Talent, ze kterého bolí celé tělo

CSMT - gumová těla 222 Foto: CSMT - gumová těla 222Foto: Prima

Na castingy soutěže Česko Slovensko má talent přišla spousta lidí, kteří mají velkou šanci stát se novými hvězdami showbusinessu. Z toho, co někteří soutěžící předváděli, bylo zřejmé, že někdy sám talent nestačí a je k němu potřeba taky pořádná dřina.

Co je pořádná dřina, moc dobře ví Gita Balíčková z Prahy, která porotcům předvedla plastickou akrobacii, jíž se lidově říká kaučuk. Hadí žena, jak ji zcela právem nazývají, vystupuje se svým partnerem, který je zároveň její trenér, v duu Rafael a Lucie ve varieté a na různých akcích. Plastickou akrobacii dělá víc než dvacet let, začínala odmalinka, nejdřív jako sportovní gymnastka. Trénuje denně dvě až tři hodiny a nad tím, co se svým tělem dokázala, zůstával všem přihlížejícím rozum stát.

 

Svými odvážnými zlatými kostýmy budily zvláště u pánů pozornost dvě Slovenky Tamara Adamiková a Lívia Svobodová. A co teprve když začaly předvádět disciplínu, se kterou se zúčastnily pražského castingu! Říká se jí pole dance, neboli tanec u tyče. I když často jde spíš o tanec na tyči. „Tomuto krásnému a smyslnému sexy sportu se věnuju pět let a přijela jsem se svou žačkou ukázat, co tahle disciplína obnáší. Je to ideální sport na zhubnutí i na zvýšení sebevědomí, cviky jsou podobné józe nebo pilates,“ říkala Tamara. Dámy byly dvě, ale vystupují jako trio a jmenují se Vertical Angels. „Naše třetí kamarádka se zranila, musely jsme přijet bez ní. Chtěly jsme se předvést už na castingu na Slovensku, ale nejdřív jsem si zlomila prst, pak jsem měla autonehodu, teď zase onemocněla třetí tanečnice. Provází nás smůla, ale třeba nám nakonec přinese štěstí,“ vysvětlovala.

 

Perfektně secvičený byl i tým šestnácti roztleskávaček z Ústí nad Labem Basta, který předváděl odvážné pyramidy. Však také většina jeho členek dělá cheerleading kolem deseti let. Často vystupují v doprovodném programu při sportovních akcích a účastní se různých závodů, loni byly třetí na mistrovství světa. „Sem nás přijel jen zlomek, zástupkyně juniorek a seniorek, jinak je nás kolem 120 v několika kategoriích,“ vysvětlila jedna ze členek.

 

Hlavou všichni přihlížející kroutili nad kreacemi party kluků z Přerova, kteří se věnují breakdance. Na tričkách měli nápis Hollywood Stars Crew a na hlavách a ve vzduchu předváděli pozice, z nichž všechny přihlížející bolelo celé tělo. Ve skutečnosti jich je prý ještě o dva víc, trénují spolu už pět let, je jim všem mezi dvaceti a čtyřiadvaceti lety a jezdí po různých soutěžích po celém světě, odkud posbírali už slušnou řádku medailí.

 

 

reklama