Strach dává křídla v honičce za kouzelným lektvarem! Asterix a Obelix ve službách Jejího veličenstva

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra Foto: Asterix a Obelix: Mise KleopatraFoto: fanpop.com

Sranda musí být! Zejména v sobotu večer. Čekají vás dva oblíbení šprýmaři. Tentokráte půjde o vážnou věc, je totiž třeba zachránit královnu a celou Británii před zdivočelými římskými legiemi. Nenechte si ujít komedii Asterix a Obelix ve službách Jejího veličenstva. U nás na Primě dnes ve 20:15!

Jednoho dne Julius Caesar a jeho legie napadnou Británii. Země lehá pod tlakem Římanů rychle, až na jednu vesničku s velmi statečnými obyvateli. Královna se rozhodne své poddané podpořit, a tak vyšle důstojníka Antiklimaxe do Francie, která jsou proslulá vojevůdcovskými schopnostmi. Francouzi Britům opravdu pomohou. Darují jim sud jakéhosi čarovného lektvaru. Výpravu zpět do Británie doprovázejí Asterix s Obelixem a to by bylo, abychom si neužili srandy, ale i příjemného mrazení z všudypřítomných nástrah.

 

Julius Caesar se ale hned tak nějaké léčky nezalekne a povolá na pomoc Normanďany, bájné to bojovníky severní polokoule. A tak se v centru boje utkají hned čtyři mocnosti: Britové, Francouzi, Římané a Normanďané, všechny snažící se zmocnit kouzelného lektvaru. Je možné, aby národ spasil čarovný nápoj? S Asterixem a Obelixem je možné všechno!

Bláznivý Depardieu jel na motorce na operaci srdce

Je to tak. 10. července 2000, když mu bylo pouhých 52 let, postihl Gérarda Depardieu infarkt. Bypass byl nutný, ale nenásledoval bezprostředně. A tak na plánovanou operaci herec vyrazil na motorce. I když se o rok dříve, během natáčení prvního dílu Asterixe a Obelixe, na motorce vyboural. V roce 1999 dokonce na půl roku přišel o řidičský průkaz za jízdu v opilosti.

Pestrý život Francouze, který se stal občanem Ruska

Oblíbený francouzský herec si umí užívat. Nejenže je uznávaným výrobcem vína, dokonce vlastní dvě – prý vyhlášené – restaurace v Paříži: jmenují se La Fontaine Gaillon a L´Ecaille de la Fontaine. Vínem je zásobí bohatě, vlastní vinice ve Francii, Itálii, Maroku a Alžírsku.

O lásce k lahodnému moku prohlásil: „Na této zemi potřebuju jen málo. Ale ve sklence, v té chci mít hodně.“

Nejobsazovanější francouzský herec vydělává v průměru 800 000 euro za film, a tak si může dovolit tu a tam podpořit nějakého politika. V roce 2012 to byla prezidentská kampaň Nicolase Sarkozyho.

3. března 2013 mu ruský prezident Putin udělil občanství. Akt byl výsledkem několikaletého hercova ‘boje‘ za nižší daně. V otevřeném dopise Depardieu premiérovi napsal: „Ve Francii nemám co na práci. Francouzská vláda trestá úspěšné lidi neúměrně vysokými daněmi.“

Nenechte si ujít rodinnouo komedii Asterix a Obelix ve službách Jejího veličenstva s Gérardem Depardieu v hlavní roli! U nás na Primě v pátek ve 20:15!

reklama