UKÁZKA: Sektáři obrali důvěřivce o 3 miliony. Co na to česká justice?

Sonda do duše českého národa  Foto: Sonda do duše českého národa Foto: All

Reportážní pořad Očima Josefa Klímy, který TV Prima vysílá v úterý v 21.30, upozorní na počínání sektáře Jaromíra Vojáčka, který silně věřícího Jindřicha Jedličku dokázal v průběhu osmi let obrat o neuvěřitelné 3 miliony korun.

Stačila mu k tomu bezmezná důvěra člověka, který chtěl odčinit údajné hříchy.

Hlavním aktérem reportáže je Jindřich Jedlička, který samozvanému guru, sektáři Jaromíru Vojáčkovi, skončil takříkajíc na špek. Osm let pro něj tvrdě pracoval, poslouchal ho a nosil desátky. V průběhu tohoto období přišel o neuvěřitelné 3 miliony korun.

"Bylo mi to vysvětleno tak, že jsme v minulých životech udělali něco špatně. Buďto někoho zabili, poškodili nebo ošidili – a máme možnost si tento dluh nějak odčinit," vysvětluje v reportáži Marcely Sobotkové Jindřich Jedlička.

"Musím se přiznat, že když jsem s panem Jedličkou mluvila poprvé, měla jsem určité pochybnosti o tom, jestli se všechno mohlo skutečně odehrát tak, jak to popsal. Znělo to prostě tak neuvěřitelně! Navíc pan Jedlička neměl v ruce žádné moc tvrdé důkazy, peníze jim nosil doslova v igelitce, takže policisty čekal docela oříšek. Dali jsme ale dohromady více lidí, kteří měli s manželi Vojáčkovými podobné zkušenosti a možná i tento fakt pomohl vyšetřování," doplňuje autorka reportáže Marcela Sobotková.

Jak případ skončil? Jak se k němu postavila česká justice? I na to odpoví další vydání pořadu Očima Josefa Klímy. V úterý v 21.30 hned po seriálu Svatby v Benátkách.

reklama