Studené večeře pod Ještědem i pod Troskami

Prostřeno IV (16) - příště uvidíte z Liberecka Foto: Prostřeno IV (16) - příště uvidíte z LibereckaFoto: All

Na severu Čech se sejdou tři muži a dvě mladé blondýnky. A jako by opravdu na Liberecku zadul krutý severák: Večírky ovládne ledová atmosféra, dokonce i jídlo se servíruje studené. Ani pod Troskami to není žádná hitparáda, natož ráj.

Týden zahájí slovenský obyvatel penzionu Ján a završí provozovatel krkonošského penzionu Vladimír. Holčiny si vzájemně nesednou, odměřená Daniela považuje Nikol, která evidentně přecenila své schopnosti, za nezralou a vyjadřuje se o ní s despektem. Úterní hostitelka totiž nestíhá a znehodnotí cenné suroviny, které do večeře investovala. Daniela to zase schytá od Vladimíra za kung-pao po česku.

 

Ale i on sklidí, co zasel. Jeho krmi nikdo neocení. Na rozdíl od Nikol si však otec šesti dětí v kuchyni ví rady. Jde o příslovečné házení perel, nebo o pomstu? Hosté o tatarák z lososa ani steaky dvakrát nestojí. Vážně… Kdo nevěří, ať se dívá na Prostřeno! z Liberecka. Na Primě to od pondělí do pátku bude úderem šesté opět stát za to. A ve finále budete svědky roztomilého životního paradoxu.

Pondělí: Slovák Ján (41)

Pro slovenské rodinné menu se rozhodl svobodný sportovec Ján, který žije už několik let v penzionu na periferii Liberce. Domácká jídla z dostupných surovin asi lépe chutnala, než vypadala, jak se dalo soudit z reakcí hostů, kteří se teprve oťukávali. Šlo to ztuha… Zábava v omezeném prostoru vázla a poněkud odměřený hostitel ji zrovna nerozsvítil. Nejen v pondělí.

Úterý: pomalá zmatkářka Nikol (18)

Servírka Nikol podcenila přípravu a silně přecenila vlastní síly. Sama přiznává, že je pomalá. Přitom koupila dvě kachny, sekt na omáčku ke světáckému dezertu a rozhodla se pro tři druhy knedlíků. Úkol náročný i pro Magdalenu Dobromilu. K tomu vaří vývar s knedlíčky. Nabroušení, netrpěliví a hladoví hosté musí přes hodinu čekat, než orestuje kachní prsa. Hlavní chod je navíc studený, což je nešvar typický pro celou první polovinu týdne. Vše završí neestetický moučník, na který se zase čeká. Prostě katastrofa! Výbuch!

Středa: hodný syn Filip (18)

Student Filip žije s maminkou a stará se o dva sourozence. Sestřičce jsou teprve dva roky. Jeho příběh je docela dojemný. Dostane nějaký ten bodík navíc? V kuchyni se umí otáčet, dokonce připraví vlastní lístkové těsto. Proč ale stejné těsto na předkrm taky koupil, je trochu záhada… Stejně jako víno pod jeho špízy, hlavním chodu, který by potřeboval kapku dotáhnout. Filip je milý a hodný kluk, menu si měl ale rozmyslet lépe a efektivněji rozložit síly.

Čtvrtek: drsná suverénka Daniela (19)

Daniela vypadá pořád trošku nabroušeně. S ničím a nikým se nepáře. Nikol si přesolí polévku a přežene to s chilli, takže nejí. Hostitelka zuří. Na své kung-pao, které chce dopřát všem, je nesmírně pyšná. Je opravdu její, se skutečným receptem na kung-pao mnoho společného nemá. Její „čína“ po česku se dusí dvacet minut, což není pro asijské minutky právě charakteristické. Vladimír jí to pěkně nandá a rovnou si vezme na paškál veškerou dnešní mládež. Vrátí mu to Dana? Nebo bude férová a nebude se mstít?

Pátek: vrcholový sportovec Vladimír (37)

Majitel penzionu a otec šesti dětí o vaření něco ví. Hosté by se mohli v jeho útulném domě cítit dobře. Jenže napětí z celého týdne kulminuje. Přitom se chystají dobroty, zábava bude zábavná a odměna lákavá. Kdo v šipkách vyhraje Vláďovu zlatou medaili? Jenže… Polévka je z mrazeného hrášku a mrazenou zeleninu včera Daně vytýkal. Nikdo nechce tatarák z lososa ani středně propečený steak, což rve Vláďovi srdce a považuje to za barbarství. Moučník je zase přeslazený… Kdo nakonec vyhraje 40 000 korun? Přece soutěžící, který dostane nejvyšší počet bodů!

 

Recepty hostitelů najdete ihned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/prostreno.

reklama