Sedmero krkavců s novými křídly. Alice Nellis za podpory Primy dotočila klasickou pohádku

Sedmero krkavců - Obrázek 17 Foto: Sedmero krkavců - Obrázek 17Foto: archiv FTV Prima

Po 53 dnech natáčení pohádky Sedmero krkavců ohlásila režisérka Alice Nellis v sobotu 20. září filmovému štábu poslední klapku na hradě Zvíkov, který se stal jedním z hlavních dějišť příběhu.

Od května roku 2014 se filmaři průběžně stěhovali mezi natáčením na Slovensku z vesnického prostředí skanzenu v Zuberci a hradem Zvíkov, kde režisérka pohádky plně využila jeho romantické prostředí, interiéry a nádhernou scenérii přírody pro natočení zámeckých a dvorních scén.

Sedmero krkavců - Obrázek 7 Foto: archiv FTV Prima

Z natočených záběrů české pohádky je patrný velmi filmařský přístup režisérky Alice Nellis, která po celou dobu příprav a výroby dbala na jednotný a velkorysý výpravný styl a věrohodnost.

„Krkavců se bát nemusíte,“ vzkazují Alice Nellis spolu s producentkou filmu Ester Honysovou. Nové zpracování Sedmera krkavců podle námětu pohádky Boženy Němcové slibuje nejen akční napětí, ale i překvapivý humor a veselé zpracování známé pohádky, kterou si velká část diváků a čtenářů mylně spojuje s temným televizním zpracováním z devadesátých let.

Sedmero krkavců - Obrázek 19 Foto: archiv FTV Prima

„Od začátku jsme pohádku vnímali především jako napínavý, ale přitom i veselý film, který svým příběhem dokáže v dětech, ale i v jejich rodičích vzbudit napětí a emoce. Mám ráda pohádky, jejichž hrdinové jsou uvěřitelní a taky zábavní,“ dodává Alice Nellis.

Štáb po celých 53 dní absolvoval náročná natáčení v ne vždy příznivých podmínkách. Po dotočení exteriérových scén v horách na Slovensku, kde docházelo i k přerušení filmování z důvodu přírodních kalamit a povodní, se štáb spolu s herci vydal do lánu kopřiv poblíž hradu Zvíkov, ve kterém musela hlavní hrdinka Bohdanka v podání Marthy Issové zvládnout třídenní natáčení.

Sedmero krkavců - Obrázek 14 Foto: archiv FTV Prima

Jednu z hlavních rolí zlé královny dostala Sabina Remundová: „Můj velký dík a obdiv patří Alici. Je to radost a štěstí hrát tak krásnou roli, jakou mi svěřila. Všem, kteří se s největší pečlivostí, profesionalitou a pílí podíleli na vzniku pohádky, děkuji. Bude se mi stýskat!“

Sedmero krkavců - Obrázek 9 Foto: archiv FTV Prima

„Pohádku nyní čeká několikaměsíční postprodukce. Náročná bude především hudební stránka, které se ujme skladatel Michal Novinski. Vzhledem k tomu, že je hlavní představitelka velkou část filmu němá, potřebujeme tato místa doplnit silnou a emocionální hudbou,“ upřesňuje Ester Honysová.

Distributor filmu společnost BIOSCOP plánuje premiéru v únoru 2015, téhož roku bude Sedmero krkavců vánoční pohádkou v televizi Prima.

Poslední klapka video:

 

Fotogalerie z natáčení

reklama