Středočeský Honza versus rýpalka týdne Míša

Prostřeno IV (14) - příště uvidíte ze středních Čech Foto: Prostřeno IV (14) - příště uvidíte ze středních ČechFoto: All

S pořadem Prostřeno! se vracíme do srdce republiky. V Praze a Středočeském kraji před kamerami uvaří čtyři ženy a jeden muž. I tentokrát se sešla zajímavá sestava...

Mladičká umírněná vegetariánka, milovník masa, který preferuje kalorická jídla a společenský oděv má na háku, náročná světačka, mladá maminka a milá starší dáma.

 

Ač by o diskuse nad talířem neměla být nouze, naši Středočeši se zpočátku drží – a samozřejmě jim to nevydrží do finále. Aliance se přeskupují a v pátek to „slízne“ největší kritička Míša. Ve hře chutí hrají opět prim panenky, které došly do středních Čech zřejmě z Itálie, protože se oblékly do kabátku z parmské šunky a parmazánu. Z Francie přicestovala polévka vichyssoise, která je v menu pořadu Prostřeno! teprve podruhé. Také uvidíte, jak vypadá Rubikova kostka pro blondýnky.

 

Zda pýcha opravdu předchází pád, samochvála smrdí a smích je nejlepší lékař, se přesvědčíte na Primě v 18.00 v pořadu Prostřeno!

 

Pondělí: umírněná vegetariánka Klára (21)

Studentka Klára z Odolené Vody nemusí maso, jeden čas ho nejedla vůbec. Přece jen to ale nebude z pudu sebezáchovy hned první večer vytrubovat do světa, takže zvolí pohádkové menu. Hlavním chodem jsou gnocchi a něco kuřecího masa. Noky jsou zaručeně domácí, dokonce s omáčkami, přesto nějak nekloužou do krku. Polévka pana vodníka je opravdu pěkně zelená. (Nikoli po žabinci, ale po špenátu.) Klára nejraději vaří na jedné noze, snad ji tedy od linky neodvane vlastní dezert zvaný Lehký vánek.

 

Úterý: svářeč Honza (30)

O tom, že Sparťanovi Honzovi chutná, není pochyb. Vařit umí, v kuchyňce se pohybuje rozvážně a zkušeně. Zlatým hřebem jeho menu je špíz, který skromně pojmenuje po sobě. Konzumace špízu, na němž nechybí kukuřice, probíhá s obtížemi. Potom podává píchanou buchtu – podle Míši jde o typický pánský moučník. Kliďas z Hostivic není lev salonů, ale snaží se. (Několik prohřešků proti bontonu však Míše stejně neunikne.) A zábava? Proč by si čtyři dámy nemohly pohrát s autodráhou? Terezka ji zná z domova, Klára sotva odrostla dětským střevíčkům a brzy trojnásobný otec Jan má závodění v malíku.

Středa: maminka Terezka (30)

Vestec, kde bydlí klidná a milá Tereza, je příjemným místem pro bydlení. I její menu zní lákavě: pěkný kus masa, zelenina s marinádou a tiramisu. Na začátek francouzská pórková polévka se vznešeným názvem po lázních Vichy a rukola, co vypadá jako pampeliška, chutná jako pampeliška, ale není to pampeliška. Honza si však s pampeliškou nějak nerozumí... A už vůbec ne s Míšou, která má zase spoustu výhrad.

Čtvrtek: důchodkyně Jarka (72)

Paní Jarka ve Zlonicích dříve jen chalupařila, pak však chalupu prodala a pořídila si tady menší byt. Pochází z hájenky a její večeře je vzpomínkou na mládí. Voňavé menu paní lesní má čtyři chody. Začíná křepelčími vajíčky, následuje zamilovaná polévka se srdíčky a morkovou kostí. Přežije středočeská partička zábavu s harmonikou? Jaký bude borůvkový koláč? A co teprve masová směs po myslivecku? Bude tak dobrá, že Terezka pojede domů pokecaná jako prasátko. Jen Míša zase dostane špatnou porci…


Pátek: kritička týdne Michaela (31)

Publicistka a podnikatelka Míša bydlí v Praze u Hladové zdi, ale její hosté hladovět nebudou. Hostitelku ovšem nemine odplata. Míša je zdatná kuchařinka a s kremrolemi si poradí svébytným způsobem. Ocení to někdo? Po hříbkové polévce se pro jistotu rovnou pochválí sama – jinak by se po tom, co předváděla přes týden, vděku nedočkala. Přijde oblíbená hra na pravdu? To si pište! A pěkně tvrdá! Rozežene chmury nad stolem smícholog, jebož si Míša pro jistotu pozvala? A pod kterým poklopem se ukrývá krásných čtyřicet tisíc?


Recepty hostitelů najdete ihned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/prostreno.

reklama