Takhle se měnila Terezie Kašparovská 14 let na Primě!

Terezie Kašparovská patří k služebně nejstarším moderátorkám TV Prima. Do zpravodajství nastupovala už v roce 2000 jako reportérka a parlamentní zpravodajka. K moderování hlavní relace se dostala v roce 2006, po narození dcery Emy.

Diváci si ji mohou pamatovat jako Terezii Tománkovou, vdávala se totiž až v roce 2003. Terezie Kašparovská zažila na Primě nejen několik šéfredaktorů zpravodajství, ale i kolegů. Moderovala po boku Jiřího Chuma (Ranní Radiožurnál) i Tomáše Drahoňovského (ČT), nyní je jejím pracovním kolegou Tomáš Hauptvogel, s nímž se nově bude střídat i v moderování diskusní Partie.

Ostatně diskusní debata je šance, kterou Terezie přijala s velkým vděkem. Moderování diskuse je disciplína, o které zkušený novinář dřív nebo později začne uvažovat.

„Byly to trochu nervy, scénář jsme ladili do poslední volné vteřiny, a i přes lehkou trému, která se na začátku dostavila, jsem si moderování Partie užívala. Kolegům z redakce zpravodajství děkuji za důvěru i podporu. Tolik hezkých SMS zpráv nedostávám ani na narozeniny,“ smála se po prvním vysílání Terezie Kašparovská. Druhé vysílání už podle jejích slov bylo značně příjemnější. Věděla, co může čekat.

A jak výkon Terezie hodnotí Eva Jurinová, bývalá hvězda Novy a hlasový kouč? "Terezie v Partii velmi mile překvapila. Projevila se jako zkušená novinářka, která sleduje vývoj událostí. Při rozhovorech takzvaně nehrála na sebe a dávala prostor hostům, přičemž diskuse neztratila souvislost. Je přirozená a pohotová, jen by měla zvolnit tempo řeči. Dokonce mám pocit, že se v této pozici cítí lépe, než při moderování Zpráv. Ostatně, čas ukáže." 

Terezie Kašparovská se v moderování Partie střídá s kolegou ze zpráv Tomášem Hauptvogelem. Oba patří k nejzkušenějším parlamentním zpravodajům FTV Prima. Partii vysíláme každou neděli v 11.00.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

reklama