Show Jana Krause – Co skrývaly červené desky?

Show Jana Krause – 16. 11. 2012 - Obrázek 2 Foto: Show Jana Krause – 16. 11. 2012 - Obrázek 2Foto: www.iprima.cz

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání spisovatelka, scenáristka, publicistka a vydavatelka HALINA PAWLOWSKÁ, herec, režisér, hudebník, textař, snílek a obchodník JAN BUDAŘ a podnikatel PETER LITTMANN.

Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 16. listopadu večer na Prima family.

 
Moderátor přivítal spisovatelku a scenáristku Halinu Pawlowskou, která teď vydává svou 21. knihu. Probrali spolu, kolik stránek již celkem popsala. „Asi 4200 stran,“ spočítala to Halina. „Já píšu rukou, když píšu ze srdce,“ prozradila Halina a dodala, že formální žádosti ale píše na počítači. Jan Kraus se zajímal, jestli Halina zná datové schránky: „Používám to?“ zeptala se opatrně Halina. „To nevím, ale to jsme si tady v Čechách vymysleli, ale když to někdo rok nepoužívá, už se tam nedostane,“ popsal specifika datových schránek moderátor, což Halina ocenila slovem: „Díky.“ Popovídali si i o jejím novém titulu Strašná nádhera. „Je to o touze… Je to o rozporu, že když je něco nádherného, má to vždycky nějaké ‚ale‘. Třeba touha, ale nenaplněná. Nebo vztah – a ten dá strašnou dřinu,“ vysvětlila Halina. „Vaše maminka vám prý kontroluje peníze…“ nadhodil moderátor. „Maminka říká: ‚Přišly nám peníze‘, ale také říká: ‚Přišly ti účty‘,“ popsala Halina se smíchem svou maminku. Moderátora zaujaly desky, které Halina přinesla. „Pardon, mě to trochu znervózňuje, co to držíte?“ pronesl, zatímco Halina vysvětlila, že doufala, že si toho moderátor nevšimne. Že si to vzala jako „krycí“ desky.

 

Moderátor s ní pak probral její vztah k vaření. „Ráda vařím,“ přiznala Halina. „Já nerad vařím, ale napadlo mě, že bychom si to tady mohli udělat spolu,“ sdělil moderátor. „Uděláme si tady takové malé VIP PROSTŘENO!,“ oznámil zaskočené Halině. Prostřel stůl, ozdobil ho umělou květinou, „abychom tady nebyli jako kreténi“, a nechal přinést jídlo. „Co to je?“ divila se Halina. „To je přece rizoto,“ ujistil ji moderátor. „Pojďme teď dělat to Prostřeno!,“ začal moderátor. „Je tam vegeta,“ odhalila Halina tajemství rizota. „Honzíku, je to vynikající,“ pochválila ve finále tzv. „jeho“ dílo Halina, a když ji na závěr požádal, aby mu udělila za dnešní dílo body, ocenila ho: „Já ti dám deset bodů.“

 
Moderátor přivítal Jana Budaře otázkou, zda byl někdy ve VIP PROSTŘENO! „Ne, nikdy,“ ujistil ho host. Přinesl si s sebou tašku, kterou měl prý v pořadu u pana Krause už při poslední návštěvě před čtyřmi lety. Prohlédli si video, které Jan Budař točil ke svému novému CD Lehce probuzený přímo na pražské magistrále během plného provozu. „Byl to adrenalin, sedět u klavíru na magistrále a hrát na něj,“ vyprávěl muzikant. „Pak máme takovou společnou oblíbenou moderátorku Báru Tachecí, se kterou máme své zkušenosti při rozhovorech a každý na ni máme svou taktiku…

 

Myslím, že bychom možná mohli zrovna my dva a Bára Tachecí jezdit turné,“ navrhl moderátor. Jan Budař mu pak dal své nové CD. „Která z těch písniček je taková pro posluchače náročnější na pochopení?“ chtěl vědět moderátor. „Co třeba ten verš ‚smutný jako divočák před Prahou‘?“ zaujalo moderátora. „Jo, ten kanec je ještě navíc smutnej, rozložitej… Zvláštní prase, osobnost,“ dodal uznale moderátor, který si četl text písničky. „Jsi si jistý, že si ty texty píšeš sám?“ rýpnul si moderátor. Pak navrhl, že by k výročí Honzovy nové desky mohli přečíst úryvek z jeho písničky. „S tímhle bychom mohli taky jezdit,“ okomentoval pak moderátor jejich společný „umělecký“ výkon, který diváky pobavil.   


 

Nakonec Jan Kraus představil Petra Littmanna, kterému se v Německu říká marketingový guru a který se do ciziny dostal v roce 1968. „Já pořád čtu a slyším o marketingu… Ti lidi, co dělají marketing, se tváří stále jako polobozi… Jsou tedy nějaké marketingové bomby?“ chtěl vědět moderátor. „To je jako s doktorem. Ten vám řekne, že máte problém, předepíše léky, ale už neřekne, jaký ten problém máte,“ vysvětlil pan Littmann. „Marketing je pokusit se vyrobit produkt, který je dobrý,“ dodal.„Když udělám pěkný sako a dám ho na hnusnýho chlapa, tak co s tím?“ chtěl vědět moderátor. „Udělat ten produkt tak, že když si ho oblékne hnusný chlap, vypadá v tom dobře. Marketing začíná dobrým výrobkem. Špatný výrobek a dobrá reklama, to nefunguje,“ pokračoval pan Littmann. „Jaké jsou základní marketingové chyby tady a na Slovensku?“ chtěl vědět Jan Kraus.

 

„Nejhorší věc je, že si namlouvám, že vyrábím jiný výrobek než konkurence, a není to pravda,“ vysvětlil pan Littmann. „Vy jste poradce na oblast značek. Já budu dělat třeba super svetry nebo auta… Řeknu si, že to moje je lepší. Jak začnu budovat značku?“ chtěl vědět moderátor. „Potřebujete reklamu. To chce čas a peníze… Poradil bych, abyste se soustředil nejdřív na menší lokalitu. Ne na celou Evropu, ne na celý svět,“ radil odborník. „To chce čas. To trvá sto let, než se vybuduje značka,“ dodal Littmann. „Tak to na to prdím,“ ujistil ho moderátor. „Když nemůžete do reklamy investovat peníze, tak je to špatné,“ ukončil to host. „Jak bychom udělali strategii na Jana Krause?“ chtěl vědět moderátor. „Jan Kraus je vtipný, pohotový… Když jsem se ptal na Slovensku a v Čechách na jméno Jan Kraus, všichni mi říkali: ‚Toho zná každý‘, vaše značka funguje,“ ujistil ho host. „Prý sníte o tom být ředitelem divadla,“ zajímal se moderátor. „Já jsem se naučil, jak se budují značky a firmy – a divadlo, to není nic jiného než velká firma. Divadlo by mě zajímalo,“ prozradil pan Littmann.

 

Profily hostů:

 

Halina Pawlowská – V krátkém čase vydává další novou knihu povídek Strašná náhoda. Je také poměrně čerstvou babičkou vnuka Huga.


Jan Budař – Spolu s Eliščiným Bandem vydal v pořadí třetí desku Lehce probuzený. Zpívá na ní o smíření, milování, ale také o bizarních soutěžích Miss. S jednou opravdovou Miss, Terezou Chlebovskou, se Budař setkal při natáčení filmu Martin a Venuše.

 

Peter Littmann – Byznysmen, který má na svém kontě řadu marketingových úspěchů světových rozměrů. Narodil se v Praze, od roku 1968 žije v Německu, kde mimo jiné přednáší na univerzitě Witten/Herdecke. Jaký je jeho pohled na ekonomickou krizi a jaké máme šance?

reklama