Teroristický útok během hokejového finále a zachránce Jean-Claude Van Damme!

Finálový zápas Stanley Cupu, stadion plný lidí diváků. Špičkoví hokejisté. Únos víceprezidenta Spojených států. A k tomu všemu Jean-Claude Van Damme v roli otce, kterému se ztratila dcera. Nenechte si ujít akční thriller Náhlá smrt u nás na Primě v sobotu ve 22.25!

Mělo to být obyčejné nedělní odpoledne s třešničkou na dortu v podobě finálového hokejového zápasu. Darren McCord (Jean-Claude Van Damme) vezme na zápas své dvě děti aniž by tušil, že je stadion obklíčený teroristy. Ti unesou víceprezidenta USA (Raymond J. Barry) a několik dalších pohlavárů. Výkupné? Jeden bilion amerických dolarů. Pokud teroristé sumičku nedostanou, na konci zápasu vyhodí do povětří stadion.

Darren je jako jediný z těch, kteří o hrozící katastrofě vědí, zcela nad věcí. Jakožto požární technik má své zkušenosti. Drama se ale stupňuje ve chvíli, kdy se mu ztratí dcera. Přesto neztrácí hlavu. S precizností tvrdě vytrénovaného záchranáře postupuje krok za krokem, aby zachránil nejen svou dceru a víceprezidenta, ale i desítky tisíc nevinných fanoušků hokejového zápasu. Podaří se mu to, co mnozí považují za nemožné?

Co naštvalo Jaromíra Jágra

Náš hokejový bohém se po zhlédnutí filmu cítil dotčeně. Hokejista s jeho číslem na dresu (68) hrál tak špatně, že z něj udělal div ne hokejového nováčka, navíc s pramalým talentem. Hráč byl totiž na ledě u tří inkasovaných gólů Pittsburghu, ale u žádného vstřeleného.

Perličky z přípravy filmu

  • Pro Jeana-Claude Van Damma je natáčení filmu smutným milníkem. Během natáčení totiž začal brát kokain.
  • Slavný Luc Robitaille si zahrál sám sebe. V roce 2009 byl uveden do hokejové síně slávy jako historicky nejproduktivnější levé křídlo historie NHL.
  • Oficiální maskot týmu Penguins – Iceburgh – se poprvé objevil na veřejnosti právě v tomto filmu.
  • Produkci těžce scházely peníze, a tak nahradila některé divácké sekce stadionu siluetami těl vystříhanými z papírového kartonu.

 

Oblíbené hlášky

Víceprezident: „Co jste to za šílence, člověče?“

Joshua Foss: „Já, šílenec? Já neplatím 40 milionů dolarů nějakým neandrtálcům, aby bruslili sem a tam!“

Darren McCord: „Musíte mi pomoct! Mou dceru unesli a mě někdo chtěl zabít...“

Policista: „Mno, no jo no. Koukneme se na to.“

Chcete, aby vám běhal mráz po zádech? Podívejte se na akční thriller Náhlá smrt u nás na Primě dnes ve 22.25!

reklama