V pátek přijedou Butch Cassidy a Sundance Kid

Robert Redford a Paul Newman jako Butch Cassidy a Sundance Kid Foto: Robert Redford a Paul Newman jako Butch Cassidy a Sundance KidFoto: democratic-republicans.us

Vraťte se s námi do doby, kdy přátelství mezi dvěma muži bylo silnější než zákon. V pátek od 22:15 na Primě.

Bankovní loupeže byly na denním pořádku. Ti odvážnější jednou za čas přepadli vlak.

V salonech se nalévala stará dobrá whiskey a mastily se karty. Pro rozptýlení chrabrých mužů byla k dispozici společnost prostopášných dam.

Dvě jména ale nikoho nenechala chladným: Butch Cassidy a Sundance Kid.
Butch Cassidy a Sundance Kid byli na Divokém západě pojmem. Pojmem, který znamenal především problémy, ale také rychlost, neuvěřitelnou střeleckou přesnost a velké přátelství.

Tihle dva se svojí bandou dokázali neuvěřitelné věci. Byli postrachem všech bank, nejednoho úředníka a majitele banky.

Na druhou stranu ale byli vždy vítaní návštěvníci všech ne tak úplně legálních večírků a nejedna „dáma“ by pro jejich náklonost zabíjela. Butch a Sundance ale měli srdce jen pro jednu okouzlující paní učitelku.

Všechno se zdálo jako naprostá westernová idylka, až do doby kdy tahle parta přestřelila.Butch Cassidy a Sundance KidButch Cassidy a Sundance Kid

Pýcha přerostla v pád a banda si na sebe vzala moc velké sousto: přepadnout slavný vlak Union Pacific Express na cestě tam i zpátky. Tím ale rozzlobili majitele v té době jedné z největších amerických bank, který si na jejich dopadení najal ty nejschopnější a nejobávanější lovce hlav. Skupinu drsných chlapů, která neváhala použít zbraň v čele s proslulým stopařem indiánského původu.

Butch Cassidy a Sundance Kid neměli na vybranou a museli se z Divokého západu ztratit někam, kde s nimi ještě neměli tu čest. Sbalili všechno, co „naspořili“, včetně oné krásné paní učitelky, a vyrazili kam jinam, než do Bolívie.
Nenechte si ujít legendární příběh dvou neuvěřitelně sympatických banditů, kteří za žádných okolností prostě nemohou nevyloupit banku – v pátek 1. listopadu ve 23:50 na Prima COOL.

 

Pár důvodů, proč se na tenhle film rozhodně dívat:

  • V hlavních rolích nenahraditelní Paul Newman a Robert Redford
  • Ve vedlejší roli krásná Katharine Ross (Absolvent)
  • Milá, chvílemi až nostalgická atmosféra
  • Režie George Roy Hill (Podraz, Svět podle Garpa)
  • Téma Divokého západu a bankovních loupeží trochu jinak
  • Nezapomenutelná scéna s cylindrem na kole doprovázená hudební klasikou Raindrops keep falling on my head.

Klára Růžičková

Článek

Neodolatelný úsměv a sex-appel, to je Robert Redford. Foto: isifa.com

Fešák na víkend: Robert Redford

Sladký a zároveň mužný. To je kombinace, kterou uchvátil Robert Redford (77) celý Hollywood a srdce miliónů fanynek. Jeho charisma funguje dodnes.

Článek

reklama