V TOP STAR Speciálu zavzpomínáme na Petra Muka

Petr Muk Foto: Petr MukFoto: All

V pátek tomu budou tři roky, co z českého hudebního nebe spadla jedna z jeho zářících hvězd, Petr Muk. Oblíbenému zpěvákovi se s největší pravděpodobností stal osudným alkohol, spekulovalo se však i o sebevraždě. TOP STAR Speciál zavzpomíná na jeho osud dnes ve 20.15 na Prima family.

Rodák z Českého Krumlova k hudbě inklinoval již od mládí. Ačkoliv studoval stavební průmyslovku, volné chvíle trávil hrou na baskytaru a zpíváním v různých kapelách.

Asi nejznámějšími hudebními tělesy, které si s jeho jménem spojujeme, byl Oceán a posléze Shalom. Kromě hlavních představitelů, jimiž byli kromě Muka také Petr Kučera a Petr Hons, spojoval obě skupiny styl, záliba v novoromantické poetice. A právě k melancholicky rozervaným baladám výborně pasoval Mukův tesklivý zpěv.

Ačkoliv byl Shalom úspěšným projektem, po druhém studiovém albu se Petr Muk vydal na sólovou dráhu. Vedle nahrávání alb sám účinkoval v mnoha muzikálech a díky své nemalé fanouškovské základně získal stříbrného i bronzového České slavíka a dokonce několik ocenění TýTý.

Ani kariérní úspěchy ani narození dcery Noemi v roce 2006 však nedokázaly zpěváka ochránit před jeho dlouhodobou zkázou – depresemi. Právě proto se spekulovalo, zda za jeho smrtí nebyl vlastní motiv. Jak se později ukázalo, šlo opravdu nejspíš zřejmě o pouhou souhru nešťastných náhod s tragickým důsledkem.

Jak na něho vzpomíná jeho rodina, přátelé a kolegové? Zavzpomínejte spolu s nimi ve čtvrtek ve 20.15 se speciálem TOP STAR na Prima family.

reklama