Show Jana Krause – Písnička pro Radka Brzobohatého

Show Jana Krause – 23. 11. 2012 - Obrázek 1 Foto: Show Jana Krause – 23. 11. 2012 - Obrázek 1Foto: www.iprima.cz

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijala pozvání principálka, herečka a režisérka HANA GREGOROVÁ, ekonom a kandidát na prezidentský úřad VLADIMÍR DLOUHÝ a chovatelka „nahých“ morčat ANDREA KROFTOVÁ.

Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 23. listopadu večer na Prima family.

 
Moderátor přivítal herečku, principálku divadla, vdovu po Radku Brzobohatém Hanu Gregorovou. Moderátor ocenil, jak si paní Gregorová po smrti manžela počínala velmi silně jak vůči médiím, tak vůči politikům. „Teprve teď to na mě všechno plně doléhá… Ale já to od Radka měla na talíři už od jeho 55 let – ‚Já tady dlouho nebudu, Haninko‘, říkal mi. Hlavně chtěl mít pohřeb veselý a s cimbálovkou, tak jsem mu to snad splnila… A co se týče toho údajně plánovaného ocenění od pana prezidenta – mně přijde nevkusné, když to přišlo po Radkově smrti. Pro mě je teď to nejdůležitější ocenění, že lidé chodí k nám do divadla a i dnes se postaví před Radkovu fotku a třeba minutu postojí,“ vyprávěla paní Gregorová. Vzpomínala, jak jí po smrti manžela volali bulvární novináři a překroutili její informaci, že „děti jsou doma a psi se tady válejí“. Druhý den na Super.cz vyšlo, že „děti jsou doma a válejí se tam“. „Tak vidíte, že nemá cenu těmto novinářům něco říkat,“ podotkla paní Hana.

 

„Když jsem si Radka brala, byl to nejpopulárnější a nejhezčí herec u nás,“ vyprávěla Hana. „Pro mě bylo samozřejmé, že jsem doma a dělám mu zázemí. Když jsem pak založila Divadlo Radka Brzobohatého, tak to bylo jen kvůli Radkovi…“ vzpomínala, jak vzniklo před 10 lety jejich divadlo. Popsala situaci, kdy Radek po 31 letech opustil Vinohradské divadlo. „Nechali mu tehdy igelitku na vrátnici, že prý musejí uvolnit skříňku novému herci… Nesl to velmi těžce, obzvlášť tu situaci, kdy paní Jirásková utrousila mezi herci pomluvu, že už si Radek nepamatuje role. Rok nato hrál, zpíval a tančil Řeka Zorbu,“ vyprávěla. Moderátor ji požádal, aby vysvětlila, za jakých okolností vznikla písnička, kterou zazpívá. „Připravila jsem si ji, že ji zazpívám k Radkovým osmdesátinám, ale k tomu už bohužel nedošlo,“ vysvětlila paní Gregorová.

 

Moderátor přivítal dalšího prezidentského kandidáta Vladimíra Dlouhého, který byl v 90. letech členem vlády a poté pracoval v bankovním sektoru. „Dnes jste kandidujícím na prezidenta, což je u nás teď taková nová zábavná soutěž… Ale možná se nakonec zjistí, že ty podpisy nejsou v pořádku, tak prezidenta mít ani nebudeme,“ podotkl Jan Kraus. Jana Krause zajímalo, co našel na webových stránkách pana Dlouhého. „Vy třeba říkáte ve sloganu: ‚Máme na to!‘. Ale jak to chcete udělat?“ ptal se moderátor. „Pravomoce jsou omezené, ale na prezidenta by měl podle mého kandidovat člověk, který se orientuje v mnoha různých oblastech,“ vysvětloval pan Dlouhý. Probrali spolu, proč pan Dlouhý přijal v minulosti členství v KSČ. „Když jsme si s manželkou vloni sedli na svatého Štěpána, otevřeli láhev vína a já řekl, že o tom přemýšlím, věděli jsme, že to bude jedno z témat – jestli může být prezidentem někdo, kdo byl v KSČ. Ale já myslím, že třeba v 90. letech jsme tehdy ve vládě odvedli velký kus práce,“ vysvětloval pan Dlouhý. Moderátor s ním probral otázky pro prezidentské kandidáty. Kdy by vydal příkaz k vojenskému útoku? „Kdyby byla ohrožena naše země, kdyby se Paraguay nebo Uruguay už třeba blížily přes Slovensko…“ narážel pan Dlouhý na předchozí debaty na toto téma.

 

Vyzdvihl jako vhodného odborníka do ČNB např. pana Luďka Niedermayera. Moderátora zajímalo, jak by se pan Dlouhý označil – jako orientovaný vlevo, nebo vpravo. „Od středu doprava,“ popsal Dlouhý. Jakého kandidáta by volil? „Miloš Zeman by byl asi nejvtipnější prezident, ale Karel Schwarzenberg je prostě Karel a já ho mám rád, takže asi on,“ odpověděl pan Dlouhý. Jaký kandidát je podle něj nejméně vhodný? „Jsem opatrný v tom, když někdo slibuje, co nemůže splnit. A takový se mi jeví pan Okamura, třebaže bych s ním šel třeba někdy rád na Moravě na slivovici,“ vysvětlil pan Dlouhý. Probrali spolu, jak pan Dlouhý sbíral podpisy na kandidaturu za 20 korun jeden. „Ostatní do toho taky investovali peníze, jen já jsem to na sebe vykecal,“ podotkl. Jana Krause zajímalo, co si pan Dlouhý myslí jako ekonom o zdejší ekonomické situaci. „Mrzí mě, že zatímco náš HDP klesá, třeba v Polsku roste. Ale zase nejsme tolik zadlužení… Ale myslím, že v posledních měsících to tady neděláme dobře. Ale neprohráváme, maximálně o gól. Osobně jsem přesvědčen, že třeba s těmi mladými soudci se odrážíme ode dna,“ dodal.

 

Moderátor pak přivítal chovatelku „nahých“ morčat Andreu Kroftovou. „Mám chovnou stanici morčat-rexíků. Ale tady mám s sebou jen ta ‚nahá‘,“ ukázala chovatelka, jaká zvířátka přinesla ukázat panu Krausovi. Probrali spolu, jaké tituly její morčata mají. Paní Kroftová ukázala morče, které je mj. slovenským šampionem, a vysvětlila, jaké zbarvení musejí mít výstavní morčata. „Musejí mít černé nohy,“ dodala paní Andrea. Zatímco se všechna morčata soustředila na stole u pana Krause, probrali, co všechno Kroftovi doma ještě chovají. „Ještě máme sportovního králíka,“ prozradila paní Andrea. Popsala, že morčata s nimi žijí doma v obýváku. „To jsou naši mazlíci, my je máme rádi,“ vysvětlila. Dcera paní Kroftové pak přinesla dalšího domácího „mazlíka“, Pepína. „Pepíno je takovej živější,“ všiml si moderátor. „No nedivte se, když tyhle všechny jsou holky a Pepíno je kluk,“ vysvětlila Andrea.

 

Profily hostů:

 

Hana Gregorová – principálka, herečka, režisérka. Po smrti Radka Brzobohatého za něj odmítla převzít Státní vyznamenání in memoriam od prezidenta s tím, že by ho manžel od Václava Klause nechtěl, a pokud ho měl dostat, pak dokud byl naživu. Hana Gregorová dál povede divadlo a chystá se o svém manželovi napsat knihu.
 

 

Vladimír Dlouhý – ve své době jeden z nejpopulárnějších českých politiků dnes patří ke kandidátům na prezidentský úřad. Jako prezident by Vladimír Dlouhý chtěl zvýšit sebevědomí Čechů a zrychlit růst životní úrovně. Mluví pěti jazyky a sám o sobě říká, že je pracovitý, rozhodný a důsledný.          

 

Andrea Kroftová – chovatelka „nahých“ morčat, tzv. „hrošíků“, kterých má ve svém panelákovém bytě kolem 40…

reklama