thajskou masáž jsem absolvovala poprvé a bylo to příjemný, říká cvičitelka, která normálně chodí na sportovní masáže. „Moučník byl výborný a atmosféra přátelská, ještě se posunula o kousek dál, cítím se skvěle,“ chválí průběh večírku sympaťák Limr.

 

Petr Kotvald a jeho kulinářské „cesty domů“

„Já jsem trošku rozporuplná osobnost v tom, jak se tvářím na veřejnosti a jakej doopravdy jsem. Jsem ve skutečnosti introvert,“ říká o sobě zpěvák, producent a poslední kuchař VIP PROSTŘENO! Petr Kotvald. V civilu a soukromí decentní muž uvaří tříchodové sedlácké vesnické menu ve svém do puntíku vyladěném domečku z třicátých let. Podává pomerančové kuře, králičí stehno a šťouchané brambory přímo od sedláka a šlehaný dezert s mandlovým likérem a broskvemi. Chvíli to vypadá, že snad Petr bude ta zvířata před zraky diváků i sám zabíjet… V životě i při přípravě večeře se řídí heslem své maminky: „Můžeš bejt úplně blbej, ale musíš si umět poradit.“ Na králíka už se moc těší Hanka: „Budu mu hodně přát, aby ho moc nevysušil, protože já umím králíka hodně vysušit a on se potom špatně žvýká.“ Těší se i Alice, která ho doma peče na slanině a na másle, aby se něco takového prostě nestalo. Předkrm – pomerančové kuře – je výborný.

 

„Tohle jídlo miluje Karel Gott i Miloš Forman,“ říká kuchař a zdá se, že čínské jídlo chutná i našim celebritám. „Mně by klidně vyhovovaly dva bobany těch brambor,“ libuje si Alice nad šťouchanými bramborami od sedláka k dobrému králičímu stehnu. „Jé, on je vycpanej!“ raduje se ze špikovaného a plněného králíka Hanka. Petr všem vytře zrak, Hanka netušila, že umí tak dobře vařit: „Hrál si na člověka, který vůbec neumí vařit, a ono ejhle!“ „Holky byly spokojený, risk s králíkem se Petrovi vyplatil, protože jsme se všichni sešli dobře, že se neofrňujeme nad jídlama,“ konstatuje Viktor Limr, který si ještě klidně přidá. To potěší každého kuchaře… A jaká bude zábava? Venkovská a nápaditá. V bílých holinách se všichni projedou na traktoru z roku 1966. Zkusí si ho i řídit a při drncání na poli jim trochu slehne před výborným moučníkem. „My bysme se měly vzít, my si úplně rozumíme,“ mají záchvat smíchu Alice a Hanka. „A děti byste měly krásný,“ dorazí je Viktor, pro něhož je atmosféra v závěru týdne „úplně euforická. Byla potvrzením toho, že jsme si to všichni užili“. I Alice má jen superlativy: „Milej a úžasnej hostitel, víno bylo taky dobrý.“ A protože to bylo všechno tak dobré, budou se nakonec tahat sirky. Kdo vyhraje zájezd do Dubaje, na Kapverdy nebo do Tunisu? Uvidíte ve čtvrtek večer na Prima family!

 

 

reklama