Špagetové placky mix

Špagetové placky mix Foto: Špagetové placky mixFoto: All

Recept, který by Vás mohl zaujmout. Špagetové placky mix.

Suroviny na 1 porci:

100 g uvařených špaget, 30 g uzeného masa, 30 g Surimi tyčinek, 30 g strouhaného sýru Niva, 30 g zmrazených (čerstvých) hub, ½ cibule, 3 vejce, 1 dcl mléka, 1 dcl oleje, sůl, pepř, rybí omáčka, citron, zeleninová přízdoba dle ročního období (ledový salát, ředkvičky, papriky, rajčata atp.)

 

Postup: Na malé pánvi dáme trochu oleje (1 PL), zpěníme polovinu nakrájené cibule, přidáme houby, produsíme a odložíme na misku. Přídáme trošku oleje, zpěníme druhou polovinu cibule, přidáme na malé kostky nakrájené uzené maso a po osmažení odložíme na druhou misku. Do dalších misek si přichystáme nastrouhaný sýr Niva a na kolečka nakrájené Surimi tyčinky. V hrnku rozšleháme 3 vejce s mlékem, osolíme a opepříme. Dáme rozehřát lívanečník a mezi tím si rozdělíme špagety na 4 stejné hromádky. Do lívanečníku dáme po lžíci oleje, vložíme špagety, krátce opečeme a na každou vznikající placku dáme jednotlivě připravené suroviny, přelejeme rozšlehanými vejci a necháme vejce ztuhnout. Placky postupně lžící podebereme, podlejeme zbývajícími rozšlehanými vejci, otočíme a necháme dosmažit. Porci se Surimi tyčinkami pro zvýraznění chutě lehce zastříkneme rybí omáčkou a citronem. 

 

Servírování: Hotové placky klademe na talíř a pokrm přizdobíme syrovou zeleninou.

 

Poznámka: Pokrm je chutný i za studena. Jako náplň lze použít různé zbytky salámů, sýrů, pečených mas. Podle chutí strávníků možno dále dochutit např. tatarskou omáčkou, kečupem a pod.

Přeji dobrou chuť!

reklama