Televize Prima odpovídá! (2/3)

Prima logo fialové Foto: Prima logo fialovéFoto: Prima

Již podruhé vám nabízíme odpovědi na vaše dotazy týkající se televize Prima, Prima COOL a Prima LOVE. Finální části tohoto „dotazníkového“ seriálu se dočkáte příští týden.

Slyšíte-li o našich otázkách a odpovědích poprvé, pak vězte, že šlo o akci, při níž se mohli čtenáři www.edna.cz ptát šéfredaktorky programové skladby TV Prima Zdeňky Chrzové. První příval odpovědí najdete zde. Nyní je na řadě druhý.

 

Budete dávat na Prima COOL seriál South Park? Mohli byste uvést i seriály Doctor Who a American Dad?

Na South Park nejsou volná vysílací práva. Doctora Who a American Dad v plánu nemáme. Je málo prostoru, potřebovali bychom, aby měl den alespoň pětatřicet hodin, abychom mohli odvysílat všechny skvělé seriály! :-)

 

Chtěl bych se zeptat, jestli budete na Primě dávat třetí a čtvrtou řadu seriálu Castle na zabití. A zda odvysíláte šestou řadu Sběratelů kostí. Pokud ano, tak kdy?

Castla III připravujeme na začátek příštího roku. Totéž platí pro Bones VI. Na Castla IV si budeme muset chvíli počkat, než ho odvysílají v USA.

 

V lednu jste dělali anketu, který seriál chtějí diváci vidět na Primě COOL. Už jsou známy výsledky?

Výsledky jsme již zveřejnili. Asi vám to uteklo.

 

V první řadě bych rád podtrhl, s jakým skvělým nápadem vstoupila COOL do českého éteru. V podstatě jste využili slabiny všech ostatních televizí a udělali z nich svou přednost. Nakoupili jste práva k pořadům, které konkurenční TV opomíjely, a připravily se tak o diváky. Teď k dabingu. Výhodou českého dabingu je jeho potenciál. Díky charakteristickým hlasům padnoucím určitým hercům a postavám má český dabing velkou sílu. Ale nepřesnostmi v překladech a výslovností názvů například některých měst, osobností a tak dále sílu ztrácí. Jak se může stát, že tak talentovaní herci a dabéři, kteří dokážou vystihnout postavu natolik přesně, že už si ji málokterý Čech umí představit v originále, dělají takové chyby? Není snad u dabingu režisér a další lidé, kteří umí řeči? Neposlouchá snad každý herec nejdřív dabovanou pasáž v originále? Když se vám podaří vychytat tyto zdánlivé detaily, máte možnost udělat z českého dabingu světovou špičku. Uvádím příklad: Když v seriálu 30 ROCK zmiňujete seriál Fresh Prince, který také vysíláte, nazvete ho Drzý princ z Bel-Air, což běžnému divákovi asi nikdy nedojde. To by byla trocha kritiky a teď se chci zeptat, zda budete v brzké době vysílat čtvrtou sérii 30 ROCK. A co třeba seriál Cheers (Na zdraví), kde se poprvé objevila postava Frasiera Cranea? (Trochu staré, připouštím.) A poslední dotaz: TV NOVA skončila s vysíláním SOUTH PARKU po šesté sérii, mezitím však s velkým úspěchem běží v USA už patnáctá a nikdo se toho v Čechách zatím neujal. Není to tak trošku úděl Prima COOL? :) Odvádíte skvělou práci, jen tak dál. Paulík. Bohdan Tůma je frajer!

Zdravím, nejdřív děkuji za celý tým Prima COOL za kompliment. :-) Pak vám slíbím, že připomínky k dabingu předám dál. My si totiž dabing sami nevyrábíme. Ten pro nás (a pro další televize a také filmové distribuční společnosti) připravují externí dabingová studia. Což samozřejmě zmiňované nedostatky neomlouvá... 30 Rock IV připravujeme na první kvartál 2012, o Cheers zatím neuvažujeme a na South Park bohužel nejsou volná vysílací práva.

 

Budete na COOL dávat Doctora Who, Červeného trpaslíka, Ajťáky nebo Show Jerryho Seinfelda? A kam přesunete Modern Family?

Doctora Who dávat nebudeme a na zbytek seriálů, na které se ptáte, mají vysílací práva konkurenční televize. Modern Family pravděpodobně přesuneme na Prima LOVE.

 

Budete vysílat seriál One Tree Hill? Od CW máte hodně seriálů, ale na ten nejdéle trvající a nejkvalitnější se u nás zapomnělo. :(

Zklamu vás, One Tree Hill nemáme.

 

Myslím, že hodně seriálů, které se už nedávají, bude přesunuto na Prima Family. Takže s tímto kanálem by se mohlo uvolnit místo pro další seriály. Ptám se proto, jestli nemáte v plánu odvysílat již zmíněný South Park, American Dad nebo Bobs Burgers?

Na South Park nejsou volná vysílací práva, American Dad neplánujeme a Bob´s Burger připravujeme do vysílání na příští rok.

 

Mám dotaz, zda budete dabovat tyto seriály a kdy se na ně můžeme případně těšit.

1. Stargate Universe

2. Walking Dead

3. South Park (od 7. sezony)

4. Griffinovi (od 6. sezony)

5. Doctor Who (6. sezona)

6. Jak jsem poznal vaši matku (od 6. sezony)

7. Fringe (od 3. sezony)

8. Teorie velkého třesku (od 3. sezony)

Abychom je mohli dabovat, musíme mít nejprve vysílací práva. :-) Takže v tento moment mohu potvrdit pouze Jak jsem poznal vaši matku (od 6. sezony) a Teorii velkého třesku (od 4. sezony, 3. řada už byla vysílaná).

 

Nechcete někdy u vás na Primě (asi nejlépe na COOL) zorganizovat den otevřených dveří? :-))

Zajímavý nápad. :-) Navrhnu to našemu marketingu, určitě něco vymyslí! :-)

 

Plánuje Televize Prima uskutečnit projekt podobný iVysílání České televize? Je realizovatelné streamování třeba i zahraničních seriálů v dabingu? Klidně s reklamou…

Streamování zahraničních pořadů – ať už s dabingem nebo v originále – není možné bez zakoupení internetových práv, tzv. VOD nebo catch up rights. Když se podívám na nabídku iVysílání, obsahuje převážně pořady domácí produkce. Také tam nejsou k dispozici zahraniční pořady.

Pokud se podíváte do videoarchivu Primy, najdete tam všechny naše původní pořady, a to včetně zpravodajství. Do budoucna máme v plánu získat catch up rights také pro akviziční pořady. V současné době máme na webu dva seriály vysílané na Prima LOVE.

 

Ještě jeden dotaz: Arénu národů prý plánujete vypustit na obrazovky až příští rok. Je již teď možné říct, ve kterém ročním období se na ni můžeme těšit a zda se bude vysílat na Primě nebo Primě COOL? Nebo snad na LOVE? :-)

Programové schéma na příští rok je teprve ve fázi „prvního nástřelu“, takže je předčasné cokoli k nasazení Arény národů říkat.

 

Na kdy plánujete hudební soutěž X Factor?

Je to obrovský projekt. Až jej začneme připravovat, určitě se to dozvíte!

 

Nezaslúžila by si relácia o videohrách RE-PLAY lepší vysielací čas ako v sobotu o pol druhej?

A co je pro RE-PLAY lepší vysílací čas? Odpoledne a v podvečer o víkendu už zase nejste doma. :-) A ti z vás, co náhodou RE-PLAY prošvihnou na Prima COOL, ho mají možnost sledovat ve videoarchivu.

 

Budete dávat tento podzim Mami, ožeň mě! a na Prima COOL VyVolení, jak je dávají JOJ Plus a ČSMT Plus? Děkuji, Jakub T.

Pro Mami, ožeň mě! ještě vysílací čas není pevně stanoven. VyVolení a ČSMT Plus neplánujeme.

 

Zeptejte se, zda bude příští rok Prima Family a taky další stanice od Primy.

Zeptám se. :-)

 

Neplánujete vysílat reprízy VyVolených, stejně jako to teď bude dělat JOJ Plus? Myslím, že by to přineslo Primě COOL rekordní sledovanost. O tuto show je stále zájem. Dokazuje to i několik facebookových skupin, kde lidé žádají o další řadu. Neplánujete novou řadu VyVolených? Mohlo by mít úspěch, stejně jako velký comeback této show v Maďarsku. Popřípadě, pokud chcete ušetřit, vytvořit česko-slovenské VyVolené s JOJkou.

Neplánujeme.

 

Na fb kanálu Prima COOL jste potvrdili, že budete vysílat Pevnost Boyard. Chci se zeptat, jaké řady máte a jestli se bude vysílat letos, či až v první polovině příštího roku.

Máme britskou verzi a plánujeme vysílání na první polovinu příštího roku. Letos hrajeme Survivor.

 

Proč nebudete vysílat magazín Česko Slovensko má talent Plus, stejně jako JOJ Plus? Myslím, že byste opět získali rekordní sledovanost. Občas vás (celou Primu) nechápu. Prosím o zvážení vysílání této show.

Česko Slovensko má talent Plus se vysílá na JOJ Plus ihned po skončení ČSMT na hlavním kanále JOJ. Chcete, abychom kvůli tomu na Prima COOL zrušili Dextera? To asi ne, že...?

 

Neplánujete koupit seriál Ztraceni? Miloval jsem ho, ale pozdní vysílací čas na Nově byl na nic a ani ho neodvysílala celý. Skvěle by se hodil na Prima COOL.

Neplánujeme.

 

V jakém čase budete vysílat pořad, na který jste spustili na internetu casting pod názvem NOVÝ ZÁBAVNÝ POŘAD NA PRIMĚ. Bude to v prime timu?

Castingů máme mnoho. Z tohoto popisu bohužel nepoznám, o který pořad jde.

 

Chci se zeptat na nový pořad Bubo bubo. Proč jste o něm neinformovali na tiskovce k podzimu? Jinak samozřejmě oceňuji vaši odvahu v nasazování stále nových pořadů na čtvrteční 20. hodinu. Z jakého formátu tato show vychází?

Pořad Bubo bubo byl v době konání tiskovky v přípravné fázi, proto jsme o něm neinformovali. Je to zábavná soutěž, ve které známí umělci hádají význam neobvyklých slov. Více informací naleznete zde.

 

Zajímalo by mě, jakou sledovanost a share mají akviziční seriály vysílané od 22.15 a jakou sledovanost a share měl pořad Horký prachy. Je už natočená druhá řada seriálu Zázraky života? Kdy se bude vysílat?

Předpokládám, že hovoříme o Primě. Co se týče akvizičních seriálů, záleží samozřejmě na jednotlivých titulech. Nejúspěšnější jsou Bones, které mají share 23–25 %, což je v průměru 430 000 diváků. Sledovanost ostatních aktuálně vysílaných seriálů je také velmi dobrá, pohybuje se něco málo pod hranicí 20% share. Pokud máte zájem o další údaje nebo hlubší analýzu, navštivte stránky www.ato.cz (Asociace televizního vysílání), kde naleznete týdenní a měsíční přehledy sledovanosti a kontakty pro případné dotazy.

 

Pořad Horký prachy se specializuje na investice. Je tedy zřejmé, že je určen úzké skupině spíše mladších diváků, která se o investování zajímá. Tomu samozřejmě odpovídá sledovanost. V průměru se však na Horký prachy dívalo asi 80–100 000 diváků starších 15 let. Druhá řada Zázraků života už natočená je a s nasazením do vysílání se čeká na správný okamžik...

 

Jak velký je propad ve sledovanosti pořadů v původním znění oproti těm dabovaným?

K jakému časovému pásmu propad vztahujete? Pokud máte na mysli propad ve sledovanosti odpoledních epizod v původním znění oproti téže dabované epizodě vysílané vždy předcházející večer v hlavním vysílacím čase, tak jde o neporovnatelné hodnoty, protože odpoledne je prostě u obrazovky mnohem méně lidí.

Pokud vás však zajímá srovnání odpolední HIMYM v angličtině s odpoledním HIMYM v češtině nebo Futuramou v češtině, tak je to naprosto vyrovnané. Teď na podzim, kdy jsou už všichni doma z prázdnin a dovolených, došlo dokonce k mírnému nárůstu ve prospěch angličtiny. Vysílání seriálů v originální verzi s titulky je pro nás důležité hlavně proto, že o ně tolik stojí naši diváci.

 

Neplánujete vysílat filmy v původním znění po vzoru filmového klubu na ČT2?

Po vzoru filmového klubu na ČT2 určitě ne, protože tam vysílají pouze klubové a nezávislé filmy, které nemají zrovna vysokou sledovanost. Ale jinak o tom samozřejmě uvažujeme a vyzkoušíme si to už 15. 10. na Moulin Rouge na Prima COOL.

 

Co vás vedlo k nešťastnému rozhodnutí začít vysílat Survivor od jedenácté série?

Z vaší otázky není patrné, jestli za nešťastný považujete fakt, že začínáme „až“ nebo „už“ od jedenácté série! :-) Každopádně jsme stáli o novější řady, ale zase jsme si chtěli nechat pro případ, že Survivor zafunguje, prostor na nákup dalších sezon. Všech 23 sezon koupit naráz nelze, protože bychom je v licenční době ani nezvládli odvysílat.

 

Jaký význam má vysílání kvalitních seriálů po 22.00 (v takzvaném šibeničním čase), a méně kvalitních seriálů a pořadů (většina byla ani ne po roce stažena) v hlavním vysílacím čase na TV Prima?

Co je podle vás kvalitní nebo méně kvalitní seriál? Které z těch ani ne po roce stažených máte na mysli? Názor, co je kvalitní a co ne, je velice subjektivní. Co třeba vy považujete za kvalitní seriál, je pro druhého nekoukatelné. A naopak. Každopádně jediným měřítkem kvality v komerční televizi je sledovanost.

Ale abych odpověděla na otázku. Čas po 22.00 není šibeniční, ale pozdní prime time. Obecně se prime time všude ve světě – a tedy i u nás – bere jako čas mezi 19.00 a 23.00. Dále musíme brát v potaz chování běžného diváka Primy, který upřednostňuje především zábavní pořady a seriály z domácí produkce. Až potom je naladěn na dobrý akviziční seriál. Uvedu příklad: Bones mají stabilně asi 430 000 diváků (ať je vysíláme ve 21.20 nebo 22.20), zatímco Cesty domů kolem milionu diváků. TOP STAR magazín nebo Ano, šéfe! průměrně 850 000 diváků.

Prima je stejně jako Nova či ČT1 mainstreamová televize, která v zásadě oslovuje většinu populace. Pokud se pečlivě podíváte na programovou skladbu podobných televizí v Evropě, zjistíte, že trend je podobný – nejprve vlastní tvorba, zábava a seriály se známými domácími herci, pak americké seriály.

 

Plánujete větší množství titulkovaných seriálů a filmů?

Ano, plánujeme, od konce září to bude The Big Bang Theory a z filmů Moulin Rouge. Připravujeme samozřejmě další tituly, o kterých ale ještě nemohu hovořit.

 

Plánujete vysílání kvalitních seriálů BBC (Doctor Who, Sherlock, Luther, Torchwood)?

Sherlocka má konkurence, ostatní jmenované v nejbližší době neplánujeme.

 

Kdy konečně odvysíláte 6. řadu Sběratelů kostí a Jak jsem poznal vaši matku, 4. řadu Teorie velkého třesku a 5. řadu Jmenuju se Earl? Tady v Táboře a Sezimově ústí jsme znepokojeni, jak kazíte COOL angličtinou. Když se někdo chce koukat na pořady v angličtině, ať si zapne satelit nebo pořídí HBO, ale nemusíte to cpát do vysílání. Nikdo o to nestojí a přicházíte o věrné diváky! Jinak bych vás pochválil za super pořad RE-PLAY a chtěl bych vás touto cestou požádat, abyste přezkoumali u nás u Tábora signál. Prima LOVE běhá maximálně 2 až 5 dnů v měsíci, pak se ztratí signál a nefunguje, přičemž už máme od servisu nainstalovanou i dobře nasměrovanou novou anténu. Problém je i podle servisních techniků u vás na TV Prima.

Takže nejprve odpovím na dotaz ohledně seriálů:

Sběratele kostí VI a Jak jsme poznal vaši matku VI připravujeme na začátek roku 2012, Teorie velkého třesku IV je naplánována na přelom října a listopadu a 5. řada Earla neexistuje. Byly natočeny pouze 4 řady.

 

Co se týče vysílání seriálů v angličtině, nemusíte být znepokojeni. Stále vaše oblíbené seriály vysíláme i v češtině – vždy v hlavním vysílacím čase. Odpolední vysílání v angličtině s titulky je určeno divákům, kteří naopak chtějí tyto pořady slyšet v originále, a navíc se chtějí zdokonalit v jazyce!

 

S kvalitou signálu Prima LOVE vám bohužel nepomůžu, Prima není distributorem signálu, pouze broadcasterem. Musíte se tedy obrátit na provozovatele Multiplexu 3, ve kterém je Prima LOVE zařazena, což jsou České Radiokomunikace. Více informací naleznete na www.radiokomunikace.cz.

 

Kdy budete vysílat Arénu národů?

V roce 2012.

 

Budete dávat reprízu Medicopter 117?

Nebudeme, už nám vypršela vysílací práva.

 

Budete na Prima COOL stále dávat Simpsonovy?

Ano, budeme.

 

Budou reprízy pořadu Brainac šílená věda?

Nebudou, už nemáme vysílací práva.

 

Chystáte nějakou soutěž? (Kromě Česko Slovensko má talent a Aréna národů.)

Nechte se překvapit. :-)

 

Natáčejí se další díly Ano, šéfe!? Děkuji, jste NEJ televize! Konkurence na vás nemá! :)

Nejenže se natáčejí, ale už se i vysílají. Každý čtvrtek ve 21.20 na Primě!

 

Budete vysílat seriál Nurse Jackie?

Bohužel ne.

 

Kdy plánujete zařadit Prima COOL do DIGI TV?

Prima COOL v nabídce DIGI TV už je, pokud se nemýlím.

 

Kdy zřídíte zpravodajský portál? Nebo začnete dávat pořady on-line? Skoro po celý prime time dáváte vlastní tvorbu, tak by se to hodilo.

Všechny naše zpravodajské pořady najdete ve videoarchivu a na stream.cz. Stavět vlastní zpravodajský portál je obrovská investice s diskutabilní návratností. Je lepší investovat do programu, nemyslíte? :-)

 

Budete vysílat seriál Mad Men?

Nebudeme.

 

Kdy plánujete přidat Prima LOVE do DIGI TV?

To je spíše otázka pro DIGI TV. Záleží na nich, kdy Prima LOVE zařadí do své nabídky. :-)

 

Plánujete vysílat seriál Til Death?

Už se vysílá v konkurenční TV.

 

Proč místo neustálého reprízování Simpsonových nevysíláte třeba Scrubs nebo Griffinovy? Myslím, že by to pro Primu COOL bylo lepší, jelikož na začátku vysílání Primy COOL jste říkali, že nehodláte reprízovat jako ostatní televize. A přesně to nyní děláte.

The Simpsons jsou jedním z nejúspěšnějších pořadů na Prima COOL, navíc každý pořad nakupujeme na více runů (tedy první vysílání a 2 až 3 reprízy), takže nikdy neodvysíláme pořad jen jednou, vždy vícekrát. Pokud se podíváte do programu, vysíláme i Griffinovy.

Jinak mám dojem, že jde o nepochopení pojmu reprízování. Deklarovali jsme, že se nevydáme cestou, kterou se vydaly jiné televize, tedy že nebudeme na Prima COOL reprízovat pořady, které se o den dříve vysílaly na hlavní Primě.

 

Proč jste nadabovali slovenský seriál Dr. Ludsky?

To je dobrá otázka. Jednou už jsme jeden úspěšný slovenský seriál vysílali. Byl to Panelák a bohužel se ukázalo, že mnoho mladých lidí dnes už slovenštině nerozumí. Takže v případě Dr. Ludského jsme si udělali malý průzkum a převážil názor, že česká verze bude pro diváky přijatelnější. Navíc Martin Stránský se dabingu dr. Ludského zhostil s elegancí sobě vlastní. :-)

 

Budete dávat film Pozemšťan (The Man from Earth) a seriál Bleach?

Bohužel ani jeden, ani druhý.

 

Jaká je sledovanost pořadu RE-PLAY? Zajímá mě i sledovanost na internetu. A zároveň bych chtěl dodat, že je to skvělý herní pořad.

RE-PLAY je oblíbený především u mladších diváků, v cílové skupině D15–40 dosahuje průměrného share více než 7 %, což je nad průměrem stanice v této cílovce. Sledovanost na internetu bohužel nemám k dispozici, protože pořad se nevysílá prostřednictvím našeho videoarchivu, ale přímo na stránkách re-play.cz.

 

Nemáte v plánu vedle Chirurgů vysílat i jejich neméně úspěšný spin-off seriál Private Practice s Kate Walsh (Addison) v hlavní roli? Některé díly se s Chirurgy doplňují, takže by to stálo za to. :)

Dokud máme Grey´s Anatomy, tak ne.

 

Kam zmizela Modern Family (Taková moderní rodinka)? Jaký má smysl odvysílat třetinu seriálu a stáhnout ho? Na Primě je to asi normální, před časem jste totéž provedli se Zoufalými manželkami...

V komerční televizi platí jedno rčení: „Za vším hledej sledovanost!“ To je onen důvod. Ale nebojte se, pokusíme se pro Modern Family najít lepší vysílací čas.

A ještě k Zoufalým manželkám – není pravda, že jsme je stáhli. Zoufalé manželky vysíláme dál. Jen je logické, že když jsme spustili 3. kanál Prima LOVE zaměřený na ženy, tak jsme na něj přetáhli z Primy všechny ženské seriály.

 

Na závěrečný příval odpovědí na otázky ohledně TV Prima, Prima COOL a Prima LOVE se na www.edna.cz můžete těšit už v pondělí 10. října.

 

 

reklama