Slepice a neposedná kůzlátka uprostřed Brna

Prostřeno V (2) - příště uvidíte z Brna new Foto: Prostřeno V (2) - příště uvidíte z Brna newFoto: All

Drsný severák odvál pořad Prostřeno! na jih, kde bylo mnohem vlídněji než na Ostravsku. V Brně se opět zúčastnil pouze jeden muž. Místní drak Martin se považuje za chlapáka, a proto se v obklíčení něžným pohlavím cítil jako ryba ve vodě.

Zejména nejmladší Kristína mu učarovala. V čem se soupeři shodli? Zabrousili do zahraniční gastronomie, ale výjimečně často se vařily i knedlíky a polévky a piškotové rolády. Ovšem pokaždé jiné! Kořenová zelenina nepřišla zkrátka, škrábala, krájela a mixovala se ostošest. A jedna perlička – tři účastnice jsou nadšené švadlenky. Na co se mohou diváci stanice Prima Family každý všední den v 18.00 ještě těšit? Na zajímavé a pestré recepty, jedno ochotnické představení a politou Libušku. Také na družnou zábavu, nezvyklé chválení a překvapivé finále.

Pondělí: velkoměstská chovatelka Slávka (53)

Slávka se inspirovala Emanuelem Ridim a pokusila se o italské menu. Byla to ale spíš brněnská Itálie. Všichni čekali těstoviny, dostali však vepřovou pečínku s bramborem a kysanou okurkou. Slávka použila i domácí produkty, protože uprostřed Brna chová na zahradě slepice a pěstuje vlastní zeleninu. Nebojí se tučného masa, které v zimě zahřeje. Podává bůček, krkovici i kotletu. A zábava? Ta bude pro změnu řecká a taneční. Je ale  jasné, že se z Martina žádný Řek Zorba nevyklube. To spíš dostane infarkt!

Úterý: nadšený ochotník Martin (43)

Martin je kus chlapa, který se umí v kuchyni pěkně otáčet. Opásá se zástěrou a připraví opulentní čtyřchodové menu. Začíná ve Švýcarsku a Francii, ale neodpustí si jistá moravská vylepšení zahraničních pokrmů. Sýrové fondue s taveňákem a francouzská cibulačka by mohly svou sytostí odrovnat slabší povahy ještě před hlavním chodem. Ne tak Slávku, ta by si vrcholnou vepřovou roládu klidně přidala. Uvidíte, co jsou „princezničky“ a jaká byla Martinova pečená jablka. A zábava? Ta byla taky pěkně vypečená. Martin je totiž vášnivý ochotník, ale na vlka a neposedná kůzlátka si nechce hrát sám!

Středa: moderní babička Jana (58)

Pětinásobnou babičku Janu, která vaří v pěkném dceřině bytě, považují všichni za největší hráčku. Jaká je kuchařka a hostitelka? Podle Martinova talíře dobrá, krůta s nadívaným knedlíkem v něm přímo zmizí. Až na to, že v knedlíku nikdo nic nenašel. Není totiž nadívaný, ale nádivkový. Jde o jakousi karlovarskou kouli. Kristína ale nejí polévky, knedlíky, a dokonce odmítá i šlehačku, takže ji do oblačných výšin nepovznese ani závěrečné „nebe v puse“. Ve středu se prý lámou vztahy, tvrdí slovenská studentka. Martin u stolu gestikuluje tak vehementně, až polije Libušku. Ta však zítra potřebuje jeho body, takže si to s ním vyřídí až v pátek.

Čtvrtek: maminka a hospodyně Libuše (39)

Libuška je diabetička a je maminkou šestiletého syna. „Byl skutečně vymodlený,“ říká o něm. Kvůli dítěti příliš nesolí a nekoření. Pro ostřílené kozáky u stolu bylo proto její jídlo poněkud mdlé. Nevytrhla to ani polévka s kytičkami a srdíčky, nepomohl pracný piškotový moučník. Z „Mrnínkova vojska“ se vyklubou bramborové šišky. Libuška je spíš tichá voda a taková bude i její zábava, u níž si Kristína připadá jako ve škole. A co Martin? Bude zase zlobit, jak se Líba obává?

Pátek: studenka ekonomie Kristína (22)

Sympatická slovenská vysokoškolačka umí překvapit. Mezonetový byt, který sdílí se spolubydlícími, soupeřům vyrazí dech. Mluví česky bez přízvuku, když je unavená, přejde na slovenštinu. Začátečnice zvolí moderní menu bez polévky, zato s mezinárodním dezertem, který jí dá zabrat. Má půjčený ubrus a rozbije půjčený šlehač, ale s kuřátkem na medu a bramborovým pyré si poradí. Ve finále se diváci dozvědí, jak to je vlastně s drevokocúrom, co si Jana myslí o Martinovi, zda se tihle Brňáci ještě někdy sejdou a na kterém talíři přistane 40 000 korun!

 

Recepty hostitelů najdete ihned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/prostreno.

reklama