Poslední propadne peklu: Herecká esa rozehrají magickou zápletku ze 17. století

Poslední propadne peklu Foto: Poslední propadne pekluFoto: All

Drsný pohled na počátek 17. století v Čechách se skvělými hereckými výkony. Zvláštní lahvička může jejímu majiteli přinést štěstí i zkázu! Ponořte se do minulosti naší země a zažijte dobrodružství okořeněné mystickými prvky ve středu ve 21.45 na Prima family se snímkem Poslední propadne peklu.

V roce 1982 vznikl u nás historický film, který dal příležitost předvést svoje umění snad všem zúčastněným. Režisér Ludvík Ráža, jeden z našich předních televizních režisérů, se pustil do téměř pohádkového námětu, dovedl z něj ale vykřesat historickou podívanou plnou drsné atmosféry počátku 17. století.

Kouzelná lahvička může majiteli splnit jedno přání, pak ji musí prodat za poloviční cenu. Kdo ji vlastní poslední, propadá peklu. Pohádková zápletka rozvine spletitý děj plný skvěle sestříhaných bojových scén a dá příležitost ukázat období těsně před třicetiletou válkou v jeho surové přesvědčivosti.

Scénář se skvělými dialogy a poctivé režijní vedení nedalo příležitost ke slabým hereckým výkonům. Setkáte se tak například s Dagmar Havlovou, která ještě jako Dagmar Veškrnová o rok dříve (1981) znovu přesvědčila publikum ve filmu Upír z Ferratu, že dokáže skvěle zahrát i dramatické role.

Jistě poznáte také dětskou hvězdu Míšu Kudláčkovou, která v té době šla z role do role a bylo jedno, jestli to byla pohádka nebo psychologické drama – vše zvládla na jedničku. Dramatičnost scén v tomto filmu dotváří rovněž poctivé uchopení postav mnoha skvělými herci, jako jsou Luděk Munzar, Petr Haničinec, Martin Růžek, Boris Rösner nebo Ivan Vyskočil. Ale i mnozí další vás vtáhnou do děje a skvěle přiblíží příběh z roku 1611.

Film doprovází hudba Jaroslava Krčka, která nemalou měrou svými historickými motivy a zvukem pomáhá navodit ovzduší dávné historie. Jaroslav Krček je český skladatel, hudebník, dirigent a sbormistr, který se léta věnuje staré české folklórní hudbě a sklízí s ní nevídané úspěchy nejen doma, ale i v zahraničí. Obraz podpořený jeho hudbou tak vždy získá na dobové autentičnosti. Zapomeňte tedy na pohádkovou selanku a připravte se na napínavý český historický film, nudit se rozhodně nebudete.

Návrat do české historie vám nabídne:

  • skvělý scénář
  • výborné herecké výkony známých českých herců a hereček
  • souboje historickými zbraněmi s propracovanou choreografií
  • spletitý napínavý děj
  • dokonale vykreslenou atmosféru počátku 17. století
  • filmový zážitek podpořený nápaditou hudbou se starými motivy

Film Poslední propadne peklu vysíláme na Prima family ve středu ve 21.45.

reklama