Show Jana Krause – 8. 2. 2013

Show Jana Krause –  8. 2. 2013 - Obrázek 12 Foto: Show Jana Krause – 8. 2. 2013 - Obrázek 12Foto: All

Herečka Táňa Pauhofová, zpěvák Richard Krajčo a režisér Tomáš Kudrna se představí v další Show Jana Krause.

Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte dnes, 8. února, od 22.10 na Prima Family.

 

Možná plachá, možná s ostrými lokty. Čím může překvapit pihovatá „osůbka“ Táňa Pauhofová? O prvním hostu večera Jana Krause by se dalo říci, že díky dvěma skvěle odehraným rolím se pomalu stává symbolem odporu proti komunistického režimu. Přirozeně krásná a osobitá mladá herečka zná ovšem komunismus v Československu pouze z vyprávění.

 

Tatiana Pauhofová (29) se narodila jako tenká, dlouhá, zrzavá, prostě strašně ošklivá, jak se půvabná Slovenka sama popisuje. Její táta se prý při tom těšil na zmužilého Sandokana. „Já pro něj byla takový malý kámoš. Ne princeznička, ale malý vagabund. Vždy mě miloval a nikdy nedával najevo, že by ze mě byl nešťastný nebo zklamaný. Ale měl ke mně přesně ten typ vztahu, jako bych byla malý Sandokan. Otec mi taky dlouho říkal Mariangela podle příšerné dcerky účetního Fantozziho z Malérů pana účetního,“ uvedla Táňa pro deník Právo loni.

 

Skutečnou princeznou se stala až v devatenácti letech, kdy ztvárnila Aničku v pohádce Čert ví proč. Režisér Roman Vávra tehdy o mladičké studentce múzických umění v Bratislavě prohlásil: "Myslím, že o ní ještě hodně uslyšíme."  Iva Janžurová (v pohádce bylinářka Apolena) novou kolegyni ohodnotila jako velmi talentovanou. Zároveň popsala Táňu jako jemnou, éterickou a vychovanou osůbku.

 

Uběhlo deset let a tahle „osůbka“ právě sklízí mezinárodní úspěch za roli advokátky Dagmar Burešové ve filmu Hořící keř. Ta se v době totality odvážně pustila do obhajoby činu Jana Palacha ve sporu  s komunistickým funkcionářem, který tehdy Palachův čin zlehčoval lživým prohlášením o "studeném ohni".  Film podle kritiků patří k nejsilnějším snímkům o komunismu. Jak se hraje sotva třicetileté herečce o poměrech, které neprožila?

 

„Hrozně obdivuji lidi, kteří v té době žili čestně a dokázali si najít svou cestu,“ říká Táňa Pauhofová, které dobu kolem roku 1969 mohla velmi dobře přiblížit její babička. Byla totiž rovněž mladou právničkou. Žila na východě Slovenska s malým dítětem a pomáhala například ženám ze spolku Živěna (spolek bojující za práva žen). „Babička dělala mnoho věcí, které se režimu nelíbily. A tak moje maminka nemohla studovat to, co chtěla, neodpovídal tomu kádrový profil rodičů,“ přibližuje herečka, jíž komunismus, zdá se, pronásleduje také. Naštěstí pouze jeho duch.

 

Před sedmi lety se objevila v jedné z hlavních rolí ve filmu Kousek nebe, jehož příběh vypráví o lásce, přátelství a soudržnosti, které pomáhaly důstojně přežít mladému páru v komunistickém vězení padesátých let.

 

O zákulisí současné politiky jistě v dnešní šou mnohé prozradí režisér a scénárista Tomáš Kudrna. Provázel s kamerou půl roku volební štáby všech prezidentských kandidátů. Co natočil a co vlastně neměla veřejnost tak úplně spatřit?

 

Do třetice se můžete těšit na zpěváka a herce Richarda Krajča, který má momentálně s Jarkem Nohavicou společná křídla z mýdla. O co jde?      

 

Profily hostů:

 

Táňa Pauhofová – slovenská herečka. Jeden bonmot říká, že když je ženská chytrá a krásná, tak už to není ženská, je to chlap. Slovenská herečka Táňa Pauhofová (29) to dokonale vyvrací. Tím, jak vypadá, co říká a co dokáže. Tak definoval v minulém týdnu půvabnou herečku jeden společenský týdeník.

 

Richard Krajčo a skupina Kryštof – Richard Krajčo nazpíval nový duet s písničkářem Jarkem Nohavicou, z duetu se celkem rychle stal předpokládaný hit. Skupina Kryštof také na konci minulého roku vydala desku a chystá se na turné.

 

Tomáš Kudrna – režisér a scenárista, který půl roku navštěvoval s kamerou volební štáby všech prezidentských kandidátů. Pod příslibem, že vše, co natočí, může jít „ven" až po volbách. Premiéra časosběrného dokumentu „Hledá se prezident“ bude 21. 3. Dostal se do zákulisí kampaně Karla Schwarzenberga i Miloše Zemana a dalších. Může vše tedy srovnávat a dnes už i mluvit. Byl vázaný mlčenlivostí jen do voleb. Teď už může lákat na filmový výsledek zvláštního časosběrného dokumentu. „Na co bych nalákal diváky? První část byla taková až komediální a veselá. Jsou tam nečekané momenty, jako když hasiči volí královnu krásy," směje se Kudrna. Ale podotýká, že poslední třetina filmu už je hodně dramatická. „Je to koncentrováno na souboj Zemana, Schwarzenberga a Fischera." Zajímavý byl prý z pohledu režiséra pád „z výsluní" kandidáta Jana Fischera. „Nervozita byla zřejmá, na rozdíl třeba od štábu Karla Schwarzenberga, kde byli vůči nám velmi vstřícní, nechali nás třeba i u různých porad," vypráví. Režisér zažíval také „proměnu" kandidátů podle toho, jak s nimi pracovali jejich mediální poradci. „Třeba Zeman je špatně trénovatelný," říká Kudrna. Prozrazuje také, jak jednotlivé štáby pracovaly: „U Zemana pracovali třeba s různými pochybnými zdroji. Miloš pak na nich stavěl svůj arzenál." Popisuje, jak a čím si Zeman na mítincích získával přízeň lidí. „Vnímali ho jako protřelého, moudrého a vtipného člověka. Získával je svými hláškami a bonmoty." Schwarzenberg se zase prý do ničeho nenechal tlačit, což mu podle režiséra v poslední chvíli trochu ublížilo. „Je nekonfliktní a nedal na řeči svého týmu, že má proti Zemanovi použít ty a ty argumenty." Dodává, že ho mile překvapil Dienstbier a nemile zase Franz, který se stal navzdory očekávání konformním kandidátem.

reklama