Unikátní mobilní zpravodajské studio jede přímo k vám

Prima jede k vám - Obrázek 3 Foto: Prima jede k vám - Obrázek 3Foto: archiv FTV Prima

Televize Prima připravila pro diváky zpravodajství zajímavé oživení – mobilní zpravodajské studio, které bude postupně vysílat z deseti měst po celé republice. Staňte se přímými aktéry Zpráv FTV Prima a nahlédněte do zákulisí vysílání.

Projekt vznikl mimo jiné i proto, že je léto, čas seznamování, a Prima se chce seznámit se svými diváky, vyjet za nimi na různá místa a ukázat jim zákulisí vysílání, představit jim své nové i již dobře známé tváře, nabídnout jim něco fenomenálního. Tak vznikl nápad vybudovat pojízdné studio na kolečkách, tedy v kamionu. Tento projekt s sebou nese mnoho úkolů, s nimiž si realizační tým musel poradit. Například jak dostat signál z daného místa, jak propojit moderátory a pražskou režii bez zpoždění, jak v mobilním studiu vyřešit instalaci světel, kamer, odhlučnit ho. Studio je potřeba buď vytápět, nebo klimatizovat, musí v něm být rozvody elektrických sítí a podobně. Při tom všem musel tým lidí počítat s velmi omezeným prostorem.

 Prima jede k vám - Obrázek 3 Foto: archiv FTV PrimaPrima jede k vám - Obrázek 3Foto: archiv FTV Prima

Zavřený návěs je dlouhý 13,5 m, vysoký 4 m a široký 2,5 m tak, aby přesně odpovídal daným normám. Když se rozloží, jeho rozměry se zvětší zhruba na 13,5 m (včetně tahače) krát 5,5 m. Součástí kamionu je také redakční zázemí, musí se do něj tedy vejít dva počítače pro moderátory, počítač pro produkci a koutek, kde bude maskérna.

Na reportáž, jak se staví mobilní studio, se můžete podívat zde

Studio bude mít například dvě velké LED projekční stěny, z nichž každá váží 400 kg. Bude prosklené, aby za moderátory bylo vidět místo, odkud se vysílá. V návěsu se zároveň všechno přepravuje (vyjma kamer), musí to být tedy upevněné tak, aby se cestou nic nepoškodilo. Studio je vybavené tak, aby bylo pořád připravené někam přijet, rozložit se, a aby se v něm během pár minut mohlo začít vysílat. Disponuje proto i vlastním agregátem.

Prima jede k vám - Obrázek 9Prima jede k vám - Obrázek 9

„Vysílání z terénu jsme si vyzkoušeli loni při povodních, kdy jsme jednu relaci divákům nabídli ze střechy Národního divadla a druhou z Ústí nad Labem, moderátoři vysílali přímo z místa povodní a setkali se s lidmi, kteří potřebovali pomoc. Tam jsme zjistili, že lidé ocení, když se Zprávy vydají z Prahy přímo k nim. Byly to technicky nejsložitější Zprávy, které jsme kdy vysílali,“ řekla šéfredaktorka zpravodajství a publicistiky FTV Prima Jitka Obzinová.

kamion3kamion3

„Další zajímavostí je, že studio bude mít předsunutou kameru s ramenem, a bude tak zabírat ty lidi na náměstích, kteří se budou dívat přímo na místě. Kamion bude také vybavený obrazovkami, na kterých budou mít lidé možnost vidět celé Zprávy. Momentálně máme v plánu vyslat mobilní studio do deseti měst, a to do Mikulova, Pardubic, Brna, Liberce, Ostravy, Karlových Varů, Olomouce, Plzně, Jihlavy a Hradce Králové. Pokud ale budou mít diváci o mobilní studio zájem a ve městech nás budou chtít, vyrazíme i na další štace,“ dodala Jitka Obzinová.

Staňte se přímými aktéry Zpráv FTV Prima a nahlédněte do zákulisí vysílání.

Při této příležitosti jsme pro vás na sobotu a neděli připravili na mikulovském náměstí bohatý program, na kterém vystoupí kapela CHINASKI!

Program na sobotu:

17.30 oficiální zahájení akce moderátorem zpravodajství FTV Prima
18.10 pokus o vytvoření rekordu v počtu připíjejících (v přípitku) na jednom místě
18.55 vysílání Zpráv FTV Prima a Krimi zprávy
19.25 autogramiáda
20.30 ukončení akce

Program na neděli:

15.00 oficiální zahájení akce moderátorem zpravodajství FTV Prima, tombola
15.10 vystoupení kapely QUEENIE, autogramiáda
16.50 vyhlášení tomboly
17.30 vystoupení kapely CHINASKI, autogramiáda
18.30 předání výtěžku z tomboly zástupci města
18.55 vysílání Zpráv FTV Prima a Krimi zprávy
19.25 ukončení akce

Dále je pro vás připraveno: malování na obličej, nafukování balonků, setkání s tvářemi FTV Prima a další.

Podívejte se na dokument, jak se vlastně zprávy vyrábějí

 

reklama