Ústecko: Bageta z automatu to jistí!

Prostřeno V (20) Příště uvidíte z Ústí grafika Foto: Prostřeno V (20) Příště uvidíte z Ústí grafikaFoto: All

Barvy Ústecka reprezentují tentokrát pouze ženy – čtyři mladice a jedna zkušená amatérská kuchařka. Až na poslední večeři jsou všechna menu čtyřchodová. Nahradí kvantita kvalitu? Severní vítr je krutý. Bude kruté i Prostřeno ze severních Čech? Ryze ženská sestava je pestrá, možná bude i ostrá.

Některé pokrmy určitě, ale všechny strávnice to neocení. Kuře zahraje hlavní roli. Ve čtvrtek dokonce obsadí celé rafinované menu. Jak přísné budou na soupeřky, obě švadlenky a maminky v domácnosti, učitelka Helena, kontrolorka Ivana a školitelka Veronika? Nakolik nervózní budou soutěžící před kamerou a co prozradí ze soukromí? Nezapomenou dát návštěvě nejen najíst, ale také napít? A která ze Severočešek bude po večeři tak hladová, že si skočí pro bagetu? Vše uvidíte v dalším Prostřeno! od pondělí do pátku na Prima family, tentokrát z Ústecka.

Pondělí: živelná brunetka Kateřina (24)

Katka má přes své mládí již osmiletou dceru. Pracovala jako šička, nyní je v domácnosti. Bydlí v Chomutově a výhra 40 000 korun by se jí hodila. Stačí ale k vítězství menu, v němž převládá mleté maso? Katčina roláda se šunkou a sýrem je ve skutečnosti plněná sekaná. A tvrdé knedlíčky v polévce jsou také z mletého masa. Soupeřky asi čekají něco víc. Americké brambory se napoprvé nepovedou, hostitelku znervózňuje kamera. Dušuje se, že jinak vařit umí… Pohledná a bezprostřední Katka je zábavná, a přestože občas brutálně upřímná, i sympatická. A to se počítá…

Úterý: učitelka hudby Helena (28)

Blonďatá učitelka na Základní umělecké škole v Děčíně vystudovala klavír na konzervatoři. Žije sama ve čtvrti Bělá se dvěma „kočičáky“. Najdou se u ní v jídle nějaké chloupky? Umí Helena, která spoléhá na ryze rodinné recepty, vařit stejně dobře, jako hraje na piano? Ocení soupeřky pokrmy, které chutnají jejím nejbližším? Kombinace nejsou Heleninou nejsilnější stránkou, skladba jídla je trochu páté přes deváté. Je ale možné, že bude výsledek hříšně dobrý. Už druhý den ovšem soupeřky trpí žízní… Zábava se povede a možná se dozvíme víc i o soukromí zúčastněných. Alespoň některých.

Středa: trojnásobná maminka Lucie (32)

O čtyři muže se doma v Mostě stará Lucka, kterou by tudíž hostina pro pět žen nemusela zaskočit. Jenže zaskočí. Dokonce se rozpláče nad talířem. Švadlenka na mateřské miluje zeleninu, zvlášť celer, a tak udělá trochu francouzské menu. Zkušená Iva se ale domnívá, že se děvčata většinou zdravě nestravují, takže si nepochutnají. Výrazná chuť celeru opravdu nevzbudí nadšení, jak si Lucka malovala. Helena se domáhá klasické přílohy a svérázná Katka si musí po večeři koupit bagetu, aby nepadla hlady…

Čtvrtek: kontrolorka Ivana (55)

Nejambicióznější večírek pořádá úřednice Ivana, která denně dojíždí z Mostu za prací do Prahy. A ještě jí zbývá energie uvařit čtyři světové kuřecí pokrmy. Mexický předkrm, francouzskou polévku, která vzbudí všeobecné nadšení, uherské kuře královny Sissi a maminčiny koláčky, které nemají chybu. Ani zábavu Iva neponechá náhodě a připraví malou domácí soutěž Kufr. Včetně kufru. Plán je to dobrý, jak ale vyjde realizace? Nevloudí se chybička? Iva je hráčka, potřebuje 40 000, aby poplatila dluhy… Jak jí to soupeřky spočítají?

Pátek: solidní Veronika (30)

Veronika školí zaměstnance a těší se na svatbu. Veselka není levná záležitost, tudíž by potřebovala vyhrát. Jenže si už předem nevěří a obává se, že tři chody nebudou v takové konkurenci na výhru stačit. Navíc podává kuře a včera se konaly drůbeží orgie, takže se soupeřkám protáčejí panenky. Trumfem by mohl být dezert: banánová zmrzlina a americký moučník brownies, pro mnohé premiéra. Originální tečku ocení milovnice sladkého Helena. Ale co ostatní? Nálada je trochu napjatá. Snad ji rozptýlí bingo. Sejde se ústecký babinec ještě někdy? Uspořádá vítězka závěrečný mejdan? A kdo to bude?

Recepty hostitelů najdete ihned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/prostreno.

reklama