Tři Bídníci a jedna misska

Prostřeno VI (48) Brno galerie Foto: Prostřeno VI (48) Brno galerieFoto: www.iprima.cz

Během Prostřena se každé úterý a čtvrtek schází u stolu i VIP čtveřice. Tři ze čtyř spojuje víc věcí: jsou to ženy a milující matky. Jeden umělecký trojúhelník ale také tvoří muzikáloví, operetní a operní pěvci, kteří spolu hrají v muzikálu Bídníci.

Tak trochu mimo by se proto mohl cítit jediný muž – Marian Vojtko, ale i Miss ČR 2003 Lucie Váchová, která do divadelní partičky nepatří. Naštěstí se řečný šprýmař Marian umí prosadit i mezi třemi ženami a sympaťačka Lucie si s ostatními sedne hned od začátku. I když Magda pátrá v paměti, odkud ji zná, ale nebojí se zeptat. „Jsem v sedmém nebi, krásně se s nimi povídá, jsou hezké a nemusím koukat na chlapy,“ libuje si Marian, držitel Thálie za roli barona Prášila. Jak moc bude milovník žen prášit u stolu? „Marian je pořád stejný, tady i v divadle,“ vidí to Magda.
 
„On, než vyjde na jeviště, povídá si a žertuje, já se soustředím, ale on hned vletí na to jeviště.“ Sešli se kvůli jídlu a pití, co jim chutná? Tereza Mátlová má ráda italskou kuchyni a na první večeři u kolegyně Magdy si přeje polévku, která by ji zahřála. Marian Vojtko netouží po smetaně a není omáčkový typ, smetana ho přesto nemine. Italskou kuchyni miluje i modelka a moderátorka Lucka Váchová-Křížková, která si vzala našeho nejúspěšnějšího jachtaře a hosty pozve domů do Plzně, kde nyní s rodinou bydlí. „Jsem vděčný strávník, ale nejvíc si pochutnám na dobrých těstovinách a dobrém rizotu,“ říká o sobě superštíhlá Lucie, která žádné diety nedrží, vždyť stále kojí malého Davida. Jak se trefí svým VIP soupeřům do chuti dvojnásobná maminka Magda Malá, uvidíte hned v první porci úterního dvojitého VIP vaření večer na Prima family.

 

Magda Malá dopřeje svým hostům sex na pláži

 

Dnes převážně muzikálová zpěvačka Magda Malá je opravdu malá, neměří ani 155 centimetrů, zato její hosté jsou všichni vysocí. Magda není moc zběhlá kuchařka, netají se tím, že potřebuje vedle sebe ochrannou ruku, což je její kamarád a profesionální kuchař Tomáš. „Je tady proto, abych byla v klidu,“ říká zpěvačka. „Uvařím tříchodové menu, první bude bramborový krém se šunkou a pórkem, jako druhé zapečené překvapení s kuřecím steakem, sladkou tečkou je medový sen, což je štrůdl slazený medem.“ Kuchařka slibuje, že kuřecí prsa doplněná zapečenými čtyřmi druhy sýrů s pikantní feferonkou jsou moc dobrá. Magdu velmi potěší složení hostů: „Co víc si můžu přát než kolegu, kterýho mám ráda? A Terezku, která mi v životě moc pomohla?“ těší ji přátelská atmosféra u stolu. Jen u missky Lucie váhá: „Kuchařka to není, zpěvačka to není, je to určitě modelka,“ neplete se. Hosté si prostřou svůj stůl sami, což v pořadu Prostřeno zatím ještě nebylo. Marian vyzkouší krémovou polévku asi po deseti letech, je spíš na vývary, zato Terezka dostane svou vysněnou polévku: „Magdi, vidíš, ty seš rozená kuchařka,“ vysekne kolegyni poklonu. „Proto jsem sama, viď?“ směje se trochu trpce Magda, která se začátkem roku rozešla s partnerem, otcem své druhé dcery Terezky. „U mě sis šplhla maximálně,“ chválí jídlo také Lucka, která se zprvu trochu bála, „že bude odstřelená, že se s nimi nebude mít o čem bavit.“ Ale mezi Bídníky skvěle zapadla.
 
„Zapečené překvapení mě opravdu překvapilo,“ pokračuje, „sýry byly hrozně dobré.“ Hlavní chod také moc chutná Marianovi, který to ale nesmí přehnat: „Nesmím se ale moc najíst, mám po večeři ještě představení Aidy.“ Soupeři se shodnou, že jídlo bylo perfektní a nálada uvolněná. Magdiny hosté si nejen sami prostřou, ale také si ve sklepě u baru sami namíchají koktejl Sex on the Beach. A k tomu dostanou moučník. Všichni čekali medovník, ale je to jablečný závin s hrozinkami slazený medem, med je i v zázvorové zmrzlině. „Sice tady trošku hořelo,“ připomene jeden dramatický moment z kuchyně Magda, „ale je to úspěch.“ První VIP hostitelku těší průběh vlastního večírku, kde také zapívá.

 

Miss Lucie Váchová pozve Bídníky na italský večírek do Plzně

 

Půvabná a milá Lucie Váchová byla nadějnou atletkou, a kdyby neměla úraz, možná by slavila velké úspěchy v tyčkařské sekci. Takhle ji ale neminulo předváděcí molo. Sport si užívá prostřednictvím manžela, našeho špičkového jachtaře Davida Křížka. Bydlí v Plzni a její momentálně nejoblíbenější zábavou je hraní se synkem, který se jmenuje po tatínkovi. „Jsem sebekritická a hodně cílevědomá, překvapivě introvert a tvrdohlavá,“ říká o sobě druhá úterní hostitelka. „Nejraději vařím českou kuchyni, ale nejradši jím italskou kuchyni,“ napoví kuchařka, která vyhoví svým chutím, co uvaří. Bohužel pro Mariana Vojtka, který má problémy se smetanou, je na menu karotkový krém, smetanová je i sladká závěrečná tečka – italská Panna cotta. „Dalším kamenem úrazu bude možná předkrm s tuňákovým salátem pro Magdu Malou, která nejí ryby. A dělám telecí maso a Terezka moc maso nemusí,“ bojí se Lucie, jak se vlastně strefí se čtyřchodovým menu hostům do chuti.
 
Žádné strachy. Jediná ryba, kterou Magda jí, je právě tuňák z konzervy a Tereza miluje zeleninové polévky i na telecí se moc těší. Marian si z karotkového krému dá možná jen ty piniové oříšky, ale ohleduplná hostitelka mu připraví verzi bez smetany. Jak pojede představiteli Jeana Valjeana mrkvová polívčička? Focacciu upeče kuchařka domácí, večírek zahájí přípitek pravým proseccem, to Marian kvituje s povděkem. Kdo víc mluví a kdo se víc směje? Marian, nebo Magda? Nemohou se shodnout: „Ona se směje všemu, co plácnu,“ diví se Marian, který jako ostatní netušil, co se skrývá pod hlavním chodem saltimbocca alla romana. „Aha, telecí po římsku, já jsem myslel, že Rumuni zabili nějakýho oslíka. Nejedl jsem dlouho nic tak dobrýho,“ chválí zpěvák medailonky s pršutem a šalvějí na bílém víně. „Byla jsem ráda, že ty porce nejsou tak velký a telecí mám moc ráda,“ ocení výborně připravené jídlo Tereza Mátlová.
 
Také se jí líbí, že se Magda konečně zeptá Lucie, odkud ji vlastně zná. „Je to upřímný člověk,“ říká o své kamarádce a kolegyni. Magda Malá také pomáhá maminkám v tísni, proto měla u Lucky velkou radost nejen z dobré večeře, ale i ze zvolené zábavy. Zdobení charitativních vánočních svící zpěvačku „překvapilo a zahřálo u srdíčka“. Komu zachutná nejvíc italská Panna cotta? Marian, který by chtěl také takovou ženu, jako je Lucie (hezkou, slušnou, uvaří) si dá jen malinu do vína a zcela mu to vyhovuje. „Bylo to fantastický, nemám vůbec nic, co bych jí vytkla,“ chválí večírek Magda s Terezou, která dojede po kolegovi báječný smetanový dezert s ovocem.

reklama