Užijte si filmovou nálož na volný den 28. října: pohádky, komedie i historie

Báječný svět shopaholiků je pohodová komedie na volný den Foto: Báječný svět shopaholiků je pohodová komedie na volný denFoto: All

Sváteční den, a tudíž pracovní volno připadlo tentokrát na pondělí. Protáhněte si spolu s Primou víkend a pobavte se u bezva filmů. Nabízíme vám:

Asterix dobývá Ameriku

Oblíbení hrdinové Asterix a Obelix mají zase plné ruce práce. Tentokrát se vydávají zachránit mága Getafixe, jehož Římani vystřelili až na kraj světa. A proč že ho tolik potřebují? V jeho speciální medicíně je totiž ukryta jejich slavná síla.

Že je to na kraj světa docela „štreka“ se oba velmi rychle přesvědčí. V Americe si budou muset poradit s Indiány,. Z jejich spárů se jim podaří vysvobodit i dva přátele. Podaří se jim ale tajemného mága Getafixe skutečně najít? O jeho medicínů má totiž zájem i jeden z vyhlášených místních kouzelníků…

Jak to dopadne, když dva Galové vyrazí do Nového světa, se podívejte už od 6.30 na Primě.

Asterix tentokrát vyráží až do AmerikyAsterix tentokrát vyráží až do Ameriky

Babička

Sváteční dopoledne je jako stvořené pro toto klasické dílo, které všichni známe v knižní podobě z povinné školní četby. Rodina Proškových se na příjezd babičky na Staré bělidlo náležitě těší a moudrá žena si ihned získá sympatie všech, kdo se s ní setkají, ať už jsou to děti, sousedé či paní kněžna…

Převypravovat natolik proslulé díly Boženy Němcové je zbytečné, stačí snad jen dodat, že filmová verze Jiřího Čápa z roku 1940 nabízí na babičku poněkud odlišný pohled než Moskalykův dvoudílný snímek ze 70. let. Rozdíl je patrný zejména ve vizuálním ztvárnění venkova, který měl, přiznejme si, ve čtyřicátých letech poněkud odlišný charakter než o tři desetiletí později. A Terezie Brzková bývá v hlavní roli hodnocena dokonce pozitivněji než její „mladší“ kolegyně Jarmila Kurandová. Inu, posuďte sami, jaká Babička je ta vaše.

Šanci máte od 8.30 na Primě.

Babička v podání Terezie BrzkovéBabička v podání Terezie Brzkové

Báječný svět shopaholiků

Taky milujete nakupování? Pak si dejte pozor, abyste to nepřepískli jako Rebecca z komedie Báječný svět shopaholiků. Zatímco sní o tom, že bude jednou pracovat v redakci oblíbeného módního časopisu, získá místo fejetonistky v magazínu zaměřeném na finance ze stejného vydavatelství.

Ona sama by ale ve financích potřebovala spíš vzdělat, protože se jí kvůli nákupům nejnovějších trendy hadříků, střevíčků a doplňků podařilo zadlužit. A to nijak malinko, částka se vyšplhá až na to 16 tisíc dolarů! Podaří se Rebecce naplnit své sny a zároveň uniknout své tak trochu maniakálně nákupčí minulosti?

Uvidíte na Primě v 10.30. Mimochodem, ve vedlejší rolích se tu blýsknou takové hvězdy jako John Goodman, Joan Cusack, Kristin Scott Thomas a Hugh Dancy.

Nakupovací mánie se vám může vysmtít stejně jako RebecceNakupovací mánie se vám může vysmtít stejně jako Rebecce

Dva na koni, jeden na oslu

Jestli jste spíše na historii než na nákupy, nezoufejte. I pro váš naturel si Prima ve sváteční den vyhradila část programu. Do středověkých Čech 14. století za panování Václava IV. se můžete přenést se snímkem Dva na koni, jeden na oslu. Žoldnéři Radoslav Brzobohatý, Jaromír Hanzlík a Svatopluk Skopal vám potvrdí, že i když neustále bojují na nesprávné straně a vždy jsou nakonec biti, morální vítězství jim nikdy neunikne.

Doporučujeme vám dát si dobrá oběd a potom se od 14.30 podívat na muzikálovou verzi této oblíbené divadelní hry Oldřicha Daňka.

Radoslav Brzobohatý a Jaromír HanzlíkRadoslav Brzobohatý a Jaromír Hanzlík

 

A večer si užijte pořádné partnerské "drámo":

Článek

Michael Douglas s Kathleen Turnerovou v hlavních rolích

Lekce z rozvodů: Válka Roseových už dnes večer na Primě

Válka Roseových je oceňovaná kritikou i publikem. Tvůrcům vydělala dost, aby mohli být spokojeni. Vždyť to byl jeden z prvních snímků, který rozpad manželství dohnal do ...

reklama