Talent se musí vyčmuchat

Režisér Jeffo Minařík Foto: Režisér Jeffo MinaříkFoto: Prima

Na castinzích do originální talentové soutěže Česko Slovensko má talent nemohl chybět ani její režisér, Slovák Jeffo Minařík. Vystoupení jednotlivých soutěžících ale záměrně nesledoval. Proč?

 

„Bylo by to pro mě zbytečné, od toho jsou castingové poroty, které udělají předvýběr soutěžících. Čísla, která vyberou, se mi pak dostanou pod ruku ve střižně a teprve s nimi já budu pracovat,“ vysvětlil.

 

Zhruba 800 lidí, kteří přijeli do Brna, a počty těch, kteří se objevili na castinzích v Bratislavě, Plzni nebo Ostravě, ho nijak výrazně nepřekvapily. „Dalo se to očekávat, Got Talent je nejsledovanější formát ve všech zemích, který lidi znají. Navíc výhry jsou hodně lákavé, možnost získat angažmá v Las Vegas, zúčastnit se celosvětového finále a k tomu si odnést 100 tisíc eur, to už opravdu stojí za to. Asi největší nápor lidí čekáme v Praze, protože to je centrum dění v Čechách. Velkou účast ale přepokládáme i v Košicích, Východňári bývají hodně temperamentní, tak jsem zvědavý, čím nás překvapí,“ řekl režisér.

 

Říká se „Co Čech, to muzikant“, dá se nějak specifikovat, který národ je na co talentovanější? „To se nedá takhle jednoznačně říct. Jak jsem řekl, Východňári bývají hodně temperamentní, podobně jako třeba Moraváci, Češi jsou možná o něco víc uzavřenější, ale ani oni se určitě nenechají zahanbit. Netroufám si ale hodnotit, kde jsou talentovanější lidé.“


Co bude dál, až castingy skončí? „Ze všech, kteří prošli výběrem předcastingových porot, vybereme 350, maximálně 400 účinkujících, kteří se dostanou už před velkou porotu a televizní kamery, do semifinále postoupí 56 těch nejlepších,“ vysvětloval Jeffo Minařík.

 

Viděl režisér ve střižně někoho, kdo ho svým vystoupením hodně překvapil? „Bylo pár čísel, která mi přišla překvapivá, možná až šokující. Uvidíme, jak na ně budou reagovat diváci. Podle výherců v ostatních zemích je patrné, že každý národ se nechá unést něčím jiným. V Polsku vyhráli akrobati, na Ukrajině dívka, která maluje do písku, Británii zaujal nenápadný prodavač mobilních telefonů. Nebo si vzpomeňte na Susan Boyleovou, co její příběh udělal s miliony diváků. Nestačí mít jenom talent a umět ho předvést. Diváky zajímá taky silný lidský příběh. A naším úkolem je takový příběh ,vyňuchať‘, tedy vyčmuchat, a divákům ho nabídnout. Talent by si lidé neměli nechávat pro sebe, měli by ho předvést. Člověk se musí ocitnout ve správnou chvíli na správném místě. A tahle soutěž může být takovým místem. Může komukoliv přinést dobrou práci, kdokoliv díky ní může potkat člověka, se kterým stráví celý život, může spoustě lidí život totálně změnit. A to je na ní to nejzajímavější,“ řekl režisér Jeffo Minařík.

reklama