Show Jana Krause: tančící dvojčata, příliš upřímná umělkyně a psycholožka lží

Show Jana Krause 8.6.2016 - Obrázek 8 Foto: Show Jana Krause 8.6.2016 - Obrázek 8Foto: archiv FTV Prima

V dalším dílu Show Jana Krause se představí tanečníci Jiří a Otto Bubeníčkovi, zpěvačka Natálie Kocábová a specialistka na lhaní Lenka Mynaříková. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 8. června ve 21.35 na Primě.

Úvod večera bude patřit bratrům-dvojčatům Jiřímu a Ottovi Bubeníčkovým, kteří začínali jako malí chlapci spolu se svými rodiči v cirkusu Humberto a svou kariéru završili jako přední světoví tanečníci. Otto působil 23 let v Hamburku, jeho bratr pak 13 let. „Potom jsem odešel do Drážďan, kde se formoval nový soubor, a já jsem chtěl být u toho začátku,“ doplňuje Jiří, který tam nakonec zůstal dalších 10 let. „Nyní jsme oba skončili, ale od podzimu, kdy jsme ukončili aktivní kariéru, jsme se nezastavili, plánujeme nové projekty; byli jsme například v Tokiu, v San Francisku nebo v Lublani, kde jsme společně udělali balet Doktor Živago, dále nás čeká premiéra v Německu,“ pokračuje Jiří ve výčtu uměleckých aktivit, na nichž se společnými silami podílejí. „Když spolu tancujeme, dá se říct, že se i hodně hádáme, a možná dokonce i čím jsme starší, tím víc. Ale nyní, když máme každý svou práci, tak se nehádáme. Brácha je totiž šéf, a tak ho poslouchám,“ říká na vysvětlenou ke vztahům panujícím mezi nimi Otto.

Dalším hostem, který bude odolávat palbě zvídavých otázek Jana Krause a který zároveň na červené pohovce nesedí poprvé, je hudebnice a spisovatelka Natálie Kocábová. „Naposledy jsem tady byla v dubnu roku 2012, dva týdny před porodem mé dcery,“ vzpomíná Natálie, která v posledním roce prošla složitým osobním obdobím a nyní začíná podle svých slov rok dva. „Nejdříve jsme se rozešli s mým manželem, pak jsem dodělala desku,“ přibližuje svůj současný stav moderátorovi umělkyně a pokračuje: „Čtrnáct let je dlouhá doba, a ačkoli délka vztahu nemusí ovlivňovat jeho kvalitu, má na něj jistě velký vliv.“ To, že by ona sama nemusela být úplně jednoduchou partnerkou do vzájemného soužití, ale se smíchem odmítá: „To si všichni myslí, ale já jsem přesvědčená, že to není tak strašný.“ O její nové, v pořadí čtvrté desce s názvem Ellis Island, která byla kritikou velice dobře přijata, se tvrdí, že je pochmurná.

Na předchozí rozhovor o otevřenosti a pravdomluvnosti naváže a zároveň závěr večera divákům zpestří psycholožka Lenka Mynaříková, která se zabývá studiem lží a je autorkou knihy Psychologie lži, jejíž výtisk přinese jako pozornost svému hostiteli. „Téma lži je velice pestré a pravda je vždy problém,“ říká paní Mynaříková a hned na úvod upozorňuje: „Když jste muž, vyhrajete jen obtížně, když jste žena, máte to snazší… Rozumní muži většinou pochopí, že je lepší ustoupit.“ Podle svých výzkumů došla psycholožka k závěru, že nejčastěji se lže ve sféře personalistiky, při pohovorech, výběrových řízeních; v životopisech je až 75 procent informací vylhaných: „Ono je to snazší, když je něco na papíře a nemusíte to říkat nahlas, tak se snáz něco vymyslí.“ Dalším obrovským procesem klamu a sebeklamu je láska. 

Proč je lež svým způsobem umění, co nás při lhaní prozrazuje a jak často lžeme? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě.

 

moderátor nového pořadu Comedy Club, který startuje 25.dubna na Prima Comedy Centra

reklama