Skvělé akční drama Mercury připomíná boj Davida s Goliášem

Když si někdo myslí, že přechytračil ostatní a že vymyslel super tajný kód, který nikdo nerozluští, může si být jist, že se brzy ukáže, jak moc se mýlil. Ideální film na večerní chřoupání brambůrků a pořádnou dávku adrenalinu před spaním! Dívejte se v neděli večer na Primě, ve 21:30.

Jenže, když ten někdo je nadutý fanatický šéf tajné sekce amerických informačních služeb, který si dělal zuby přinejmenším na vyšší hodnost. A ten, kdo mu slávu vyfoukl pod nosem, je geniální malý autistický kluk, problém je na světě.

Simon Lynch, který žije s mámou a tátou v Chicagu, je autista. Jednoho dne vyluští hádanku v novinách a zavolá na číslo, které bylo zakódované v tajence. Nemohl ovšem tušit, že to byla zkouška týmu vývojářů amerických zpravodajských služeb, kteří pracovali na důležitém kryptografickém systému s krycím názvem Mercury, který byl určen pro Národní bezpečnostní agenturu. Jenže místo aby si Nick Kudrow šéf agentů, kteří šifry vymysleli, posypal hlavu popelem a hledal nějaké řešení, rozhodne se malého Simona umlčet.

Najatým zabijákům se ale nepodaří dílo zkázy dokonat a dítě je zachráněno. Honička na malého génia zdaleka není u konce. Simon má jediné štěstí, pod ochranná křídla si ho vezme agent FBI Art Jeffries (jako vždy drsný, ale spravedlivý Bruce Willis). Dokáže nakonec chlapečka odhodlaný agent zachránit i proti mocnému šéfovi Kudrowovi?

Mercury film  Foto:

Co určitě oceníte:

Ačkoliv se jedná o akční thriller, nejsou tu jen střílečky, výbuchy a honičky v autech. Postavy jsou dobře propracované a herecké výkony hlavní dvojice Bruce Willis a 9 letý Miko Hughes výborné. Ti dva tak dobře pasují k sobě. Že by děti dokázaly motivovat drsňáka Bruce k nejlepším hereckým výkonům?

Mercury2 film Foto:

Profík od kolébky

Dětský herec Miko Hughes začínal u filmu ve dvou letech, přitom ještě před druhými narozeninami si zahrál v reklamě

  • V době, kdy hrál Simona, byl Miko už zkušený harcovník, tehdy mu bylo 12 let
  • Ve své době byl jedním u neobsazovanějších dětských herců
  • Autistického génia Simona Lynche zahrál i podle odborníků velmi autenticky. Miko se na roli hodně připravoval. Trávil spoustu času ve speciální škole pro autistické děti. Pracoval také s dětským psychologem, aby pochopil, jak děti s touto poruchou chápou svět a reagují na ostatní lidi a podněty

reklama