Třetí případ Mordparty: utýraného muže a zlomené děti budou vyšetřovat Kája a Naďa

Mezi její kolegy patří i Vojta Kotek Foto: Mezi její kolegy patří i Vojta KotekFoto: archiv Prima

Třetí případ Mordparty bude tak trochu mystický, s nádechem hororu a hlavně s velkými zvraty v celém vyšetřování. Vyšetřovatelé Naďa a Kája uvíznou v horách kvůli špatnému počasí během šetření brutálního případu. Vrah je někde mezi nimi... Mordpartu uvidíte už tuto neděli ve 20.15.

Více uvidíte už ve třetím dílu Mordparty Samota tuto neděli ve 20.15 na Primě.

Díly nového krimiseriálu Mordparta můžete sledovat online na  PrimaPlay.

3. případ: vražda Zoltána Kadlece, vychovatele v převýchovném zařízení

místo činu: reedukační centrum pro mladistvé, severní Čechy

čas: pololetní prázdniny

Vyšetřuje: Mordparta – tým vyšetřovatelů ve složení: Kolumný alias Colombo (Jiří Bartoška), Kája (Vojta Kotek), Naďa (Markéta Plánková), Pavel (Pavel Batěk), Milan (Jiří Bábek)

Svítání, šum listí, jinak ticho. Na zavřené mřížové bráně visí nakřivo zavěšená cedule s nápisem „Reedukační centrum pro mladistvé“. V pozadí, na konci příjezdové cesty, se vyjímá historická budova, působí znepokojivě, liduprázdně. Stojí na konci světa, odříznutá od veškeré civilizace uprostřed lesa, který jako by ji pohlcoval. Kdysi byl tady ústav pro duševně nemocné děti. Ten vyhořel a ještě týdny po požáru bylo v lesích cítit spálené maso. Budovu rekonstruovali, ale někde v jejích základech pořád zůstává stín prokletí…

Kája se nebojí jít za hranice. I ty osobní. Foto: Kája se nebojí jít za hranice. I ty osobní.Foto: archiv Prima

Když vyšetřovatelé z Mordparty dorazili na místo činu, které bylo kus cesty lesem od hlavní budovy centra, (zavolal jim ředitel ústavu Heřman Štokl), našli tam tělo asi pětačtyřicetiletého muže, ležel na boku, ústa převázané látkou, byl celý od bláta.

Vězení v horách

Soudní lékař konstatoval, že za stav, ve kterém se muž nachází, by se nemusela stydět ani Camorra. Na chodidlech četné fraktury a stopy po provazech, ruce svázané lanem, prsty polámané. Podle tvaru předsmrtných modřin to vypadalo na údery tupou částí kladiva. Zemřel na šok a vykrvácení, které způsobil dlouhý podélný řez na hrudi, podobný ypsilonovému pitevnímu řezu. Vrah ho odříznul od stromu, ke kterému byl přivázaný, až když s ním byl hotov. Obětí byl jeden z vychovatelů – Zoltán Kadlec.

Dřív než se vyšetřování rozeběhlo, přihnala se prudká bouře a odřízla toto místo od okolního světa, spadané stromy a vichřice bránily jakémukoliv pokusu navázat spojení s civilizací a výpadek proudu odkázal všechny jen na slabé kužely světla baterek, které celé té tragédii dodávaly ještě hrůznější obrysy.

Vyšetřovatelé měli aspoň jednu jistotu… že vrah je pořád mezi osazenstvem reedukačního centra… Mohl to být kdokoliv z personálu… další vychovatelé, kuchař, doktor nebo údržbář… nebo některý z chovanců… všichni vypadali tak, že by toho byli schopni.

Co se stalo předchozí noci? Co se skrývá za tím hrůzným způsobem popravy jednoho z vychovatelů? Co způsobilo tak strašnou nenávist? To uvidíte už v neděli ve 20.15!

Scénář: Tomáš Bombík

Režie: Peter Bebjak

Poznejte zebrubně všechny seriálové postavy:

Jiří Bartoška  představuje vyšetřovatele Colomba, Vojta Kotek vyšetřovatele Káju, Markéta Plánková vyšetřovatelku Naďu, Pavel Batěk ztvární vyšetřovatele PavlaJiří Bábek šéfa oddělení Milana.

Článek

Mordparta - Vojta Kotek a Jiří Bartoška v roli vyšetřovatelů Foto:

Co můžete od nového krimi seriálu Mordparta čekat? Kvalitu. Podívejte se na upoutávky

28. srpna v neděli na Primě poznáte nové lidské a profesní příběhy ukryté v policejním oddělení Mordparta. Osmidílný seriál Mordparta ukáže stejnou měrou kriminální...

Článek

Mordparta Foto:

Mordparta vás dostane! Přežijete?

Hvězdné obsazení, milostné pletky a brutální zločin. Nový kriminální seriál Mordparta začíná TV Prima vysílat už v neděli 28. srpna. První díl se jmenuje Nevěsta. Přijdete...


reklama