Tomáš Verner: Pořád žiju ve svých kufrech

Prvním hostem TGM byl Tomáš Verner Foto: Prvním hostem TGM byl Tomáš VernerFoto: FTV Prima

Český krasobruslař, mistr Evropy z roku 2008, který letos ukončil svou závodní kariéru. Brusle si ale stále obouvá. V neděli 9.11. od 21:35 bude Tomáš Verner hostem TGM: Talkshow Geni a Míši na Primě.

Jste připravený na to, že v tomto pořadu se může stát cokoliv?

Nevím, do čeho jdu, a jsem zvědavý, co na mě Michal s Geňou vymyslí. Člověk nemůže být nikdy na všechno připravený. A v případě takového pořadu je asi lepší nevědět, do čeho jdete. Skočit do situace rovnýma nohama a nemít prostor něco si připravovat.

Se závodní kariérou jste skončil, ale kolem krasobruslení se pořád pohybujete.

Pořád si udržuju svůj zájem o sport. Po skončení soutěžní kariéry jsem se dal na podporu sportu jako takového, spolupracuju s Českým olympijským výborem na několika projektech. Jedním z nich je například Olympijský víceboj a mě teď čeká jedna z hlídek. Hlídka je pracovní název, jezdíme do nejvíce aktivně zapojených škol, abychom projekt, který chce děti ve školách motivovat k tomu, aby sportovaly i ve svém volném čase, podpořili.

Podporujeme děti, aby si stanovily své výzvy, k tomu jim pomůže, že se v různých sportovních disciplínách utkají se sportovci. Když školák porazí mistra Evropy, je to pro něj mnohem větší motivace, aby se sportu věnoval, než nějaká teoretická přednáška. Ať už se děti rozhodnou dělat jakoukoliv profesi, potřebují být ve správné fyzické kondici. I neurochirurg musí u stolu vydržet náročnou šestihodinovou operaci. Na vysoké škole si také dodělávám ekonomické vzdělání, abych mohl sport podporovat nejen svými zkušenostmi, ale i vědomostmi o tom, kde například vzít finanční prostředky, jak financování některého projektu správně propočítat a podobně.

Vždycky jste trávil hodně času v zahraničí. Jak je to teď?

V tom se moc nezměnilo, stále žiju ve svém kufru nebo cestovní tašce, podle toho, jaké zavazadlo je na cestu lepší. Hodně času trávím v Německu, ve Švýcarsku, Japonsku, Rusku.

Kde budete na Vánoce?

V Litvě. Těsně před nimi odlétám do Litvy a domů se vrátím až na konci ledna.

Co budete dělat v Litvě?

Čekají mě první nácviky na ledovou show Sněhový král s Jevgenijem Pljuščenkem. Jde o adaptaci známé pohádky Hanse Christiana Andersena Sněhová královna. Moc se na ni těším, show má velký potenciál na to, aby objela celý svět. Teď aktuálně mě ale čeká několik představení show na ledě Jen počkej, zajíci!, kde hraju několik rolí. Pak budu trénovat a připravovat na závodní sezónu pár našich krasobruslařů, před sebou mám taky workshop Dvojitá kariéra. Týká se možností, jak mohou sportovci po ukončení své závodní kariéry dál fungovat, jak své zkušenosti předávat dál nebo je uplatnit v jiném oboru. Mám teď posledních pár měsíců hodně hektických, ale nevadí mi to, jsem zvyklý a užívám si tu různorodost. Vážím si toho, že jsem pořád pánem svého času, nebo spíš svého diáře, že si čas a práci stále můžu plánovat tak, jak já chci.

Článek

Cyklista Leopold König mluvil o pádech z kola... Foto:

Leopold König: Z hokejisty cyklistou

Šestadvacetiletý Leopold König je profesionálním silničním cyklistou, který momentálně přestoupil k britskému týmu Sky. V neděli 2.11. od 21:35 bude hostem TGM: Talkshow...

Článek

Prvním hostem byl Michal Kulka... Foto:

Rozhovor s Michalem Kulkou, mistrem světa v koloběhu

Michal Kulka je mistr světa v koloběhu, a to v kategorii na 32 kilometrů. Se skupinkou pěti dalších sportovců a nadšenců také zároveň loni jako první absolvovali na...

 

Článek

Prvním hostem byl advokát Tomáš Sokol Foto:

Tomáš Sokol: Nestarej se o majetek a peníze druhých

Bývalý ministr vnitra, momentálně jeden z nejžádanějších advokátů. Zbyly mu v životě nějaké iluze? A jaká je jeho profesionální deformace? V neděli 2.11. od 21:35 bude...

 

Článek

Druhým hostem byl Michal Horáček... Foto:

Michal Horáček: Bez disciplíny se neobejdete

Michal Horáček - textař, publicista, básník, producent a také vystudovaný antropolog, který tuto neděli ve 21:30 zavítá do pořadu TGM: Talkshow Geňi a Míši. Jaký má názor...

 

Článek

Janek Ledecký v pořadu TGM: Talkshow Geňi a Míši Foto:

VIDEO: Janek Ledecký: Přiznávám, že na anděly nevěřím

V dalším dílu nové talkshow TGM se představí snowboardistka Ester Ledecká, zpěvák Janek Ledecký, první sólista baletu ND Alexandre Katsapov a deratizátor Jaroslav Rybák.

 

Článek

Ewa Farna v TGM Foto:

VIDEO: Rozhovor s Ewou Farnou před natáčením TGM!

V druhém dílu nové talkshow TGM se objeví zpěvačka Ewa Farna, bezpečnostní poradce Andor Šándor a cestovatel, novinář a filmař Dan Přibáň, který jezdí trabantem napříč světem.

 

Článek

A přišel také Adam Mišík... Foto:

VIDEO: Adam Mišík: Těším se do školy v Beverly Hills

V dalším dílu nové talkshow TGM se představí zpěvák Adam Mišík, „ufoložka“ Jitka Lenková a horolezec Marek Holeček.

 

Článek

Roman Šebrle v TGM trénoval roli moderátora Foto:

VIDEO: Roman Šebrle: "Na Geňu a Suchoše jsem si vzal golfovou hůl"

Ve třetím dílu své show TGM přivítají Michal Suchánek, Richard Genzer a Ondřej Sokol sportovce a moderátora Romana Šebrleho. Odchytli jsme ho před natáčením na krátký...

reklama