Televize Prima odpovídá! (3/3)

Prima logo fialové Foto: Prima logo fialovéFoto: Prima

Závěrečná část odpovědí TV Prima na vaše otázky je zde!

Slyšíte-li o našich otázkách a odpovědích poprvé, pak vězte, že šlo o akci, při níž se mohli čtenáři www.edna.cz ptát šéfredaktorky programové skladby TV Prima Zdeňky Chrzové. První příval odpovědí najdete zde. Druhou várku odpovědí tady. Nyní je na řadě třetí a prozatím poslední část. Na vaše dotazy ale budeme průběžně odpovídat i nadále. Sledujte naše webové stránky.

 

Dobrý den... Mám pár otázek a doufám, že mi na ně odpovíte.

Koupíte autorská práva na South Park od 1. do 7. série? Seriál je velice oblíben v US myslím si, že by měl velkou sledovanost.

Na South Park nejsou volná vysílací práva, takže nekoupíme.

 

Budou další díly Teorie velkého třesku?

Ano, budou, po repríze 3. řady nasadíme premiéru The Big Bang Theory IV.

 

Vysíláte Futuramu, Simpsonovy a Griffinovy. Co takhle ještě American Dad? Další výborný kreslený seriál.

Také ještě vysíláme Cleveland Show a připravujeme Bob´s Burger. Na American Dad nezbývá místo.

 

30 rock a American Dad by mohly mít velkou sledovanost? Plánujete je ? Koupíte je ?

30 Rock jsme už vysílali a budeme vysílat i 4. řadu. K American Dad jsem se již vyjádřila.

 

Chtěl bych se zeptat, zda budete opakovat telenovelu Pravá tvář vášně a jestli budete vysílat telenovelu Nezkrotná Lucia.

Pravou tvář vášně budeme reprízovat, Nezkrotnou Luciu neplánujeme.

 

Budete na TV Prima nebo Prima Love vysílat nějaký novější film s Hilary Duffovou?

Aktuálně máme The Perfect Man, Cheaper by the Dozen 1, 2 a The Lizzie McGuire (film). Její nejnovější filmy budou uvolněny pro vysílání v televizi později.

 

Bude 4. řada Dextera? Budete někdy vysílat Brainiac?

Dextera IV už vysíláme a na Brainiac již nemáme vysílací práva.

 

Nezaslúžila by si relácia o hrách RE-PLAY lepší vysielací čas a viac priestoru? Sobota 13.30 a iba 30 min., to nie je zrovna ideálne, aj keď viem, že všetkým divákom sa vyhovieť nedá. Ale RE-PLAY má určite početnejšiu divácku základňu ako niektoré večerné filmy.

Na tuto otázku už jsem taky odpovídala. RE-PLAY je pořad určený specifické divácké skupině, která se o víkendu odpoledne a večer doma moc nezdržuje. A co se týče délky – bude-li pořad delší, ztratí dynamiku. Pokud RE-PLAY nestíháte, naleznete jej v našem videoarchivu. :-)

 

Dnes ráno nám na dvou televizích vypadla Prima LOVE a nejde vůbec naladit. Když ano, tak kostičkuje a zasekává se. Je problém v našich přijímačích, nebo nejsme jediní?

To nebude problém vašeho přijímače, ale síly signálu, pokud chytáte obraz přes anténu. Máte-li set-top box v pronájmu od nějaké kabelové společnosti, může jít o krátkodobý technický výpadek. S technickými dotazy na příjem signálu Prima LOVE se každopádně obracejte na naše kolegy, a to prostřednictvím formuláře na www.prima-love.cz.

 

Uvítal bych na Primě reprízy některých starších seriálů z lékařského prostředí. Například Medicopter 117 či Doktor z hor. Neplánujete jejich nasazení?

Bohužel neplánujeme.

 

Měl bych několik dotazů ohledně programové skladby TV Prima COOL.

Jaké nové seriály plánujete uvést na podzim, případně v zimě?

Mám dojem, že všechny novinky jsme již prozradili a už je vysíláme. Napadá mě snad jen Terriers.

 

Plánujete kromě Akt X nějaké další premiérové uvedení známých a světově úspěšných seriálů?

Samozřejmě plánujeme a je se na co těšit! Jen mám přísný zákaz cokoli prozradit, protože vše je teprve ve fázi vyjednávání s americkými distributory. :-)

 

Na jaké reprízy seriálů se můžeme na podzim, případně v zimě těšit?

TBBT, HIMYM, My Name Is Earl, Star Trek, Chuck, Life on Mars a další.

 

Můžete uvést alespoň několik příkladů filmů ze zlatých 80., popřípadě 90. let, které hodláte uvést?

Uvedeme několik filmů s Paolem Villaggio, dále několik snímků s Brucem Lee ze 70. let. Jinak samozřejmě zreprízujeme COOLem prověřené a diváky oblíbené filmy, jako jsou Snídaňový klub, Zlaté časy na Ridgemontu, Porky (tři díly), Noční dravci, Řidičák a mnoho dalších.

 

Můžeme se těšit na premiéry novějších filmů (viz Superman se vrací)? Pokud ano, můžete uvést příklad? Nebo alespoň žánr? Uvítal bych o rok staršího Batmana (začíná 2005). :)

Kolegyně, která má na starosti filmovou dramaturgii, připravuje nějaké velké filmy. Víc mi bohužel ze strategických důvodů nechtěla prozradit! :-) Takže uvidíme, zda se trefí do vašeho vkusu! :-)

 

Kolik sérií reality show Survivor a které přesně budete vysílat? Můžeme se těšit i na jiné?

Máme koupenou sérii 11 až 16.

 

V posledních týdnech narostla délka reklamního času na Prima COOL... Hodláte situaci řešit a přesunout reklamy na TV Prima, kde jich je stejně víc než dost, nebo na Prima LOVE? Vždy jsem oceňoval – a určitě nejsem sám –, že má Prima COOL ze všech volně dostupných komerčních televizí nejmenší počet reklam... Bohužel jich začíná přibývat. Opravdu bych byl rád, kdyby se reklamy přesunuly na sledovanější TV Prima či Prima LOVE.

Nemyslíte, že byste nám měl spíš pogratulovat? :-) To, že je o reklamní čas na Prima COOL takový zájem, znamená, že budeme mít dost peněz na nákupy parádních seriálů a pořadů, které máte tak rádi!

 

Plánujete výrobu nových jinglů? Nemohli byste náhodou zlepšit diváckou tvorbu jinglů COOL Universe přidáním jednoduššího grafického editoru na stránku, aby to měli diváci snazší?

Jingly a staniční grafiku Prima COOL neustále rozvíjíme. Děkujeme za námět s úpravou editoru na COOL Universe, zkusíme zjistit, co by se dalo ještě zjednodušit...

 

Budete vysílat na Primě, Primě COOL či Primě LOVE tyto seriály: Doctor Who, Ďáblův sluha, Černá zmije, Podfukáři (2004), Californication, Scrubs, Stargate SG-1, Stargate Atlantis, Stargate Universe, 24 hodin, Airwolf (seriál o supervrtulníku), Walking Dead (2010), MacGyver, Kancl, Alf, Knight Rider (původní seriál), Vražedné pobřeží, Směr jih, Susedia (slovenský seriál), sci-fi Svatyně (2008), Uneseni? Případně by mne zajímalo, na kterém programu.

Budeme vysílat Alfa a Khight Ridera a Kancl (US verze). Airwolf jsme již odvysílali.

 

Vím, že to není k tématu, případně proto prosím dotaz předejte těm, kdo administrují oficiální stránky Prima COOL. Jsou však součástí vaší televize, takže se musím zeptat. Nechtěli byste náhodou předělat diskuzi na oficiálním webu Prima COOL? Zavést registraci, přihlašování a kontrolu debatních příspěvků dobrovolnými moderátory z řad diváků, případně administrátory webu? Nepřipadá mi vhodné, aby tam spamoví roboti dávali odkazy na Viagru, Xanax, pornostránky či různá temná zákoutí internetu, kterých by se mohly chytit děti. Navíc to tam vypadá opravdu neudržovaně a kazí to úroveň přehledného webu.

Na webu Prima COOL se právě intenzivně pracuje. Věříme, že už za pár týdnů představíme jeho novou podobu...

 

Dáte prosím serial Ezel do archivu? Je to vynikajúci serial a nechcem zmeškať ani jednu časť...

Bohužel, producent nám nedal k umístění Ezela v našem videoarchivu souhlas.

 

Co takhle zahraniční verze X Factoru po vzoru Jojky?

Neuvažujeme o tom.

 

Rád bych vás poprosil, byť to asi mnohým tazatelům nebude po chuti, abyste upustili od stupidních pořadů à la Faktor strachu, jejichž obsah je často fekální, hloupý a hodný leda „vymaštěných“ Američanů. Vím, že mají své diváky – a asi ne málo –, ale tenhle formát mi přijde urážející a podkopávající aspoň trochu normální a inteligentní lidi, za které české občany mám.  ((A teď do mě, flame :) ))

Nebojte se, nepůjdeme do vás! :-) Jen jste vyjádřil svůj názor a taky trefil hřebíček na hlavičku! Fear Factor má své diváky a není jich málo, možná českého diváka trochu přeceňujete. :-) Takže dokud se diváci budou na Fear Factor dívat, budeme ho vysílat.

 

Kdy nasadíte novou řadu Castla a Sběratelů kostí? Nechcete koupit nějaké nové seriály pro prime-time, než neustále točit po 23. hodině stejné?

Oba seriály nasadíme zkraje příštího roku. Chceme koupit nové seriály, jen poraďte, jaké by to měly být, aby měly tak dobrou sledovanost, jaké dosahují třeba Bones. :-)

 

Seriál FARSCAPE, ZMIJE, COSBY SHOW, THE AMAZING RACE, ANDROMEDA, to si přeju já. A jinak DÍKY za DEXTRA, AKTA X, HIMYM a HAWAII FIVE-O! :-).

Tohle není otázka, ale přání... :-) Bohužel vám ho nesplníme. :-(

 

Teď se věnuji seriálu ZTRACENI. Ten byste mohli klidně koupit a odvysílat celý. (Na rozdíl od Novy, která ho nakonec zrušila, prý kvůli malé sledovanosti, ale může si za to sama, protože ho neustále dávali v nočních hodinách, a to v premiéře, navíc ho stále přesouvali, až a o něj lidi ztratili zájem.) Takže byl bych rád, kdybyste tento druhý legendární seriál po Aktech X dali. :-)

Právě proto, že na Nově seriál Lost moc nefungoval, o něj nebudeme usilovat.

 

Přidám se s dotazy, respektive návrhy na vylepšení.

CZ vs. EN  – myslím, že řešením sporů mezi fanouškovskými tábory by bylo vytvoření duálního vysílání, které dnešní satelity a set-top boxy běžně podporují. Každý divák by měl šanci určit si, jak chce seriál sledovat. Myslím, že skalní fanoušky jistých seriálů by to mohlo přivést ke sledování právě vaší televize.

Na tento dotaz na různých debatních fórech odpovídáme neustále. Duální vysílání je o navýšení datového toku a Multiplex 2, ve kterém Prima COOL vysílá, je over capacity. Takže momentálně by byl duál na úkor kvality obrazu. A protože opravdu chceme skalním fanouškům dopřát seriál v originále, přistoupili jsme dočasně k řešení, kdy je hlavní uvedení v češtině a repríza do 24 hodin v angličtině. Samozřejmě duál přes satelit by byl možný, ale ne všichni sledují COOL přes satelit.

 

Fórum  – jak již bylo zmíněno výše: Zkuste udělat něco s oficiálním fórem. Je nepřehledné a plné reklam vkládaných roboty, což ho činí ještě nepřehlednějším. Také mi přijde, že vaše reakce ve fóru by mohly být lepší a rychlejší.

Jak jsem již odpověděla, předám tuto připomínku administrátorům.

 

EDNA.cz – co si myslíte o projektu EDNA.cz?

Edna.cz oslovuje stejnou cílovou skupinu a stejné geeky jako Prima COOL, takže jsme pravděpodobně naladěni na stejnou vlnu! :-) Je to patrné i z toho, že většinu seriálů, které obejvíte na Edně, najdete i ve vysílání Prima COOL, Prima a Prima LOVE. Každopádně pro mě osobně je Edna zdrojem informací a názorů na nové seriály, které velmi často beru v úvahu při rozhodování, zda titul koupit či nikoli.

 

Neuvažujete o vysílání amerického seriálu RIZZOLI & ISLES? Je to velice úspěšný seriál televize TNT.

Uvažujeme a už máme seriál Rizzoli&Isles koupený. :-)

 

Chci poděkovat za COOL, protože jste mě dokázali přesvědčit, že i v televizi se dá na něco koukat! Mimo jiné bych chtěla pochválit dabing, a to především seriálů Chuck a Castle, které podle mě patří k těm nejlepším na českých obrazovkách.

Co se proseb k seriálům týče, mám dvě a doufám, že alespoň jedna je reálná. První se týká skutečně kultovního, ale hlavně skvělého sci-fi seriálu Firefly, který vám stále ve vysílání chybí, přestože, pokud se nemýlím, jste odvysílali závěrečný film Serenity. Pak se chci zeptat na seriál The Vampire Diaries. Vím, že vysílací práva koupila Nova, a to před nějakou dobou, ale z jejich slibů a následných odkladů vysílání je mi už zle. Takže se ptám, zda není možné seriál po odvysílání znovu odkoupit či koupit další řady. Pokud není nic z toho možné, neuvažovali byste do budoucna (podle toho, jak se seriál vybarví) o obdobném The Secret Circle?

 

Dále několik obecných dotazů. Podle čeho vybíráte nové seriály a jak velkou roli hrají peníze? Uvažujete i o dalších seriálech, jež byste vysílali v originálním znění s titulky? Neplánujete obohatit internetové stránky o možnost sledovat vybrané seriály či pořady a odvysílané díly, jako tomu je na ČT iVysílání? Plánujete další stanici pro nejmenší diváky? Neuvažujete o obdobném pořadu, jako je RE-PLAY, který by se zabýval hudbou nebo filmy? Děkuji, Thera.

 

Tak to je hodně otázek! :-) Každopádně děkuji za nás za všechny za pochvalu. A teď odpovědi: Firefly je sice kultovka, ale hodně specifická. :-) Upřímně – nejsme schopni se dohodnout, jestli je to seriál pro většinu diváků Primy COOL nebo jen pro pár geeků. Takže uvidíme... Anebo jde jen o Nathana Filliona? :D

 

Vysílací práva na The Vampire Diaries budou nedostupná minimálně tři roky, takže je předčasné uvažovat o nákupu. A s The Secret Circle je to přesně, jak říkáte. Počkáme, jak se vybarví. Viděla jsem pilotní díl v červnu v Budapešti na DISCOPu a zatím mě nepřesvědčil. Ale dám tomu ještě šanci. :-)

 

Myslím, že seriály vybíráme podobně jako vy. Buď se nám líbí, nebo nelíbí. :-) Na jaře sledujeme představování novinek, jen máme na rozdíl od vás výhodu, že nám už v květnu až červnu studia dají k dispozici pilotní díly, máme přístup ke katalogům, do videoarchivu všech distributorů atd. Pak to všechno nakoukáme, diskutujeme, a pokud se na nějakém seriálu shodneme, chceme ho koupit. Peníze samozřejmě hrají roli, ale tento byznys je o smlouvání a my máme velmi šikovné obchodníky. :-) Je však nutné dodat, že distributoři nám neprodají jen jeden seriál, takže k atraktivnímu titulu musíme vzít i nějaký „méně úspěšný“ kousek.

 

Od konce září budeme vysílat v originále The Big Bang Theory. Pořady, které vyrábíme, jsou na našich internetových stránkách už dávno. K umístění zahraničních pořadů do videoarchivu je nutný souhlas distributora, resp. musíme mít koupená internetová práva, za něž se obvykle platí nemalé peníze. Nicméně se postupně snažíme získat alespoň catch up rights, tedy možnost zhlédnout pořad na internetu asi do 5 dní od uvedení v televizi. Na iVysílání jsou  ostatně také převážně pořady vlastní produkce, nikoli zahraniční.

 

Myslíte dětský kanál? Už existuje Disney Channel… O pořadu podobném RE-PLAY, který by byl zaměřen na hudbu či film, zatím neuvažujeme. Na otázku, zda zamýšlíme či nezamýšlíme další stanici, nemůžu z pochopitelných důvodů odpovědět.

 

Plánujete v nejbližší době vysílání 6. řady seriálu Sběratelé kostí?

Jestli je začátek příštího roku nejbližší doba, tak ano, plánujeme. :-)

 

Neplánujete na Primu COOL vrátit sportovní přenosy?

Na tuto otázku odpovím otázkou. :-) A které sporty byste na COOLu chtěli vidět?

 

Budete nadále spolupracovat se streamem? Nové řady Ano, šéfe! a Jak se staví sen už tam nejsou (jsou pouze v archivu Primy).

Ostatní pořady tam ale jsou, že?:-) Se stream.cz spolupracujeme i nadále – každý den se plní řadou nových dílů pořadů naší vlastní tvorby...

 

Měl bych pro vás ZAJÍMAVÝ TIP na pořad, který nemá v Česku obdoby. Prima COOL by jím určitě zabodovala. Je to 1000 Ways to Die (1000 způsobů, jak zemřít). Na imdb.com je hodnocena 7 hvězdičkami z 10. Ukázka je z části pořadu ze Spike TV. Na Youtube jsou další ukázky. Dalším plusem je to, že jsou založeny na skutečnosti, jen postavy ztvárňují herci. Tenhle pořad by byl jednoznačně trhákem. Něco jako Faktor strachu. Info v anglické Wikipedii obsahuje zastaralé informace, ale dobře tento seriál popisuje. V současnosti existuje 6 sérií a neustále se natáčejí další. Zauvažujete o uvedení tohoto seriálu?

1000 Ways to Die dobře známe! Pořad má bohužel jednu chybu, je nevysílatelný před 22.00. A my na tuto hodinu připravujeme zajímavější trháky! :-)

 

Prosím o informaci, jestli budete dál vysílat seriál DEXTER a dočkáme se i šesté série.

Samozřejmě budeme a 6. série se dočkáte!:-)

 

Chcem sa opytat, co bude vysielat v novembri (listopad) PRIMA FAMILY.

Nechte se překvapit. :-)

 

Zajímalo by mne, zda neuvažujete o vysílání některého z těchto seriálů: Red Dwarf, Black Books, IT Crowd, Moonlight, Skins, Misfits, Berlín, Berlín nebo Metalocalypse.

Práva na většinu uvedených titulů má pro vysílání v ČR už jiná televize, Berlin Berlin jsme již vysílali, takže – bohužel...

 

Uvažujete o vysílání reality show Survivor?

Survivor vysíláme od pondělí 19. 9.

 

Budete vysílat některý zahraniční pořad o vaření (především s Jamiem Oliverem)?

Zatím máme koupenou cooking show Ricardo and Friends.

 

Chci poděkovat za vysílaní takových seriálů, jako jsou Dexter, Krajní meze, Zoufalé manželky, Láska je láska. Jsou výtečné. Udělali jste mi radost. Neuvažujete o vysílání dalších seriálů z produkce HBO nebo Showtime? Myšleno: Tráva, Odpočívej v pokoji, Rodina Sopranů, Huff, Velká láska (to by se hodilo na Prima LOVE), Kancl (vysílali jste již nějaké řady), Pekelná kuchyně. Klidně v originálním znění s titulky. Předem děkuji za odpověď a stále nám nabízejte jenom a jenom kvalitu!

Bohužel vám udělám radost jen tou Trávou (Weeds) z produkce Showtime. A Sopranos jsme už kdysi hráli.

 

Nechcete spolupracovat s Youtube? Dát na něj všechny pořady, jako to děláte s Janem Krausem?

Pokud máte na mysli zahraniční pořady, nemůžeme bez souhlasu distributora umisťovat seriály a filmy ani na vlastní webové stránky, natož na Youtube!

reklama