Steven Seagal se večer vydá na Cestu smrti

Cesta smrti Foto: Cesta smrtiFoto: All

Mistr bojových umění Steven Seagal se spolu s Darrenem Shahlavim pod taktovkou uznávaného kaskadéra pustí do věčného boje za čest a spravedlnost. A přesvědčte se v sobotu ve 22.00 s Primou o tom, že i když je Seagalovi téměř šedesát, pod jeho ranami padají maníci dokonce o dvě generace mladší.

Neřest a zlo bují všude na světě. Tentokrát se ale v kotel bublajícího zla promění východní Evropa. Tvůrci filmu vám předvedou, jak obchod se zbraněmi a mafiánské organizace nalézají právě zde skvělé útočiště. Steven Seagal alias agent Bobby Samuels se právě s těmito nešvary jede seznámit a spolu se svým týmem chce překazit další nekalé plány vytipovaných skupin zločinců. Zpočátku úspěšná akce se ale hroutí a agentovi umírá před očima jeden z členů jeho týmu. Na vlastní pěst se pustí vyrovnat účty. Osamocen v neznámém prostředí rozpoutá doslova pravé peklo...

Steven Seagal našel v akčních filmech skvělé uplatnění pro své bojové dovednosti. Díky lásce k tomuto druhu specifického sportu a nesmírné pokoře a píli dokázal zvládnout během několika let bojových umění hned několik. Dokonce se mu podařilo uskutečnit neuvěřitelnou věc – otevřít si v Japonsku školu bojových umění. Se zemí vycházejícího slunce se sžíval už od 17 let a našel zde rovněž svou první manželku. Později se ale vrátil do Ameriky a školu si otevřel i na domácí půdě. Navštěvovali ji také lidi od filmu včetně hereckých agentů, a tak se díky své fyzické zdatnosti a podnikavosti přiblížil schopný bojovník filmové slávě. Od 90. let jsme pak mohli jeho karieru sledovat i u nás. Jeho filmy mají sice kolísavý úspěch u diváků, co ale jeho účast vždy zaručí, je nefalšovaná akce plná skvěle propracovaných bojových scén.

Steven Seagal v hlavní roli snímku Cesta smrtiSteven Seagal v hlavní roli snímku Cesta smrti

Nebude tomu jinak ani v tomto snímku. I když se druhým domovem amerických filmových tvůrců často stávala Česká republika díky skvělému zázemí, lokacím a početnému zkušenému týmu domácích filmových profesionálů, během několika let ji dostihlo Rumunsko. A právě zde se odehrává hlavní část filmu. Filmaři se během natáčení rozmáchli, takže budete svědky propracovaných pěstních soubojů, při kterých se i zkušeným rváčům zatočí hlava a okolí pokropí krvavou sprchou. Nebude nouze ani o přestřelky a ničivé výbuchy. Jak uvidíte, z rumunských exteriérů nezůstane téměř kámen na kameni.

Že má Cesta smrti opravdu hodně drsný ráz, svědčí nejen obsazení Stevena Segala do hlavní role, ale také jednoho z nejuznávanějších kaskadérů Ameriky Laura Chartranda do pozice režiséra. Díky kaskadérské účasti na akčních trhácích měl čas načerpat inspiraci k osobitému pohledu na film plný bojových scén. Jak nakládat s bojovými hvězdami si vyzkoušel, když partneřil s takovými esy, jako jsou Jackie Chan nebo Chuck Norris.

Ostatně mistři bojových umění rozdávající rány na plátně inspirovali k bojové průpravě i dalšího hlavního představitele filmu – Darrena Shahlaviho. Sice chtěl být hercem, ale natáčení jeho prvního filmu v Asii se nějak zvrtlo a musel si střihnout i kaskadérské scény. Jak později pochopil, bylo to pro jeho kariéru jedno velké plus. Větší prostor dostal ve filmech 300: Bitva u Thermopyl a Ve jménu krále. Vedle Stevena Seagala však konečně mohl na ještě větším prostoru dokázat, co v něm jako herci a znalci východních způsobů boje skutečně dřímá.

Polorozpadlý východ Evropy, jak jej vidí zaoceánští filmaři, se tak na Primě v sobotu od 22.00 promění v arénu, kde platí nemilosrdný zákon drsného podsvětí. Při ději napěchovaném skvěle kamerou zabranými akčními souboji určitě neusnete a navíc budete mít jedinečnou příležitost dostat se přímo do středu soubojů.

(fis)

 

reklama