V prosinci dorazí do kin česká krimi Raluca

Jan Dolanský a Malvína Pachlová ve filmu Raluca Foto: Jan Dolanský a Malvína Pachlová ve filmu RalucaFoto: A-company Czech

Už 11. prosince se v kinech objeví sexem prosáklý krimi thriller Raluca, kde ústřední postavu soukromého detektiva ztvárnil Jan Dolanský.

Za snímkem, který tak trochu připomíná oblíbené „Kriminálky“ namíchané s erotickým thrillerem, stojí scenárista a režisér Zdeněk Viktora, jenž dokázal i další role obsadit velmi zajímavě.

„O hercích jsem měl dost jasnou představu už při psaní scénáře a musím říct, že nikdo z oslovených mě neodmítl,“ řekl absolvent scenáristiky a dramaturgie na pražské FAMU, který dokonce získal prestižní americké stipendium Fulbrightovy nadace, díky němuž studoval na Tisch School of the Arts v New Yorku.

Například v roli kamaráda hlavního hrdiny si prý režisér nedokázal představit nikoho jiného než Davida Novotného. „Kromě scénáře se mi líbilo, že jsem byl režisérova první volba. A i když byly podmínky natáčení řekl bych spartánské, snažil jsem se do toho vnést svůj náhled a energii, což nikomu nevadilo, a tak se mi dobře hrálo,“ prozradil herec Dejvického divadla o nízkorozpočtovém snímku, který si ovšem v ničem nezadá se snímky o několik řádů dražšími.

Podívejte se na trailer k filmu:

Pro roli femme fatale s rumunským jménem Raluca pak režisér hledal nějakou začínající herečku. „I kostýmní výtvarnice po přečtení scénáře prohlásila, že Raluca je holka, která prostě nenosí kalhotky. A tak bylo jasné, že dost známých hereček se s větším množstvím sexu ve scénáři nedokáže popasovat,“ vysvětlil Viktora s tím, že volba nakonec padla na mladinkou Malvínu Pachlovou.

Ta má tak ve filmu hodně odvážné scény právě s Janem Dolanským. „Myslím, že na české poměry je tam těch odvážných scén docela dost, ale kameraman Aleš Hart je moc šikovný a dokázal je natočit velmi citlivě, až umělecky,“ svěřil se Dolanský, jehož při rozhodování přesvědčil právě scénář.

Na plátně se však také objeví herci známí ze seriálových kriminálek jako třeba Helena Dvořáková, Kristýna Frejová, Dana Syslová či Stanislav Majer. V drobnějších rolích se pak diváci mohou těšit i na jména jako je Radim Schwab či Petr Konáš.

 

O co ve filmu půjde?

Bývalý polda si některé věci ze své minulosti rozhodně nechce připomínat. Ale připomenou mu je jiní… Pracuje jako soukromý detektiv, spí se svojí sekretářkou a sleduje lidi za peníze. Až do chvíle, než se mu do života připlete svůdná Raluca a otočí mu ho o 180 stupňů. Je to náhoda, osud, nebo na něj někdo nastražil past? Začnou se totiž dít věci, které by ho ani ve snu nenapadly. Jde v nich o sex, vraždu, o velké odhalení i drsné připomenutí té proklaté minulosti…

reklama