Sobotní Zmizení je napínavé až k nesnesení

Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech ve 22.00 na Primě

Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály.

Zmizení - Obrázek 3 Foto:

K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček.

Zmizení - Obrázek 6 Foto:

Zajímavosti:

  • Detektiv Loki neměl ve scénáři křestní jméno, tak si ho vymyslel jeho představitel Jake Gyllenhaal. Jeho celé jméno je David Wayne Loki. Jake si vymyslel i oční tik, který má jeho postava ve filmu, a má svědčit o jeho nadprůměrně vysoké inteligenci. „Byl jsem s režisérem na večeři a řekl jsem mu, že si myslím, že by měla mít moje postava nějaký fyzický tik. Jeho prvotní reakce nebyla moc pozitivní, protože režiséry takové nápady vždycky hned vyděsí.“ Jake si také vyžádal tetování na krku, které má odkazovat na jeho problematickou minulost.
  • Jake Gyllenhaal zhlédl během přípravy na roli detektiva Lokiho záběry policejních výslechů v celkové délce cca 100 hodin. Jeho scéna výslechu přitom trvala jen kolem 3 minut.
  • Maria Bello ztvárňující Grace, matku jedné ze zmizelých dcer, navrhla, že bude po dobu celého filmu hrát ve stejném oblečení a nebude si téměř mýt vlasy, aby znázornila, že se pro Grace se únosem její dcery zastavil čas a vše ztratilo smysl.
  • Hugh Jackman kvůli roli otce unesené dcery studoval skutečné případy zmizelých dětí a projevy nedostatku spánku, aby získal lepší vhled do toho, čím jejich rodiče procházejí.

Zmizení - Obrázek 8 Foto:

Chyby ve filmu:

  • Když Keller (Hugh Jackman) vyběhne z domu za Lokim (Jake Gyllenhaal), který již sedí v autě, můžeme si všimnout, že Loki žvýká párátko. Během scény mu párátko mizí a znovu se objevuje v puse.
  • V čase 2:18:31 předjíždí detektiv Loki (Jake Gyllenhaal) skupinu aut jedoucí v levém pruhu, v čase 2:18:43 ale předjíždí tu samou skupinu aut znovu.

reklama