Toy Story 2: Příběh hraček pobaví v neděli dopoledne děti i dospělé

Toy Story 2: Příběh hraček Foto: Toy Story 2: Příběh hračekFoto: All

Ve volném pokračování Toy Story: Příběh hraček se opět setkáváme se starými známými hračkami Buzzem Animákem, kovbojem Woodym i chlapečkem Andym. Jaká dobrodružství zažijí tentokrát? Uvidíte v neděli v 9.55 na Primě.

Stejně jako „jedničku“, i „dvojku“ Toy Story: Příběh hraček si zamilovaly nejen nejmladší ročníky. Každému, kdo si v jako malý hrál s hračkami a zůstalo v něm trochu dětské duše, připomene rozpustilá léta, kdy vůbec nejlepší zábava byla vyrazit s ostatními kamarády na tábor.

Na kovbojský tábor odjíždí i hlavní hrdina příběhu Andy. S sebou si chce vzít, jak jinak, hračku Woodyho. Protože má ale natrženou ruku, nechá ho Andy doma a souhrou nepovedených náhod padne Woody do rukou sběratele Ala McWiggina, který ho odveze do svého Světa hraček.

Tam se seznámí s kovbojkou Jessií, jejím koněm Bulíkem a se Zlatokopem a dozví se, že společně byli hlavními hrdiny slavného televizního seriálu. Al čekal, až bude čtveřice kompletní a chce prodat japonskému muzeu.

Buzz Rakeťák se ale s Woodyho zmizením odmítá smířit a organizuje jeho záchranu. Když se mu ale s přáteli panem Brambůrkem, psem Slinkym, Rexem a Šunkou, podaří k Woodymu dostat, čeká je překvapení – jejich kamarád si už nepřipadá jako hračka a chce se dostat do muzea. Teď bude na nich, aby mu vysvětlili, že nepatří žádnému sběrateli, ale má dělat radost dětem…

Zajímavosti o filmu:

  • Pizza auto, ve kterém Buzz vyráží s přáteli na pomoc Woddymu, „si zahrálo“ i v prvním díle.
  • Časopis, na jehož titulní straně je vyfocený Woddy, má na sobě datum JAN 12, 1957 (12. leden 1957). Je to datum, kdy se narodil režisér filmu John Lasseter.
  • Toy Story 2: Příběh hraček je jednou ze tří Disneyovek, které získaly Zlatý Glóbus za nejlepší film. Společně s ní jej získali ještě Kráska a zvíře (1991) a Lví král (1994).
  • Auto, kterým jezdí Al McWiggin, je ve skutečnosti pouze koncept, který nebyl nikdy uvedený do výroby. Jedná se o 1955 Ford Mystere. Oproti skutečnému konceptu jsou ve filmu minimální změny, zachovány zůstaly i barvy interiéru a extriéru.

Snímek je plný narážek na ostatní filmy:

  • Když Rex běží za autem a Pan Brambůrek ho vidí ve zpětném zrcátku, odkazují se tvůrci na scénu z Jurského parku, kdy Tyranosaurus Rex pronásleduje Jeep.
  • Když hračky procházejí křovím, na větvi vidíme housenku Heimlicha z pixarovského snímku Život brouka. V Andyho pokoji navíc visí i kalendář Život brouka.
  • Úvodní scéna je poctou sáze Hvězdné války. Když Buzz přistane na Zorgově planetě, jeho dech, který můžeme slyšet, je stejný jako dech Dartha Vadera.

Schválně, jestli si narážek všimnete. Vyzkoušejte svoji pozornost v neděli v 9.55!

reklama