Další dávka tajemna: Proč musela nad Seinou zemřít mladá starožitnice

Proč musela zemřít mladá starožitnice vyšetří Jo St-Clair Foto: Proč musela zemřít mladá starožitnice vyšetří Jo St-ClairFoto: All

Mladou ženu někdo doslova utloukl v průchodu. Jediným klíčem je papírek, který úzkostlivě svírala v ruce, když umírala. Jo St-Clair ale zpočátku netuší, jak tento biblický citát s vraždou souvisí. Vyšetřovat se bude ve čtvrtek ve 21.30 na Primě.

Zavražděná se podle vyšetřování měla s někým sejít v blízkém baru. O tom, s kým měla mít schůzku, se nesvěřila ani svému manželovi. Tudy tedy stopa nevede a Jo se zaměřuje právě na onen citát. Ukazuje se, že se jedná o část citátu z chanuka lampy, obřadního židovského předmětu.

Policisté posléze zjišťují, že mrtvá pátrala po příslušnici odboje zavražděné nacisty v roce 1944. Největší zájem měla o jakýsi kufr, jež měla odbojářka měla schovávat pro rodinu židovského rabína. Její potomci však o tajemném kufru i známosti se starožitnicí mlží. Malou lstí se ale Jo dozvídá pravdu, tedy že rodina upadla do finančních potíží a rozhodla se proto lampu prodat. S čímž jim měla pomoci právě zavražděná žena. V této věci se měla sejít s potomkem pařížského rabína…

Podívejte se na ukázku z dalšího dílu:

Zabila ji snad rodina, aby jí nemusela z obchodu dávat provize? Nebo ji zabil přímo potomek rabína? Případ uzavře komisař Jo St-Claire ve čtvrtek ve 21.30.

 

reklama