Sherlock tentokrát řeší Skandál v Belgravii

Slavný detektiv je konfrontován se svým ženským protějškem – krásnou a tajemnou slečnou Irene Adler. A výsledek? Hotový koncert! Druhá série „Sherlocka“ posunuje laťku ještě o kousek výš. Jakkoli jsme si mysleli, že je to nemožné. Posuďte sami v úterý ve 20.15 na Primě.

Po vyřešení předchozího případu a zbavení se hrůzostrašného Moriartyho se vše vrací do starých kolejí. John se pilně věnuje dopisování svého blogu a Sherlock se nudí. Uspokojení nenachází ani v nevybíravé kritice literárních pokusů svého přítele. Chybí mu případ. A nějaký extra vypečený nejlépe.

Sherlock Skandál v Belgravii - Obrázek 2 Foto:

Naštěstí (či bohužel?) ale nemusí čekat dlouho. Brzy jsou oba přátele povoláni z míst přímo nejvyšších, což v Anglii znamená jediné: prosba o pomoc přichází ze samotného Buckinghamského paláce! Sherlock je informován, že jistá ženština neblahé pověsti – Irene Adler – se právě spojila s královskou rodinou, aby jim sdělila, že má kompromitující materiály na jednoho jejího člena. Ve hře je pověst celé monarchie!

Sherlock Skandál v Belgravii - Obrázek 3 Foto: Sherlock Skandál v Belgravii - Obrázek 3Foto: archiv FTV Prima

Sherlock souhlasí, že telefon obsahující citlivé snímky od dotyčné získá, ale to ještě nětuší, s kým má tu čest. Když se do domu krásné Irene pod falešnou záminkou dostanou, již na ně čeká. Zcela nahá! Sherlockův přesný analytický mozek je poprvé sražen na kolena a přemožen emocemi. Jeho schopnosti jsou vyřazeny z provozu. Celá situace se navíc záhy zkoplikuje, když do hry vstoupí nezvaní agenti CIA. Sherlockovi dochází, že i tato mince má dvě strany a že telefon tajemné Irene obsahuje mnohem závažnější informace, kvůli kterým je její život v bezprostředním ohrožení.

Sherlock Skandál v Belgravii - Obrázek 7 Foto:

Pokud již seriál sledujete, vězte, že úvodní díl druhé série nezaostává za díly minulými ani o píď, ba právě naopak! Všechny superlativy zůstávají a přidává se k nim ještě několik opravdu vtipných momentů a bezvadná Lara Pulver alias Irene Adler, která má s Cumberbatchem dokonalou chemii. Vždyť co může být vtipnější, než Sherlock poblázněný do sexy „dominatrix“?

A pokud vám předchozí díly unikly, neotálejte a naskočte do rozjetého vlaku tohoto fenomenálního britského seriálu. Trefíte se do jedné z jeho vůbec nejlepších epizod.

Věděli jste, že...

  • Po scéně v márnici, ve které Sherlock kouří a která se shodou okolností natáčela asi dvacetkrát, skončil Cumberbatch s otravou nikotinem.
  • Záběry, ve kterých Irene vítá oba přátele ve svém domě nahá, mohla herečka Lara Pulvas natáčet buď v tělové podprsence, což by ale vyžadovalo spoustu práce a času – střídání úhlů kamery a dodatečné úpravy, nebo opravdu nahá. Herečka neváhala a zvolila si druhou možnost.
  • Jelikož Sherlock v tomto díle často plave, měli filmaři strach o jeho barvené vlasy – aby mu působením chlóru nezezelenaly. Bylo mu proto doporučeno, aby si po každém koupání napatlal na hlavu rajskou šťávu a na chvíli si ji zabalil do fólie.

reklama