Show Jana Krause – 1. 3. 2013

Show Jana Krause - 18.1.2013 - Obrázek 1 Foto: Show Jana Krause - 18.1.2013 - Obrázek 1Foto: www.iprima.cz

Podnikatel a bývalý senátor Václav Fischer, herečka Jana Boušková a psychiatr Martin Jarolímek se představí v další Show Jana Krause.

Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause sledujte dnes od 22.20 na Prima family.

 

Václav Fišer mohl teoreticky sedět na Hradě. Pamatujete si ještě na něho? Když totiž seděl v senátu, patřil vůbec k prvním politikům, kteří žádali zavedení přímé volby prezidenta. Během svého funkčního období několikrát veřejně a se vší vážností prohlásil, že by se sám ucházel o kandidaturu, až vyprší mandát Václavu Havlovi. Tehdy měl navíc vzhledem ke své popularitě u lidí vysoké šance na úspěch.

 

Šikovný a charismatický muž, člověk se skvělým podnikatelským duchem, oblíbený politik. Svého času majitel velké cestovní kanceláře,  letecké společnosti, vydavatelství a patřila mu i firma, která se zabývala produkcí módní značky.

 

Ještě před osmi lety žil Václav Fišer dalším plánem, a to otevřením prvního pražského Fischer café a restaurantu v Praze. „Chtěl jsem obnovit tradici klasických pražských kaváren, v nichž se lidé budou setkávat a kde jim bude dobře,“ budoval tehdy s nadšením.

 

Do povědomí široké masy lidí se zapsal v době krize v České televizi.  Tím, že veřejně podpořil stávkující redaktory a ukázal se jako „jediný skutečně nezávislý“ politik. V kauze se podle svých slov angažoval z přesvědčení. „Vždy jsem tam přišel v okamžiku, kdy hrozilo násilné vyklizení pracovišť redaktorů za aktivní podpory paní Jany Bobošíkové. Nešlo mi o to stavět se na jednu nebo druhou stranu. Chtěl jsem, aby byla v naší zemi zajištěna svoboda v médiích. Měl jsem oprávněný pocit, že právě politici, kteří zastupují politické strany, chtěli těchto médií zneužívat v ten či onen prospěch,“ uvedl krátce poté.  

 

Dozvíme se dnes večer, co se stalo s Václavem Fišerem, úspěšným mužem, který na vlastní kůži  okusil jak lze v Čechách rychle spadnout ze samého vrcholu až do dno? Příliš věřil lidem ve svém okolí?  Co mu zůstalo?

 

Rodilý Pražák křtěný Vltavou dnes žije a podniká v Berlíně. Vlastní  luxusní restauraci. Má ale ještě ten pověstný elán a optimismus? To posuďte společně s Janem Krausem a jeho dalšími hosty. Již dne večer.

reklama