Úklid doma i na duši

Životní úklid, logo Foto: Životní úklid, logoFoto: Prima

Paní Pavla žije v prostorném bytě na v centru Prahy. Její manžel před více než dvaceti lety tragicky zahynul a v bytě po něm zůstalo mnoho vzpomínek, ale také spousta horolezeckého vybavení. Paní Pavla se odvážně rozhodla prostor vyklidit a vytvořit z něj pokoj pro vnoučata.

Rodina paní Pavly měla odjakživa vášeň ve sběratelství, takže v bytě je několik sbírek – od keramiky, přes motýly až k plyšákům. Co z toho dokáže paní Pavla oželet?

 

V bytě je spousta věcí, které se už nedají používat – například starý klavír po manželovi, který už jen těžko někdo někdy naladí. Přestože dnes už hlavně zabírá místo a slouží jako odkládací plocha nebo stojan pro vánoční stromeček, nedokáže jej Pavla dát pryč.

 

Tým životního úklidu se proto zaměří na pokoj, tedy spíše odkladiště, z něhož má vzniknout veselý, dětský pokojík pro vnoučata. Kromě hromady horolezeckého vybavení po manželovi jsou v něm k nalezení i takové historické skvosty jako tkalcovský stav, psací stroj Remington či šicí stroj po babičce.

 

Také v tomto díle bude největším úkolem dokázat se vzdát věcí, které svou hodnotu ztratily už hodně dávno, ale nesou s sebou sentiment. Navíc je potřeba uklidit si také na duši, aby bylo možné vydat se v životě konečně novým směrem.

 

Sledujte velký úklid věcí, které dosud nebyla síla vyhodit, tentokrát výjimečně v pondělí 26. prosince 2011 v 17.00 hod.!

reklama