Streetwork online pomáhá dětem najít bezpečný prostor na internetu

Streetwork - Obrázek 2 Foto: Streetwork - Obrázek 2Foto: Streetwork

Rozvíjíme unikátní formu pomoci dětem v ohrožení prostřednictvím internetu. Jedná se o jedinečnou formu terénní práce, která se přesouvá za dětmi na internet.

Nacházíme tak jinde nedostižnou skupinu dětí, která má také své starosti a problémy a kterou dokážeme zaujmout, chránit a dále rozvíjet. Projekt jsme pojmenovali „Streetwork Online“.

Tato terénní forma nízkoprahové sociální služby – tedy jakýsi virtuální nízkoprahový klub - nyní funguje na portálu www.jdidoklubu.cz. Dítě sem může přijít, zaregistrovat se (nebo také ne), přečíst si jakýkoliv článek, nějaký samo napsat, může si popovídat na chatu s odborným pracovníkem o svých starostech, zkrátka využít něco z naší nabídky: bezpečný prostor, prevenci, kontakt, atraktivní aktivity, aktivizaci a možnost využívat na internetu v bezpečném prostředí poradenství a odbornou pomoc v nelehkých situacích spojených s dospíváním. Projektem přispíváme k udržení těchto dětí v přirozeném rodinném prostředí.

Streetwork - Obrázek 11 Foto:

Abychom mohli službu efektivně poskytovat, potřebujeme partnery, kteří budou chtít pomáhat spolu s námi a podpoří naší činnost finančním darem.

Naším hlavní partnerem je společnost Bohemia Energy. Děkujeme!

Naše aktuální spoty najdete na https://www.youtube.com/user/StreetWorkCZ

Naše stránka na FCB https://www.facebook.com/nizkoprahy

O nás v médiích Česká televize o projektu (14 minuta); Česká televize o aktivitě Co tě sejří

Na dalších stránkách najdete např. Komiks o našem portálu Komu tedy pomáháme? Čeho jsme zatím dosáhli? V čem je projekt tak unikátní? Kdo za projektem stojí?

reklama