V Prostřeno! budou tento týden zpochybňovat výherce!

Dámy z Prostřeno! Foto: Dámy z Prostřeno!Foto: All

Následující soutěžní týden s pořadem Prostřeno! představí divákům ryze dámskou skupinu, a samy dámy budou při prvním shledání se svými soupeřkami lehce zaskočené. Přece jenom absence mužů znamená hrozící konflikt a přílišné emoce, a tak někdo zhodnotí situaci jako „slepičinec“.

Jedna z dam se ho ale obávat nebude. Jisté je, že tři soutěžící si jsou věkově celkem blízké, pondělní hostitelka Helena je dáma v již pokročilém věku, která by mohla své soupeřky zkorigovat v případě zvyšujících se emocí. A s kým to bude nejtěžší?

Velmi výraznou osobností bude nejmladší soutěžící, Darja, které je sice „jen“ 19 let, ale jako světoběžnice má vysoké sebevědomí a je nutno se připravit na její nespoutaný temperament. Závěr týdne bude opravdu zajímavý! Boj o 50 000 Kč nebude až tak poklidný, jak by se mohlo zdát, připravte se na opravdu extrovertní finále! Prostřeno! sledujte na Primě od pondělí do pátku vždy v 18 hodin!

Prostřeno X (12) praha 1.11. 2014 galerie - pondělí Foto:

Pondělí: Helena (70) je noblesní dáma s vytříbenými způsoby

Helena je příjemná dáma, která dbá na sebe, upravené prostředí, v němž žije, a to bude pro mnohé velkým překvapením. Pozve své soupeřky do bytu v pražských Čimicích – a takový byt se jen tak nevidí! Pondělní hostitelka je totiž obdivovatelkou ruské hudby, kultury, zajímá se o architekturu a inspiruje ji doba Ludvíka XIV. Vstoupením k ní do bytu se ocitnete na zámku, nahlédnete do ložnice s nebesy a zažijete noblesu a atmosféru starých časů. Menu Helena zvolí tradiční – ruské vejce k předkrmu ale předejde úkol týdne – čína z kuřecího masa. Úkol týdne zhodnotí soupeřky průměrně, maso se bude někomu zdát vysušené, někomu mastné, někomu normální a obyčejné. Ruské vejce většina dam zhodnotí jako z bufetu, příliš je nenadchne. S dalšími chody (hovězí polévka s domácími nudlemi a kuře na kari) bude nabírat hostitelčina únava na intenzitě a rozptýlí se až se zábavou – Helena pozve pravé Mexičany, kteří pro dámy a diváky Prostřeno! zahrají a zatančí. A nebudou na to sami!

Prostřeno X (12) praha 1.11. 2014 galerie - úterý Foto:

Úterý: Markéta (24) připraví netradiční panenku Wellington

V úterý zavítáme do bytu mladé hostitelky Markéty na pražskou Výtoň, kde žije se svým přítelem a pejskem. Markéta je moderní dívka, a stejné bude i její menu – hostům se bude líbit, ale jak dopadne samotná jeho příprava? Eliška vytkne při předkrmu přítomnost cibule v tapenádě z rajčat – na bruschettu al pomodoro prý podle ní nepatří a nikde v Itálii by prý do rajčat cibuli nepřidali – na rozdíl od česneku, který do receptu naopak patří. Krémová bramborová polévka se bude soutěžícím zdát jako řídká bramborová kaše, nejvíce jim zachutná opečená slanina na polévce a krutony. Eliška opět zhodnotí situaci, a to tak, že krutony a slaniny polévku pozvedly. S přípravou panenky si dá Markéta práci, počínat si bude jedna radost a žádná z dam netuší, jak příprava panenky Wellington vypadá – že jde o panenku obalenou nasekanými žampiony, slaninou a pak listovým těstem. Dáše (jak si říká páteční soutěžící Darja) se bude zdát maso sušší, v případě žampionů dámy hostitelku udiví dotazem, zda náhodou nebyly mražené. Fondán se Markétě nepovede připravit tak, aby byl uprostřed tekutý, což samozřejmě ostatním neunikne…

Prostřeno X (12) praha 1.11. 2014 galerie - středa Foto:

Středa: Nikol (27) zaujme dezertem – budou její růžové koláčky z růží?

Nikol je moderní mladá dáma, která uvaří v částečně zrekonstruovaném, ale příjemném bytě v pražských Stodůlkách, kde žije se svým přítelem. Její úkol týdne bude sushi, které sice miluje, ale nikdy ho sama nepřipravovala – a jak se s ním popere? Rozhodně všem zachutnají bagetky s kozím sýrem a hruškou, po úterní bramborové krémové polévce přijde ve středu další krémová polévka, tentokrát z kořenové zeleniny, následovaná hovězím po burgundsku – pro Helenku to bude prostě „guláš“. A chutnat bude, ať už jako „guláš“ nebo francouzská specialita! Dáša se začne více projevovat, zejména její sebevědomé komentáře jídel na kameru nezatají její vysoké mínění o sobě samé. Nicméně nálada bude mezi dámami stále ještě dobrá, Nikol udrží dobrou atmosféru i při zábavě a mile překvapí dezertem – růžovými koláčky, jimž barvu dodá červená řepa!

Prostřeno X (12) praha 1.11. 2014 galerie - čtvrtek Foto:

Čtvrtek: Eliška (23) je sportovec tělem i duší, a tak připraví zdravé menu!

Eliška, která pozve své soupeřky do svého rodinného domu v Benešově, je aktivní, sportovně založená žena, učitelka, která je ale momentálně na mateřské dovolené se svými dvěma dcerkami. V kuchyni jí ne vše vyjde úplně na sto procent, ale Eliška si poradí se všemi situacemi, a tak když více připeče pečivo, vyzvedne jeho křupavost a dá všem najevo, že „přesně tak to má být“! Její menu je svěží a lehké jako ona sama, kozí sýr na předkrm odpovídá moderní gastronomii, dýňová polévka stejně tak a konečně se dámy dočkají ryby – jako hlavní chod bude losos! Jako zábavu si připraví poznávání bylinek ze zahrádky pouze pomocí tří smyslů (chuť, čich a hmat). Vítěz, který pozná nejvíce bylinek, dostane cenu.

Prostřeno X (12) praha 1.11. 2014 galerie - pátek Foto:

Pátek: Darja (19) je živel, a kdo neuvidí, neuvěří!

Darja alias Dáša je sice nejmladší hostitelkou týdne, zato nejspíš s nejvyšším sebevědomím! Páteční vaření v luxusním sídle její rodiny bude zážitkem od začátku do konce, divák bude moci nahlédnout do tak trochu „jiného světa“. Dámy zhodnotí dům v mírných rozpacích, prý by tak žít nechtěly, a dokonce dojde na slzičky! Kdo se rozpláče nad tím, že Dáše spousta věcí nedochází, komu jí bude líto a bude jí chtít pomoci? Dáša se ale rozhodně nenechá ničím zastavit, připraví jako předkrm kuřecí salát, ale stejně tak jako do něho dá i do polévky, ruského boršče, příliš kopru. A jak víme, kopr je bylinka, kterou ne každý musí, navíc když je ještě v nadbytečném množství… Nicméně na svůj věk si Dáša v kuchyni nepočíná špatně, dostane záchvat smíchu z úkolu týdne, a když se uklidní, dokáže upéct i domácí chléb! A bude chtít, aby to ostatní její kolegyně ocenily! V pátečním díle Prostřeno! dojde k situaci, kdy se jedné z dam nebude líbit, kdo vyhraje, zpochybní výhru a označí za toho, kdo měl vyhrát, sama sebe!

 

Nenechte si ujít velmi živý, napínavý a nečekaný týden s pořadem Prostřeno!

 

reklama